Jakie kolumny? Z dużą górą i basem

zgred

Member
Witam serdecznie.
Przymierzam się do zakupu jakiegoś amplitunera sieciowego AV.
Nie zdecydowałem się jeszcze, jakiej marki, pod uwagę biorę Yamaha seria 700, Onkyo 636, Denon 300.

Ale temat dotyczy kolumn podstawkowych.
Amplituner będzie grał przynajmniej na razie tylko w stereo z uwagi na żonę ;) i brakiem możliwości rozstawienia większej ilości kolumn (pokój 5x4) i podpięty będzie pod TV (Panasonic 50st60).

Muzyka, której przeważnie słucham (proszę się nie śmiać :D) to przeważnie lata 80'te czyli Disco itp.

Szukam niedrogich (do 1500 zł) kolumn, które grają wysokimi tonami, ale zarazem nie zabraknie im basu.

W jakich markach/modelach głośników szukać tego "cyt-cyt" i "bum-bum" :D

Pozdr.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolega szuka podstawkowych, więc pewnie coś fajnego i nowego już można znaleźć ;)
np. JBL STUDIO 230, KEF C3, JBL Studio 530,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
A przepraszam nie doczytałem. Moim faworytem jest Mini Monitor v7. Choć dla miłośnika basu lepsze by były podłogówki.
 

zgred

Member
Dzięki za podpowiedź, postaram się posłuchać tych głośników .

A co myślicie o polskich firmach STX i Pylon Audio . Cenowo wydają się o.k , ale jak z jakością ?
 

kaziu106

Member
osobiście posiadam Pylony Pearl 25 - konkludując te kolumny - bardzo wyrównane i uporządkowane w swojej klasie cenowej. Mają fajny bas, bardzo dobry środek i nie męcząca górę. Są to jakby to ująć bardzo uniwersalne kolumny ale jeśli trzymać się tytułu tematu czyli dół i góra to chyba nie to...wszystko zależne czego kto szuka, ja jestem zadowolony ale miałem trochę inne oczekiwania...ps. podstawa to odsłuch, bo nie myślałem o Pylonach, a po odsłuchu zostały u mnie ;-)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tym roku wybiorę się chyba na AudioShow więc może będzie okazja żeby ich posłuchać. Trzeba brać pod uwagę, że kosztują 1500zł za parę.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli się nie mylę w detalu kosztują 1790zł. Pewnie po rabatach da się je kupić taniej. Wiem z doświadczenia , że na MA można dostać spore rabaty. Cena wyjściowa jest trochę zawyżona. Co do Pylonów to mnie nie zniechęca, że firma jest Polska i że mało znana. Trzeba posłuchać i samemu ocenić.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nic, tylko z góry ich nie przekreślam. Jak posłucham, obejrzę, "pomacam" to sam ocenię. Jak kiedyś wybierałem kolumny dla siebie to też mnie zniechęcano do Oli40, a jednak je kupiłem i jestem zadowolony. Dla mnie grają lepiej od kilku bardziej renomowanych firm. Kiedyś słuchałem też polskie Audio Academy i też mnie zaskoczyły. Sporo firm ma słaby marketing i nikt o nich nie słyszy, a brzmieniem zaskakują.
 
Do góry