Jakie kolumny stereo do Marantz'a PM68

grunge

New member
Witam,
chciałbym zmienić kolumny w swoim audio stereo :)
Postaram napisać się temat tak przejrzyście jak tylko to możliwe abym uzyskał odpowiednią pomoc, od Was fachowców :)

1. Wzmacniacz - Marantz PM68, bez przeróbek
2. Źródło dźwięku
Tuner: Marantz ST59
CD: Marantz CD67 mk II SE
W głównej mierze natomiast muzyki słucham z laptopa ( Acer vn7 591g)
3. Kolumny: Tannoy M3
4. Kolumny w chwili obecnej są za mną, gdyż nie mam możliwości ustawienia ich przed sobą.
5. Zdaję sobie sprawę, że przy obecnym ułożeniu pokoju ciężko będzie ze sceną, ze względu na małe odległości pomiędzy samymi kolumnami (ok 1,3m) jak i mną (ok 1,2m)


Czego szukam:

1. Kolumn, i tu rodzi się pytanie - jakich ? Podłogówki mam w tej chwili, natomiast wydaje mi się, że monitory na standach + ustawienie ich obok biurka byłoby lepszym rozwiązaniem? Choć wtedy kolumny byłyby jeszcze bliżej mnie ( od siebie ok 1,5m, ode mnie ok 1m)

2. Budżet: do 1000zł, rzecz jasna jak doradzicie, że warto będę elastyczny, choć chciałbym w tym się zmieścić.

3. Stan: zdecydowanie pewne używki

4. Kolumny będą stały od siebie w odległości 1,5m, a od słuchacza ok 1m.

5. Chciałbym aby zakup był na dłuższy okres.

6. Czego słucham: Dosłownie wszystko, natomiast w głównej mierze w kolejności: house, pop, rock, filmowa

7. Czego oczekuję: Generalnie jestem zadowolony z Tannoy'ów natomiast tak jak wspomnialem szukam nowych doświadczeń :) Zdecydowanie lubię miękki wyrazisty bas/kick, wysokie nie wybijające się ponad wszystko, oraz zbilansowaną średnicę


9. Na chwilę obecną zastanawiam się nad:

- Tannoy Mercury M3 - posiadam obecnie, ale jeżeli w tej kwocie nie dostanę nic lepszego, oświećcie mnie - Zostaną ze mną.

- Monitor Audio MR2

Będę wdzięczny za każdą odp.
Pozdrawiam serdecznie :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
MR2 jakościowo nie będą lepsze od M3. MR2 zabrzmią inaczej, ale będzie to raczej skok w bok. Brzmienie nie będzie już tak ciepłe jak w przypadku M3. Jeśli lubisz ciepłe i miękkie brzmienie to możesz rozważyć używki Castle Knight 2.
 

SDman

Banned
Czego szukam:

4. Kolumny będą stały od siebie w odległości 1,5m, a od słuchacza ok 1m.

5. Chciałbym aby zakup był na dłuższy okres.

6. Czego słucham: Dosłownie wszystko, natomiast w głównej mierze w kolejności: house, pop, rock, filmowa

7. Czego oczekuję: Generalnie jestem zadowolony z Tannoy'ów natomiast tak jak wspomnialem szukam nowych doświadczeń :) Zdecydowanie lubię miękki wyrazisty bas/kick, wysokie nie wybijające się ponad wszystko, oraz zbilansowaną średnicę

Witam,
zaproponuję wzięcie kredytu i dołożenie do meeega okazji jaką są obecnie Elac BS 142.
Za nie całe 2k dostajemy kolumienki (nie sugeruj się rozmiarem), które są zjawiskowe w przedziale nawet do 5k.
Miałem je przez tydzień w domu i mogę to napisać, punktem odniesienia są moje monitory Spendor S1.
Grają z ogromną kulturą tonalną, jakość tonów wysokich ciężko szukać w tej cenie (tutaj nawet lepiej niż w moich), bas i jego
kontrola zadziwia. Testy w pokoju 21m2.

Napisze szczerze, zwyczajnie niedowierzamy, że te maluchy są odpowiedzialne za taki dźwięk.
Większość obecnych konstrukcji gra jakoś spięcie jakby ktoś związał je sznurami, te maluchy mają oddech
i to słychać od pierwszego taktu.
Już to pisałem, powtórzę się, mogłyby zastąpić Spendory gdyby te nagle zniknęły, musiałbym jedynie wygląd przeżyć.

Polecam

Pozdr.

PS.
Spendory są ze mną od 16 lat
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
Ponieważ mamy bardzo podobne zestawy ( PM66 KI +CD6000SE) to zasugeruję swój wybór czyli Eltax LR 4.5. Ich zaletą jest gwizdek umieszczony pod basem, dzięki czemu po zawieszeniu na ścianie wysokie są bliżej nas. Przy odsluchu w salonie miały najlepszy bas przy muzie dynamicznej, jednak niestety zniknął on u mnie z powodu gipskartonowych ścian. Obecnie przeprowadziłem się i cały zestaw będę sprzedawał (nabyłem wystarczające dla mnie KD) bo o ile do 17m był ok to przy 60 trochę niknie... Jeśli bywasz w W-wie to zapraszam na odsłuch.
 

grunge

New member
Kurcze Elac'i bardzo fajne, poszukam miejsca w Poznaniu może mają gdzieś na odsłuch. Cena troszkę ponad założony budżet, lecz nie mówię, że zmiana musi nastąpić, TERAZ ZARAZ na dnaich :) Z doświadczenia wiem, że lepiej dozbierać ;)

Co do Eltaxów, miałem okazję słuchać u siebie w pokoju, i miałem wrażenie, że bas się na siebie nachodzi, brakowało szybkości, być może była to kwestia ustawienia ich w pokoju, natomiast nie mam innej możliwości ustawienia.


Czy w tej kwocie jest jeszcze coś ciekawego wartego uwagi?
Czy w/w modele to "perełki" w tym budżecie?
Przypomnę tylko, że kolumny od siebie będą rozstawione o 150cm, a od słuchacza ok 100cm. Pokój ok 11-12m^2
 

SDman

Banned
Czy w tej kwocie jest jeszcze coś ciekawego wartego uwagi?
Czy w/w modele to "perełki" w tym budżecie?
Przypomnę tylko, że kolumny od siebie będą rozstawione o 150cm, a od słuchacza ok 100cm. Pokój ok 11-12m^2

Musisz się spieszyć, bo do końca roku tylko taka promocja, normalnie kosztują 3k.
Moim zdaniem ciężko będzie je pobić w normalnej cenie, bo w promo są bezkonkurencyjne.

Pozdr.
 

zookid

New member
Ja na Twoim miejscu nie inwestowałbym w kolumny nie mając chociaż poprawnych warunków do słuchania. Tym bardziej nie kupowałbym "na dłużej", bo jeśli zmienią Ci sie warunki za rok czy dwa to możesz zostać z kolumnami które na wiele sposobów nie będą Ci pasować.

Ja do takiego plumkania z kompa mam Yamahy NX50 które zamieniłem z wiekszych Denonów SC-N7.

Co innego jeśli musisz cokolwiek kupić bo te Tannoye też wypożyczone.
Wtedy zaproponuje Ci Polk Audio RtiA1, które sprzedaję w giełdzie. Cena mocno promocyjna.
Tu masz teścik:
Polk Audio RTi A1 - Test

A co do Twoich wymagań o ciepłym brzmieniu i miekkim basie to nie wiem czy w podstawkowych znajdziesz to co w podłogowych.
 

grunge

New member
Tannoye są ze mną od 4 lat, chciałem posłuchać czegoś nowego, lecz faktycznie po przemyśleniu sytuacji z ustawieniem w pokoju, może okazać się że będzie gorzej jak teraz. Dźwięk z Tannoyów mi odpowiada na tyle, że prawdopodobnie zostaną ze mną do końca swoich dni ( a są w stanie idealnymm).

Spytam w tym temacie, żeby nie zaśmiecać:
Czy podłogówki mogę postawić na solidne "podwyższenie" ok 30cm?, cały myk polega na tym, że jak postawię je obok biurka to cały midbass z bassreflexem schowany jest poniżej poziomu blatu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bardzo rzadko się spotyka aby kolumny podłogowe wędrowały na tak wysokie podstawki .Dawno temu spotkałem się z tym w przypadku kolumn Sonab ,ten szwedzki producent oferował takie podstawki na 30,40 cm i chyba nawet więcej

Ale trzeba wiedzieć o jednej rzeczy - każde podniesienie kolumny spowoduje osłabienie niskiego basu ale poprawi się jego zwartość ,podobnie jak odsunięcie kolumny od ściany tylnej (szczególnie kiedy na ściance tylnej jest otwór bas-reflexu)
 

grunge

New member
Gdybym uniósł tannoye na podstawkach 20-30cm to wtedy głośnik wysokotonowy byłby na wysokości moich uszu. Tannoye moim zdaniem są trochę niskie .. Nie przeszkadzałby mi ten fakt, gdyby nie to że przy biurku głośnik chowa się pod blat :(
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Głośnik wysokotonowy powinien znajdować się mniej więcej na takiej wysokości ,podstawki na 20cm to nic strasznego ,ludzie stawiają kolumny na grubych płytach marmurowych jak do tego doliczyć wysokość kolców to też wyjdzie gdzieś w tych granicach

Możesz spróbować przecież nic się nie stanie .Seria Mercury się udała, miałem kiedyś takie kolumienki ale mniejsze od Twoich
 

zookid

New member
grunge - ale w czym masz problem? Zorganizuj kilka grubszych ksiązek, postaw na nich kolumny na próbę i zobaczysz czy dźwiek Ci odpowiada
 
Do góry