Jakie kolumny do zestawu-ostatni grosz

manfred1

New member
Witam serdecznie do LCD hdmi, dvd Ferguson, Onkyo 805 potrzebuje zestaw do kina domowego.KD/muzyka 70/30 najbardziej zależy mi na filmach. Pokój 20mkw praktycznie kilka półek bez mebli gołe ściany, parkiet. Na zestaw jestem w stanie przeznaczyć 2 tys zł tak jak w tytule jest to moje ostatnie tchnienie i raczej większa kasa musiała by zrekompensować naprawdę dużo lepsze brzmienie. Za pomoc dziękuję
 

manfred1

New member
Wiem ze najbardziej popularne to własnie Jamo ale mam pytanie kiedyś jak jeszcze nie było internetu i czytałem pismo HIFI to wszyscy tam byli zauroczeni Tanoy czy dalej tak jest?

Nie pozostaje nic innego jak zakupić Jamo a mam pytanie czym się różni taki zestaw: S-606 HCS od S-606 HCS3 ? I drugie pytanie bo trochę mnie zaskoczyła jak w swojej wiosce wszedłem do sklepu z sprzetem gitarowo muzycznym i znalazłem kable ALPHARD da Vinci 2x6mm2(8.00 zł) 2x4mm2,2x2.5mm2(5.5 zł) Czy te kable nadają się do tego zestawu tzn czy nie bedfzie się to gryzło i czy w tej cenie można dokupić coś lepszego Fronty 2x2,5 metra, tylne 2x12m, central 1 m, sub 1,5 m. I proszę mi powiedzieć jak to jest z tą długością tych kabli czy jest aż tak ważna jednakowa długość?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tannoy MF to specyficzna seria w porównaniu z innymi kolumnami w ogóle "nie gra" można jednak za jej pośrednictwem słuchać 13 godzin muzyki dziennie np. do pracy i nie denerwuje.
Kable możesz kupić w miejscowym sklepie, na takie same długości nie masz szans przy instalacjach kinowych :)
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dla uproszczenia przyjmijmy, że szybkość rozchodzenia się sygnału w przewodzie to 200tys.km/s. Każdy metr różnicy między przewodami to jakieś 50 pikosekund - dasz radę odróżnić uchem sygnały przesunięte w fazie o taką wartość? Wątpliwe...
 
Ostatnia edycja:

manfred1

New member
No i takiej odpowiedzi oczekiwałem. Gdzies tam wyczytałem że te jamo to nie znowu taki cud. Ja posiadam tonsile voyager kupywałem je jak szczytem techniki chyba z 15 lat temu był Techniks ze swoim prologikiem. Ciekawe jak sie mają do starych poczciwych Tonsilów

Sourrandy i centralny zostawiam po przemyśleniach doszedłem do wniosku że wymienię tylko fronty coś do 1800zeta a z czasem do frontów dokupię resztę. Co myślicie o Mission 35i lub MISSION M66i. Dziś jak poustawiałem wszystko w swoim amplu to doszedłem do wniosku że to jednak nie to. Chyba że w tej cenie macie coś lepszego. Jak wcześniej wspomniałem kino muzyka 70/30. Proszę o pomoc
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

manfred1

New member
Ale które bo powoli zaczynam dostawać polątania. Mam na myśli M53, M66i, E34. Pewnie znowu będe musiał kupić w ciemno tak jak 805 bo niestety nie mam gdzie ich posłuchać.
 
blackninja napisał:
Ciekawe, bo on kupuje stereo :)

sorry, ale na poprzedniej stronie widziałem jamo + sub, a to nie jest stereo tylko 2.1, si?

Nie sądzisz, że do 2k nie ma co marzyć o znośnym zestawie monitor+sub?
O wiele lepiej kupić większy i lepszy monitor, który poradzi sobie z niższymi partiami (vide Paradigm Titan v5)

ja niebawem przesiadam się na Swans M1S i do tego sub Velodyne CHT-10R, który doskonale uzupełni braki Swansów w niższym paśmie. Niestety, sam sub kosztuje prawie 2k, a monitory ponad 3k (teoretycznie, bo sprowadzę z Azji za pół ceny)
 

manfred1

New member
Na innej pewnie pełne 5.1 ale troszkę przeczytałem o tom i o innym i chyba doszedłem do wniosku że lepiej zostawić sur. plus centralny a dokupić fronty no i było by pięknie jak można by jeszcze dołożyć suba choć zdaję sobie sprawę że ostatecznie zostanie 2.0. Ze względu na okrojony budżet do góra 2.200 zeta.
 
Do góry