Jakie kolumny pod AVR 255?

piotr10

New member
Bez reklam
Witam.
Już jakiś czas szukam po necie odpowiedzi jakie kino sobie sprawić.
Nie będzie to moje pierwsze kino ( teraz posiadam zestaw :
Koda ampli 505 + dvd Koda 504 + kolumny Taga 506 + sub TSW 100 )

Obecnie ten sprzęt wykorzystuje tylko do oglądania kina ponieważ muzyka niby ok, ale denerwuje mnie metaliczny dźwięk, brak śrenich tonów , brak oddechu dźwięku i troszkę dudniący, troszkę za wolny i spóźniony co do reszty w dźwięku subwoofer. Dodatkowo, żeby było efektownie muszę słuchać głośno - przy cichym lub umiarkowanym słuchaniu nie ma żadnego smaczku.

Niestety jestem idealistą i przeszkadza mi to w znacznym stopniu - nie mogę na tym słuchać muzyki ( najdziwniejsze jest to, że znajomi się tym dźwiękiem podniecają:eek: )

Po długich rozmyślaniach, czytaniu i pisaniu na forum, przeanalizowaniu różnych testów mam coraz większy mętlik w głowie.

Moje preferencje:
Kino - 35%
TV n - 35%
muza ( chciałbym, ale na razie nie słucham ) - 20%
x-box 360 - 10%

Pokój mam bardzo nietypowy:
Salon jest niestety otwarty na kuchnie od strony prawej koło kanapy, która stoi zupełnie przy ścianie i od strony telewizora i kolumn też po prawej na korytarz i schody
Salon ma 6m x 3,5m + dodatkowo przestrzeń na kuchnie ok 15m i korytarz ze schodami ok 12m.

Dość mocno myślałem o HKTS-11 , ale po rozmyśleniach i licznych postach już wiem, że te głośniki na tym metrażu nie zagrają muzyki dobrze.
Żona w końcu wyraziła opinie, że mogę myśleć o podłogówkach( wiem mam podłogówki, ale ona chciała się ich pozbyć)

No i najważniejsze powiedziala, ze nie musze oszczedzac -
" Kup sprzęt którego już nigdy nie zmienisz" :cool:

Słuchajcie, dźwięk jest dla mnie najważniejszy!!! Wygląd na drugim miejscu :) ale też ważny.
Uwielbiam Dźwięk efektowny, taki z dużym oddechem, nawet po cichu, z dobrą dynamiką , z szybkim i co najważniejsze nisko schodzącym basem, z umiarkowanym, ale widocznym detalem.
Muzyki słucham różnej, od klasycznej po rege:)


Moje typy:
Jamo c607 hcs3 + sub Jamo 550 lub 650
Jamo c407 hcs3 + sub Jamo 550
Wiem, że te dwa zestawy Jamo to inna klasa, ale nie do końca wiem czy przy moich preferencjach warto dopłacać? Może te 407 też grają dobrze?
JBL ES 80 + sub 250 ( 5,1....)
Paradigm monitor 9v6 ... ( 5.0 narazie)
Roth Audio Oli31+ sub
Może jakaś flagowa Koda?:)
Monitor Audio BR6....+ BRW10 - później (5,0 narazie)


Właśnie jeszcze jedno - kolumny raczej nie będą mogły stać za daleko od ściany ( żona ) także nie wiem czy tylny basreflex jest wskazany, a może po prostu go przysłonić, żeby głośniki pracowały w obudoie zamkniętej? A może ogłuszyc żone:)

Proszę o pomoc w wyborze.
Pozdrawiam.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Możesz kiki to uzasadnić?
Wolałbym kupić zestaw od razu z subem - lubie dużo oglądać filmów akcij i lubie jak zatrzęsie.

No i najważniejsze, żeby grało z naprawde dużą dynamiką i oddechem , z niskim dokładnym basem przy mniejszej głośności - żona nie lubi głośnej muzyki i filmów.

No i gabarytowo kolumny Paradigma są troszkę przy szerokie, ale jak tak świetnie grają może warto?


Jeszcze jedno - Warto myśleć o Onkyo 806 zamiast harmana 255?
Onkyo ma funkcję bi - ampingu , może wtedy kolumny zagrają bardziej dynamicznie i przestrzennie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry