Jakie kolumny / używki

klano2

New member
No wiadomo że ten sprzęt nie powala, ale chodzi mi o to czy nowe kolumny podpiąć poć wzmacniacz z kina domowego co mam aktualnie czy lepiej podłączyć je pod tą starą wieże ? Gdzie będzie lepiej ? :)
 

grabuss

New member
Witam!
Generalnie podpinam się pod ten temat gdyż także chcę złożyć jakiś "narazie" nie wielki zestaw audio do max 2,6-2,8 tyś, muzyka głównie techno oraz to co puszczają w tv eska, 4fun.tv , aktualnie mam tv panasonic 42et60e, ps4, odtwarzacz dvd i podobnie tak jak w temacie chciałbym kupić wzmacniacz+2 głośniki czy jeżeli kupię wzmacniacz Onkyo A-9030 i 2x głośnik zensor 3 czy wówczas będzie mi potrzebny jeszcze sub, czy owy zestaw już będzie fajnie brzmiał ? Mój pokój to jakieś 16m2. A może jakiś inne propozycje w przedziale 2,6 max 2,8 tyś.
Pozdrawiam
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Zależy od upodobań. Ja na trochę mniejszej powierzchni słucham Zensor 1 i w większości przypadków wystarcza do spokojnego słuchania.
Zensor 3 mają więcej dołu więc może cię zaspokoją pod tym względem.
Najlepiej kupić a potem myśleć o ewentualnym dokupieniu suba. Nie ma co tej decyzji podejmować z wyprzedzeniem nie znając efektu jaki będzie w Twoim pokoju.
 

SDman

Banned
Witam!
Generalnie podpinam się pod ten temat gdyż także chcę złożyć jakiś "narazie" nie wielki zestaw audio do max 2,6-2,8 tyś.
Mój pokój to jakieś 16m2. A może jakiś inne propozycje w przedziale 2,6 max 2,8 tyś.
Pozdrawiam

Witam,
owszem są inne propozycje.
Masz na Allegro rewelacyjny wzmacniacz Micromega minium AMP -sam posiadam AMP2 nie powinno być wielkiej różnicy.
Pamiętam, przed zakupem miałem na testach AMP ta sama moc 40W zdecydowałem się z powodu, że AMP2 był nowy.

AMP2 i obecne wzmacniacze -to temat który przerabiałem przez ostatnie 1,5r.

Wniosek: wzmacniacz, który mu dorównuje i mógłbym nim zastąpić Micromegę to Moon 220i, to najniższy pułap cenowy
który daje ten sam efekt lub subtelnie lepszy.
Oczywiście nie testowałem wszystkich marek bo to nie wykonalne.

Testowane wzmacniacze (kolumny Spendor S1) w kolejności od najgorszego:
Creek 50A, CA Azur 651A, Nova 65SE, BC Acoustique EX-322D, Vincent SV-400, Roksan Kandy K2, Exposure 2010 S2.

Z powiedzmy mało poważnych wzmacniaczy przyniesiony przez kolegę Onkyo TX-8050 to już była masakra.

Jaki stan jest tego na Allegro nie wiem, ale przy wszystkim sprawnym -super sprzęt za tą kasę, swojego nie oddałbym za 3tys.

Co do propozycji kolumn. bez problemu z każdymi, jedyne które jej nie pasowały to Audiovector M1 Signature(10tys).
Bez problemu z Harbeth Monitor 30.1 Domestic (mega zestawienie), ProAC Response D2 -równie świetne.

Moje odkrycie to Elac BS 142 maluutkie ale robią co chcą z kolumnami od siebie 2-3 krotnie droższymi.
Paradoks to obawa jak zagrają w małym pomieszczeniu (super mocny wielowarstwowy czysty bas) bo w moich 22m2 wytworzyły salę koncertową prawie dorównującą Spendorom.

Polecam Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

grabuss

New member
Wszystko fajnie ale zastanawia mnie jedno, otóż jeszcze nie miałem okazji łączyć tego wszystkiego do audio więc mam kilka pytań a mianowicie tv podłączam kablem optycznym z wzmacniaczem i w ten sposób uzyskam dźwięk na głośnikach prawda?(oczywiście wzmak podłączony z głośnikami) natomiast dekoder, ps4 i dvd jest podłączony kablem hdmi z tv czy dźwięk w głośnikach będzie także jeżeli załącze np. ps4 lub dekoder nc+?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kolego hamuj, ten wzmacniacz nie ma wejścia optycznego znaczy żadnego cyfrowego więc tv podłączyć tylko po jakimś prostym dacu. Jeśli uda Ci się już to zrobić to wszystko co będzie podłączone do tv będzie grało na głośnikach gdy tylko wybierzesz odpowiednie źródło.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Wszystko fajnie ale zastanawia mnie jedno, otóż jeszcze nie miałem okazji łączyć tego wszystkiego do audio więc mam kilka pytań a mianowicie tv podłączam kablem optycznym z wzmacniaczem i w ten sposób uzyskam dźwięk na głośnikach prawda?(oczywiście wzmak podłączony z głośnikami) natomiast dekoder, ps4 i dvd jest podłączony kablem hdmi z tv czy dźwięk w głośnikach będzie także jeżeli załącze np. ps4 lub dekoder nc+?

A nie łatwiej będzie kupić amplituner i powpinać do niego to wszystko, słuchałeś jakieś ampli KD?
Niektórym osobom w zupełności wystarczają amplitunery, jeśli w przyszłości uznałbyś, że dźwięk przepuszczony przez amplituner jest dla ciebie niewystarczający, to możesz dokupić wzmak stereo...
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Dokładnie jak chciałeś kombinować z jakimiś cudami techniki to ampli na początek wystarczy a i nie będzie problemów z podłączaniem urządzeń..
 

grabuss

New member
Kolego hamuj, ten wzmacniacz nie ma wejścia optycznego znaczy żadnego cyfrowego więc tv podłączyć tylko po jakimś prostym dacu. Jeśli uda Ci się już to zrobić to wszystko co będzie podłączone do tv będzie grało na głośnikach gdy tylko wybierzesz odpowiednie źródło.


Mój błąd, przepraszam pewien użytkownik z tutejszego forum zaproponował do zensorów 3 wzmacniacz Yamaha A-S301 po promocyjnej cenie , dlatego pisałem wczorajszy post właśnie pod kątem yamahy ... który da się podłączyć kablem optycznym do tv...
 
Do góry