Jakie kolumny podstawkowe do 2300 zł?

Michal_82

New member
Cześć.

Chciałem prosić Was o pomoc w wyborze kolumn podstawkowych. Posiadam wzmacniacz Advanced Acoustic MAP-105, pokój ok. 10m2, lubię słuchać muzyki elektronicznej, ale i tego co można posłuchać w radiu. Zależy mi głównie na wyraźnych wysokich tonach i średnicy, a bas jest sprawą drugorzędną (mam suba Rel T5). Zastanawiam się nad Monitor Audio Silver 1, które mieszczą się w budżecie (wersja w lakierze fortepianowym).

PS. Kolumny będą wisiały na ścianie, więc odległość od niej, to ok. 5-10 cm (w zależności od głębokości kolumny).

Z góry dziękuję za inne propozycje.
 
Ostatnia edycja:

kwasior21

New member
Jak beda wisialy na scianie to tylko z przednim bass refelxem albo zamkniete. Idealnie sprawdzily by sie u Ciebie xaviany primissimy. Swietna srednica a sprawe basu zalatwi sub.
 

Michal_82

New member
Dzięki za odpowiedź, ale czy da się gdzieś je kupić? W Monitor Audio Silver 1 można zatkać BR tą gąbką (czy jak to tam się zwie), tylko nie wiem czy dodają ją do zestawu.
 

Michal_82

New member
Trochę posłuchałem i poczytałem, że mimo wszystko z Monitor Audio może być problem na ścianie (nawet z tą zaślepką) i dlatego zdecyduję się chyba na coś z przednim BR.
W 6 i 8 zaślepka jest w zestawie

Jak jesteś w stanie zaakceptować kolor inny niż piano

Kolumny FOCAL CHORUS 806V standy !! jak nowe !! (4631248479) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Mimo wszystko bym wolał sprzęt nowy (chociaż propozycja ciekawa). Tak przy okazji, to sprzęt kupuję za miesiąc, ale ze względu na to, że to dla mnie spory wydatek, to rozglądam się już teraz.
Posłuchaj koniecznie Usher 520 u mnie grają z Rotelem i są super
Teraz można dostać tylko "serię II". Czym ona się różni od tej "legendarnej" "zwykłej" wersji?
Dozbieraj do LS40 JBLa, piękna nieskompresowana średnica.
Wygląd tego modelu mnie odstrasza (a i dźwięk kolumn JBL mi nie odpowiada), a poza tym ciężko by było dozbierać 3000 zł do pary :D.

W tej cenie i z przednim BR można wziąć jeszcze pod uwagę KEF Q100 lub Acoustic Energy 101 za 1500. Ktoś wie jak u nich ze średnicą i (co najważniejsze) wysokimi tonami?
 
Ostatnia edycja:

Michal_82

New member
Posłuchaj Usher 520 i dopiero później kombinuj do 2k a nawet drożej nic lepszego nie słyszałem
Nie mam za bardzo gdzie, ogólnie ten model jest dostępny tylko w kilku sklepach (w kolorze czarnym). A czym różni się "seria II", którą teraz można dostać, od tej starszej? Z zewnątrz widzę jedynie, że gniazdo nie jest przeznaczone do bi-wiringu. Może nie tylko o to kolumna została "okrojona"? Biorąc pod uwagę recenzje w sieci, to ludzie brali ten model w ciemno.
 

ns3

New member
Czesc
Troche wypadlem z obiegu bo Usherki kupowalem z 6 lat temu .Do dzisiaj graja z Rotelem i jestem z nich bardzo zadowolony.Prawdopodobnie zmienili tylko gniazda bo niema bi wire ,przetworniki widze te same wiec powinno byc ok.Ogolnie do malych pokoi niewidze lepszych glosnikow u mnie graja w 16 m pokoju i jest ok.Jak kupowalem to porownywalem z 20 parami innych kolumn i wszystkie graly sporo gorzej od tych Usherow (nawet takie 2-3 razy drozsze).Wiem jedno kto nieprzyjdzie do mnie to jest mocno zdziwiony dzwiekiem z takiej malej skrzynki.Wielu pisze ze maja malo basu ,prawde mowiac to niewiem jak oni sluchaja bo kontrabas brzmi na nich rewelacyjnie.Fakt ze najwiecej slucham jazzu ale ogolnie niespotkalem plyty ,ktora na nich zle brzmi poza jakimis slabo nagranymi.
 
Do góry