Jakie kolumny stereo do 3000zł pod Denona avr 2309?

Visq

New member
Witam specjalistów!

Jak w temacie - kolumny stereo do 3000zł, w przyszłości planuje dokupić do zestawu 5.1.

Pokój 40-50m2, parkiet, podłączę je do Denona avr 2309, w przyszłość jakiś dobry odtwarzacz blue ray. Przeznaczenie - telewizja, muzyka.

Zastanawiam się nad:
Jamo s606
JBL E80
KEF IQ70

Co polecicie?
Pozdrawiam!
 

Visq

New member
armi napisał:
jaką muzykę preferujesz ?

masz 3000 na parę kolumn a bieżesz pod uwagę jamo s606 ?

muzyka różnorodna, bez konkretnych preferencji. Intensywniej będę korzystał z telewizji.

wspomniałem o jamo s606 ponieważ znajomy w sklepie o nich mówił.

Ogólnie to nie mam zielonego pojęcia o głośnikach, kieruję się sugestiami znajomego. Co w takim wypadku będzie dla mnie najlepsze do 3000zł?
 

Visq

New member
Panowie, jakieś sugestie? trochę mi pilno...

czytałem inne tematy, co powiecie jeszcze na Monitor Audio RS6?
Nie jestem jakimś melomanem, ale chciałbym kupić najlepsze,uniwersalne kolumny do 3000zł, może ciut więcej, z możliwością rozbudowy.

MA RS6?
KEF IQ70?
JBL E80?

a może trochę dołożyć do KEF IQ9? Powinny lepiej pasować do dużego pokoju...

pomocy!!!
 
Ostatnia edycja:

Window

New member
Visq napisał:
muzyka różnorodna, bez konkretnych preferencji. Intensywniej będę korzystał z telewizji.

wspomniałem o jamo s606 ponieważ znajomy w sklepie o nich mówił.

Ogólnie to nie mam zielonego pojęcia o głośnikach, kieruję się sugestiami znajomego. Co w takim wypadku będzie dla mnie najlepsze do 3000zł?

Witaj. Kolego zalamales mnie powyzszym stwierdzeniem na tyle poważnie, że musialem zabrac glos...Poswiec prosze troche czasu to nie boli a moze tylko pomoc! Jesli kolega by powiedzial ze do Twojego pokoju wystraczą Tannoye M1 to tez bys je bral pod uwage?

Masz dosc duzy pokoj bedzie ciezko dobrac cos rozsadnego w cenie do 3 tys. Kefy to dosc specyficzne kolumny bedzie brakowac basu chociaz maja bardzo ladna gore pasma co moze byc atutem w ogladaniu tv. IQ9 beda lepsze jednak i kosztuja wiecej. JBL E80 nigdy mi sie nie podobaly graja sucho i twardo, co nie znaczy ze Tobie nie bede pasowac...Monitor Audio RS6 graja szczegolowo, z silnym raczej punktowym basem(tu jednak wiele zalezy od wzmacniacza..) sa rownie ladne jak Kefy a i w przyszlosci bedziesz mogl dokupic reszte glosnikow. Wybieralbym wlasnie miedzy Kef IQ9 lub MA RS6 lub RS8 jesli srodki pozwola. Kefy sa delikatniejsze w przekazie, maja piekna scene ale czy Tobie sie to przyda?Na obecnym sprzecie raczej nie bardzo...

Pozdrawiam no i zycze udanych zakupow
 

k_florek

New member
dlaczego wiekszosc pisze ze kef-y iq70 maja slaby bass?? czy wogole ich sluchaliscie?? wedlug mnie (posiadacza wlasnie iq70) mają bardzo porzadny bass - precyzyjny i bardzo mily dla ucha. Chyba ze ktos lubi łubu-dubu z podrzednej dyskoteki techno (nie chce nikogo obrazic) to sie zgodze.
One naprawde daja rade i swietnie graja. Moim zdaniem bass jest bardzo wysrodkowany, nie narzuca sie i przez to wlasnie bardzo je cenie.

Pozdrawiam
 

Jarema

New member
Posiadam Kef IQ 9 i grają na ampli Onkyo TH-SR501 w pokoju 25m2.
Z opisu Twojego Denona widzę że ma zdecydowanie większa moc delkarowaną niż moje Onkyo. Nie wiem jak to się przekłada na wielkość pomieszczenia, natomiast co do basu to nie musisz sie martwić.
Chyba że oczekujesz że duże kolumny zastąpią suba.

Był jeden przypadek kiedy nie było basu ale ewidentnie wynikało to z nagrania, miało to miejsce na koncercie DVD Madonny, i w stereo nie było basu ale przy DTS (bez Suba) bas wrócił i był taki jak trzeba!:hmm:

Jezeli wybierasz między Kef, MA i JBL to JBL imho nie pasuje wogóle do charakteru tej dwójki. Reszta zależy od budżetu i tu bym radził go zwiekszyć (u mnie poszedł w górę przy zakupie) ze względu na wielkość pomieszczenia.
 

hdc300

New member
Heco Celan 500 (3150zł) - wybrałem po odsłuchu miedzy JBL es90 (niższa półka) a m-audio rs8 (wyższa półka) . Ale ja się nie znam. Posluchaj jesli możesz.
 

gabi30

New member
Ja natomiast z innej beczki. Szczerze polecam głośniki firmy Mark&Daniel Maximus Sappire. Są to monitory do raczej dużego pokoju( sama mam 40 m), wykonane z konglomeratu marmurowego. Ciężkie, ale nie to jest najważniejsze. Grają super, dźwięk dynamiczny, przestrzenny. ktoś kto do was przyjdzie będzie się zastanawiać gdzie ukryto subwoofer.Taki bas wydobywa się z t ich wnętrza. Kupiłam je tylko na podstawie testu w HI-FI i muzyka i nie żałuję. Szczerze polecam do dużych wnętrz. Cena 4000zł.
 

Ferrari95

New member
Jako użytkownik MA BR6 szczerze polecam te kolumny! Zarówno bas, środek pasma jak i góra są przekazywane całkowickie neutralnie, bez jakichkolwiek znieksztalceń czy niepotrzebnych przebarwień. Muzyka brzmi tak, jak życzyłby sobie autor danego utworu.

Cena za parę - ok. 3000zł

Pozdrawiam i życzę wszystkim Szczęśliwego Nowego Roku!!!
 

horak

New member
Witam,

Ja również posiadam kolumny Monitor Audio tylko model br5 - do ciebie będą za małe. Polecam jak mój przedmówca większe BR6 - to bardzo udanbe kolumny - zbierają bardzo dobre recenzje w swojej klasie cenowej. Jednak jeśli cię stać to bierz model wyższy RS6 lub RS8. Kosztują więcej ale kogo stać to myślę, że warto - różnicę w dźwięku słychać, a i jakość stolarki jest dużo lepsza - naturalna okleina - jak dla mnie wyglądają świetnie zwłaszcza bez maskownic. Kolumny Monitor Audio świetnie współgrają z Denonem. To bardzo udane połączenie.

Pozdrawiam
 
Do góry