Jakie kolumny w wersji slim 5.1 proszę o pomoc...

djkac

New member
Odsluchaj to zrozumiesz ;)
Witam Ponownie. Proponuję małą sondę muszę wykluczyć jeden model
- Harman Kardon HKTS 11bq
- Harman Kardon HKTS 30

skłaniam sie do 11, tańsze, bardzo podobne do 30, większy sub. o ile się nie mylę oba zestawy w satelitach mają dwa głosniki midrange i jeden tweeter prawda?
Które polecicie z tej pary?
 

djkac

New member
Czyli wolisz chiński plastik od niemieckiego aluminium ?

Jeśli mówimy o cantonie nie ma za wiele info w internecie ani testów. Baaaardzo dobra opinie mają harman kardon te modele które podalem. Nie mam możliwości odsłuchu, więc muszę polegać na innych. sam dobrze nie wiem co wziąć. Na nowe cantony mnie nie stać, a używane trochę boję się brać. Nie mogę odebrać osobiście itpitd. Czekam na foto od kolegi który chce je sprzedać. A harman nówki ze sklepu, pewniak, nie śmigane. Sam rozumiesz. Poza tym nigdzie nie mogę dostać hkts 11 bq. Ktoś ma na allegro hkts11 b i ciekawi mnie różnica między bq a b hmmmm.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
 

arss

New member
Wybieram się na odsłuch. Z jakimi modelami ampli poprosić o podłączenie tych zestawów:
Harman Kardon HKTS 16
JBL cinema 300
JBL cinema 500
JBL 178

Może ktoś używa któregoś zestawu i doradzi co ze sobą dobrze gra i który zestaw tych głośników najlepiej brzmi? Pokój mam 12m2 i sprzęt będzie dobierany pod filmy czyli blue-ray. Kolega black-ninja zasugerował amplituner onkyo 309. Więc cena ampli musi się zmieścić w takiej kwocie 1200zl(malutki +).
 
Ostatnia edycja:

arss

New member
Denon avr 1611 też wchodzi w grę i może YAMAHA RX-V565. Właśnie zamierzam zebrać informacje od forumowiczów co najlepiej odsłuchać żeby nie tracić czasu na odsłuchiwanie sprzętu który się nie nadaje do tych zestawów głośnikowych. Poproszę w sklepie o podłączenie interesujących mnie sprzętów. Kolego "kiki" a z przedstawionych zestawów głośnikowych to które polecasz?

P.S już zapukałem wstępnie do kolegi blackninja;)
 
Ostatnia edycja:

arss

New member
Jeszcze zapytam czy wie może ktoś jak się sprawują KLIPSCH HD THEATHER 500 i czy dorównują tym co wymieniłem wyżej, a może nawet lepsze ?
 

arss

New member
Mam nadzieję że uda mi się dorzucić kilka stówek. Nie chcę kupować czegoś na siłę byle by się w budżecie zmieścić a potem żałować że za 300zł więcej mogło by być dużo lepiej. Jutro jadę odsłuchać harmana hkts 16 i jbl 178.
 

djkac

New member
Witam. Zakupiłem zestaw hkts 11bq. Ciężko było znaleźć bo podobno już 2 lata nie produkowane. mieli w media markt i saturnie w bydgoszczy. zestaw jedzie do mnie. Zrobię trochę fotek i opiszę wrażenia około soboty następnej. Pozdrawiam i dziękuję za wszystkie rady!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
 

djkac

New member
Witam głośniki hkts 11bq dojechały :) troche z opźnieniem ale są. Jestem w pełni zadowolony. Super grają! Mam tylko pytanko ponieważ mój amplituner nie ustawia crossover automatycznie to jak myslicie na ile należy ustawić? 150, 120?? Głośniki maja 7.5 cm - instrukcja mówi jvc że 150 ustaw jak głośnik ma około 6 cm a 120 jak ma około 8 cm. Widziałem gdzieś foto na forum kiedyś że auto ktoś miał ustawione na 150 na tych głośnikach. ale czy nie lepiej na 120 wg instrukcji hehe? Pozdrawiam
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zobacz na kolumnach jakie mają pasmo przenoszenia. Ja mam kolumny na 80Hz i suba od 80Hz. Odcinaj tak żeby nie nakładały Ci się częstotliwości kolumn i suba oraz żebyś nie ograniczył pasma tzn. Jeżeli kolumny odetniesz na 100Hz to suba też tak odetnij i wtedy niskie częstotliwości do 100Hz grane są przez kolumny a poniżej tej częstotliwości przez sub.
 

djkac

New member
Zobacz na kolumnach jakie mają pasmo przenoszenia. Ja mam kolumny na 80Hz i suba od 80Hz. Odcinaj tak żeby nie nakładały Ci się częstotliwości kolumn i suba oraz żebyś nie ograniczył pasma tzn. Jeżeli kolumny odetniesz na 100Hz to suba też tak odetnij i wtedy niskie częstotliwości do 100Hz grane są przez kolumny a poniżej tej częstotliwości przez sub.

Właśnie sprawdziłem na internecie ze głośniki mają od 105 hz. Proponujesz ustawić cross. Na 100? Ale nie mam opcji aby ustawić suba odcięcie. Hmmm Dziękuję.

Wysłano z HTC Desire S z użyciem Tapatalk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Właśnie sprawdziłem na internecie ze głośniki mają od 105 hz. Proponujesz ustawić cross. Na 100? Ale nie mam opcji aby ustawić suba odcięcie. Hmmm Dziękuję.

Wysłano z HTC Desire S z użyciem Tapatalk

Jeżeli kolumny mają 105 Hz najniżej to ustaw na 105 - 110Hz odcięcie. Reszta prawdopodobnie pójdzie na suba.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam do wyboru 80, 100 lub 120 150. Co wybrać?

Wysłano z HTC Desire S z użyciem Tapatalk

Jeżeli w opisie kolumn masz że schodzą do 105 Hz to niżej nie ma sensu bo już efektywnie poniżej tego pasma nie zejdą. Możesz spróbować na 100 ale ustaw na 120Hz. Ściągnij sobie z neta pliki z próbkami częstotliwości i zobacz czy te 100Hz kolumny jeszcze odtworzą. Znaczy się pewnie odtworzą tylko dużo ciszej. Jeżeli Ci przyzwoicie odtworzy te 100Hz to ustawisz na tą wartość jak nie to będziesz musiał 120.
 
Do góry