Jakie kolumny wybrac?

Jarema_W

New member
Witam,

bardzo bylbym ciekaw jakie kolumny doswiadczeni forumowicze poleciliby do skompletowania kina domowego, ktory jak na razie sklada sie z:
TV: plazma Panasonic 42PY70 FullHD
Amp.: Denon AVR-4306.

Calosc jest przeznaczona do salonu 7m x 5m i glownie do filmow z plyt (na razie DVD wkrotce Blue-ray)
Dodam moze ze tak ogolnie z muzyki najczesciej slucham Rocka od soft do heavy i lubie porzadne basy.
Zastanawialem sie nad hybrydami marki Teufel - ponoc sa rewelacyjne jak rowniez nad kompletem Yamahy 777 + 555 + 444 + SB, oraz nad JBL'kami.

Jestem pewny iz w tak zacnym gronie doswiadczonych kinomanow znajda sie tacy ktorzy poleca najbardziej odpowiednie pod wzgledem parametrow i jakosci zestawy kolumn.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
 

don111

Banned
te Yamahy NS nie nadają się do rocka, grają miękko i łagodnie chociaż w połączeniu z Denonem może by to jakoś zagrało
 

Jarema_W

New member
hmmm, poczytalem sobie pare tematow z 4306 Denona i zaczynam sie zastanawiac nad KEF iQ kolumnami.

zajrzalem w USA ceny bardzo przystepne (ok 1900$) za iQ9 + iQ6 + iQ3

Czy ktos ma jakies doswiadczenia w sprowadzaniu kolumn z USA? - sa jakies problemy z przerabianiem itp?
 

Jarema_W

New member
raczej nie jesli mialbym wziac 3 drozne iQ90... z iQ7 zamiast 9 wychodzi oczywiscie taniej i to o okolo 500$ ....

ile u Ciebie kosztuje zestaw 70 + 60 + 30 a ile 7 + 6 + 3, oba z SB PSW 2500? - jakas oferta?

na amazon.com za iQ7 + iQ6c + iQ3 + PSW2500 zycza sobie 1779,00$ + okolo 200$ za wysylke do polski... cena w PLN to na dzisiaj wliczajac 10% cla i 22% VATu 5950 czyli w budzecie... jak to wyglada u Ciebie?

swoja droga mam tam brata ktory moglby to kupic i wyslac mi prywatnie jako gift... czy wtedy nie odpada clo i VAT? a przynajmniej VAT?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jarema_W

New member
Paradigm... hmm.. wygladaja niezle i maja duzo pochlebnych ocen - ktore konkretnie miales na mysli?.

Tak czy siak postanowilem jednak wybrac kilka kompletow i pomaszerowac do jakiegos dobrego sklepu we wroclawiu na odsluch.

Przyznam sie tez bez bicia do dwoch rzeczy:
- preferuje obecnie jednak drozsze zestawy ktore nie tylko dobrze graja ale tez prezentuja sie niezle
- i tutaj pierwsza selekcja - czarne (piano) lub ciemne drewno tak aby pasowalo do salonu

Do tej pory bardzo zainteresowaly mnie zestawy:
- JMLab Chorus 826, 807 + centralny + sub 800setek. Zaproponowana mi cena to 13500 PLN za komplet
- YAMAHA Soavo 1 + Soavo 2 + centralny + Sub. Tutaj czekam na propozycje cenowa
- HECO Aleva 400, Aleva 200 + centralny + Sub. Tez czekam na propozycje cenowa.
- B&W Seria 600 komplet 5.1

Jak juz pislame chce wybrac sie na odsluch ale ciekawi mnie czy ktos posiada te kolumny z Denonem (u mnie jest 4306) i jak to gra. Jakie wogole sa opinie na temat tych zestawow i czy ktos zna fajne ceny na te zestawy.

Moim faworytem jest na dzien dzisiejszy zestaw HECO tym bardziej ze najtanszy jest we Wroclawiu (megamedia) ale niestety tylko w wisni (a producent ma to w czarnym pianie).

Ach jeszcze jedno, malzonka jakze by inaczej namawia mnie na "dyskretne" kolumny i tutaj wpadl mi w oko Bose Acustimass 15. Zagra to dobrze z Denonem? jak wogole wypadaja takie liliputki Bose na tle w/w zestawow?

Co o tym sadzicie?

Pozdrawiam

Edit: Heco komplet we Wroclawiu 6945.00 zł
 
Ostatnia edycja:
Do góry