Jakie kolumny max 1200 pln?? POMOCY! :)

marley1

New member
Witam,
niestety nie znalazlem tego co przekonaloby mnie do chocby dwoch typow. Moje dane:
  • budzet: 1200pln
  • pomieszczenie: 25m2
  • przeznaczenie: kino 20%, muzyka 80%
  • muzyka: kazdy rodzaj w dobym wykonaniu :)
  • naped: Denon 1909
  • typy: JBL ES80, Wharfedale 9.5, Dali Concept 6, Celestion F38, B&W 602,5 s3 /nowe lub uzywka/
Prosze o porade moze jeszcze cos ciekawego jest na rynku.
Pozdrawiam wszystkich...
 

don111

Banned
ja z tych wybrałbym Celestiony ale lepiej coś wybrać wg własnego ucha
z drugiej strony muzyka na tym zdechlaku Denona nie zabrzmi i tak jak należy więc może szkoda zachodu...
aha, JBL ES to cena za sztukę nie za parę, chociaż to klasa co najwyżej w/w
 

marley1

New member
witam ponownie,
moge dodac kilka propozycji...:
  • Mission M34i
  • Mission MV 8
  • Klipsch Synergy F1
  • Rubicon RP 36F
  • Wharfedale 9.4
  • Jamo S606
  • Heco Victa 700
Pozdrawiam
 

marley1

New member
Oczywiscie pare...
mysle ze moge naciagnac budzet do 1300pln.
Uzywane jak najbardziej znajduje w takiej kasie...
Tylko ktore beda najodpowiedniejsze w moim przypadku?
 

marley1

New member
squad05 napisał:
może MA RS1 ?? tylko nie wiem czy denon wykorzysta ich możliwości.

A jak u Ciebie Jamo 606? Wygladaja dobrze a jak brzmia?
Wpadly mi w oko...
A co do MA RS1 to nie mieszcza sie w budzecie...:(
 
Ostatnia edycja:

marley1

New member
hoodlum napisał:
dołoz troszke ,a przynajmniej nie bedziesz miał w domu trujacej i tandetnej chińszcyzny. Teraz Polska!Poznoć grają super...

hmmm... niestety 1300 to juz i tak mocno naciagnieta poczatkowa kwota 1000pln :)
 

squad05

New member
marley1 napisał:
A jak u Ciebie Jamo 606? Wygladaja dobrze a jak brzmia?
Wpadly mi w oko...
A co do MA RS1 to nie mieszcza sie w budzecie...:(

Co do Jamo to jestem z nich na prawdę zadowolony, tylko że ja ten zestaw kupowałem pod kino a u Ciebie ma być muza 80% a kino 20% więc mysle że warto by było zastanowić się nad dobrymi monitorami do stereo, a jak kiedys bedzie więcej gotówki to dokupisz podłogówki a monitory posłuzą jako głośniki surround.
Rozważ kilka opcji: tak jak pisałem MA RS1, może MA BR2 jezeli nie dozbierasz do RS1, pomyśl o KEFach IQ30, może B&W 686, jak napisał mat74 weż pod uwagą Missiony M34i (to już podłogowe) - postaraj się posłuchać i jak już zdecydujesz napisz do Blackninja na PW i zapytaj o ceny - zapewne pozytywnie Cie zaskoczy
 

poker7000

New member
Kupiłem pare tygodni temu Magnat Altea 5 za 999pln i polecam te bo cena do jakości jest b.dobra,lub Magnat Quantum 505 były za około 1300.Spiszą się na pewno_Odsłuchiwałem też JBL E80,Mission m34i i pare innych i padło na Altea 5 Magnata.
 

marley1

New member
Dzieki wszystkim za jakis kierunek...
pozostalo do wyboru /rezygnuje z minitorow:(/

Mission M34i
Jamo 606
Celestion F28 lub F38.

Niestety mam problem z odsluchem tych modeli.
Nawet w MM nie maja tych kolumn...:(
Wiec jesli ktos jeszcze moglby sie pokusic o ostateczna rozgrywke miedzy ta trojka...?!
Bede wdzieczny...
Przypomne ze slucham wiecej stereo niz kina, Denon 1909, kazdy rodzaj muzyki w dobrym wykonaniu, lubie cieply niski bas, budzet max 1300.
 

don111

Banned
ciepły niski bas - hehe no niestety, wiele tego nie usłyszysz na Denonie 1909, chyba że mu podepniesz kolumny o skuteczności ze 100db, żeby były łatwe do wysterowania jak głośniki od radyjka :p
mój 2106 z kolumn o potężnym, nisko-schodzącym basie nie powiem co zrobił :eek: ale tak to już jest jak się kupuje tani amplituner do muzyki
w tych wyżej namiastkę ciepłego basu może usłyszysz z Jamo, jest słabo kontrolowany (często przeciągnięty), ale pod każdym innym względem to gorsze kolumny od Mission i przede wszystkim Celestion'a
 

marley1

New member
czyli zostaje Mission i Celestion... F28 czy F38?
Jak to sie ma do M34i?
Dzisiaj sluchalem Mission... i Wharfedale 9.5...
Mission w Saturnie a Wafle w MM.
Niestety nic konkretnego nie da sie wysnuc... brak odpowiednich warunkow - naroznik hali ok 5 tys m2!
Nie moge namierzyc mozliwosci odluchu C F28 czy 38 ale po tym co wyczytalem tu i tam mam wrazenie ze to jest to z nastawieniem na F38!
 

poker7000

New member
Z tych trzech wybrałbym Jamo do Twoich preferencji muzycznych.

Missiony M34i mają krótki twardy bass to czego Ty nie szukasz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marley1

New member
squad05 napisał:
Co do Jamo to jestem z nich na prawdę zadowolony, tylko że ja ten zestaw kupowałem pod kino a u Ciebie ma być muza 80% a kino 20% więc mysle że warto by było zastanowić się nad dobrymi monitorami do stereo, a jak kiedys bedzie więcej gotówki to dokupisz podłogówki a monitory posłuzą jako głośniki surround.
Rozważ kilka opcji: tak jak pisałem MA RS1, może MA BR2 jezeli nie dozbierasz do RS1, pomyśl o KEFach IQ30, może B&W 686, jak napisał mat74 weż pod uwagą Missiony M34i (to już podłogowe) - postaraj się posłuchać i jak już zdecydujesz napisz do Blackninja na PW i zapytaj o ceny - zapewne pozytywnie Cie zaskoczy

witaj,
nie wiem co z tym blackninja bo od kilku dni sie nie odzywa na pw?
Masz do niego jakis inny kontakt?
pozdr
 
Do góry