Jakie kolumny do Yamahy RX-v467

Kurioki

New member
Witam użytkowników..
Borykam sie z małym (a może i dużym) problemem, zakupu kolumn.. Jako,że mój budżet pozwala jedynie na zakup jakiegoś podstawowego kina domowego (a nie chce plastików), postanowiłem zakupić Ampli Yamaha RX-V467 lub 567 i do tego myslałem nad kolumnami Prism onyx 200 lub Jamo s426, patrzyłem jeszcze na kolumy Koda, ale nie wiem zupełnie jak grają chodziło bardziej o cene.. czy ktoś się orientuje, który zestaw byłby najlepszy.. dodam,ze pokój ma 13m2, ale za rok planuje wyprowadzic sie do swojego mieszkania, wiec mysle ze pokoj sie zwiekszy do ok 20m2.. kolumny chciałbym takie zeby grały ładnie bez suba, bo nie mam na to obecnie miejsca.. ewentualnie czy ktoś może mi napisać czym sie róznią te 2 ample oprócz tego ze jeden jest 5.1 a drugi 7.1 który lepszy? moze ktos ma podobny zestaw albo może polecić jakies inne kolumny niz te tutaj wymienione, Z góry dzieki za odp
 

Kurioki

New member
tzn kolumny chciałbym takie w cenie tych co podałem czyli w granicach 800pln. narazie kolumny beda lezały na szafie czyli jakies 0,5metra nad tv, ale tak jak napisalem jak sie wyprowadze to raczej bede chcial zeby stały obok tv, wiec bardziej do tego bym dobierał
 

lumpi

New member
Mój kolega ma RX-v367 + onyx 200 i gra to bezpłciowo i brakuje mi dynamiki. Pokój w jakim to gra to 23m2.
 

Kurioki

New member
dobra widze,ze nie dowiem sie tutaj niczego konkretnego.. postanowilem,ze wezme te kolumny taga606, mam nadzieje ze nie bedzie to zły wybór
 

diuczysko

New member
Bez reklam
onyx/taga

Nie irytuj się od razu, Onyx 200 to standardowa marketowa chińszczyzna, taga mimo, że również pochodzi z chin jest dużo lepsza. W tej cenie polecam jamo S 426 (~700 zł) + sub dokupiony w przyszłości.
 

bieniu21

New member
A ja w tej cenie polecam Ci rubicon rp-26 5.0 + w przyszłości do 20 m2 subwoofer.
Są moim zdaniem lepsze niż TAGA i Jamo a w 800 zł też się zmieścisz.
ONYX 200 oraz onyx 100 nie polecam - to zagra jak lepszy magnetofon.
pozdr.
 

rbx

New member

Kurioki

New member
czy moze mi ktos wytlumaczyc normalnym jezykiem co znacza te zwroty: chodzi o model v467

1080p-Compatible HDMI jest
Deinterlacing , nie ma
Analog to HDMI Deinterlacing (480i to 480p) , nie ma
Full Analog Video Upconversion to HDMI (up to 720p analog input) nie ma

chce podlaczyc do tego ampli blu raya, czy normalnie bede mogl ogladac filmy w HD w dobrej jakosci
 

krajek.net

New member
Witam, aby nie tworzyć osobnego tematu, dołączę się tutaj tak by głośniki do Yamaha RX-V476 mieć rozpracowane w jednym temacie ;-)

otóż mnie interesują TYLKO małe głośniki (powiedzmy że podstawa głośnika > 15x15cm to już za dużo). Po głębokich "research-u" mam takie możliwości:

1. YAMAHA NS-P 285 - niby Yamaha takie proponuje w swych fabrycznych zestawach, no ale to plastiki 1 drożne jeśli się nie mylę i pewnie wielu z was pomyśli że jestem niepoważny myśląc o nich.

2. Jamo A 102 HCS 6 - dwudrożne, już JAMO więc powinno być dobrze ;-)

3. Harman Kardon HKTS 30 SAT + YST-SW030 - głośniki odpowiedniego dla mnie wymiaru.

4. zestaw YAMAHA: NS-C210 + NS-B210 + YST-SW030 - czy zestaw wart swej ceny? czy zagra TYLKO porównywalnie z zestawem 1.?


Wszelkie opinie mile widziane, nawet te negatywne o wybranych zestawach.
Kolumny odpadają, duże podstawkowe też. budżet elastyczny ok 1200zł
 

rbx

New member
czy moze mi ktos wytlumaczyc normalnym jezykiem co znacza te zwroty: chodzi o model v467

1080p-Compatible HDMI jest
Złącze HDMI zdolne do przenoszenia sygnału FullHD 1080p - czyli obecnie standard

Deinterlacing , nie ma
Usuwanie z wprowadzanego sygnału wideo przeplotu - rzecz bardzo ważna z punktu widzenia jakości obrazu

Analog to HDMI Deinterlacing (480i to 480p) , nie ma
jw., z tym, że dla syganału analogowego, który jest wyprowadzany z ampli złączem HDMI

Full Analog Video Upconversion to HDMI (up to 720p analog input) nie ma
Sygnał wideo doprowadzony do wejść analogowych może być przekonwertowany na postać cyfrową i wysłany do telewizora wyjściem HDMI.

chce podlaczyc do tego ampli blu raya, czy normalnie bede mogl ogladac filmy w HD w dobrej jakosci
Oczywiście.
 

Kurioki

New member
dzieki rbx za pomoc innym zreszta tez, dzisiaj zakupilem juz ampli wzialem jednak model v567 gdyz roznica w cenie byla 100zl, teraz jeszcze tylko kwestia kolumn.. nadal nie bardzo wiem co bedzie najlepsze :niewiem:
 

Kurioki

New member
jeszcze jedno pytanie ma ktos moze namiary na jakas instrukcje obslugi w j polskim do tego ampli 567, bo w tej co dali w zestaiwe to pisze tylko jak sie wklada baterie do pilota i jak podlaczyc kolumny, i wszystko w j ang, wogole nie wiem jak zaczac prace z tym sprzetem
 

rbx

New member
jeszcze jedno pytanie ma ktos moze namiary na jakas instrukcje obslugi w j polskim do tego ampli 567

W komplecie nie było wydrukowanej instrukcji PL? W internecie jej raczej nie znajdziesz, chyba, że ktoś Ci zeskanuje - dystrybutor zadbał o to by była dostępna wyłącznie w wersji drukowanej.
W razie kłopotów - postaram Ci się pomóc, tak się składa, ze też mam ten model.
 

Kurioki

New member
no nie bylo wlasnie :niewiem: koles ten ze sklepu powiedzial, ze oni z zagranicy to sciagaja, bo jakby brali od jakiegos polskiego dystrybutora to by cena byla duzo wyzsza, dlatego nie ma pl instrukcji. a ty masz instrukcje w pl? a jakie masz kolumny do tego sprzetu? :)
 
Ostatnia edycja:

rbx

New member
Tannoye 632; mam je od czasu, kiedy były nowością, tj. od kilkunastu lat.
Tak z ciekawości, ile zapłaciłeś za 567?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zgodnie z przepisami sklep sprzedający ma obowiązek dostarczyć instrukcję w języku polskim.
Ciekawe jaki własny serwis ma sklep żeby obsługiwać wymagającą technologię sprzętu ?
 
Do góry