Jakie kolumny do Yamaha rx-v675? Taga 506 v2 czy STX F 140n?

berykrk

New member
Witam wszystkich
Forumowicze pomóżcie, jakie kolumny do ampli Yamaha 675?
Przeznaczenie 60% filmy i 40% muzyka ( coraz częściej zdarza mi się słuchać nagrań koncertowych np. Coldplay, Faithless)
Salon z aneksem kuchennym z otwartym przejściem na korytarz ( 1 m prześwitu bez drzwi, więc otwarta przestrzeń; nie wiem czy to doliczać )- salon 20 m2, doliczając korytarz to +8m2.
Cena do 1000 zł za parę ( tylne satelitki dokupię w przyszłości).
Jeszcze jeden pewien parametr, kolumny mają mieć max 18 cm szerokości ( ostatecznie 18,5 cm). Ten wymiar pozwoli aby nie stykały się z innymi meblami, choć będą to niewielkie odległości.
Na tą chwilę w grę wchodzą:
1. Taga 506 v2
2. STX F 140n
3. Koda D92F, ale maja bas z boku i nie wiem czy się nadają biorąc pod uwagę, że będą stały w niewielkiej odległości kolumny od ściany/mebla.

Które z tych wybrać? Czy ewentualnie macie jakieś inne propozycje?
 

fanatykmazda

New member
kolego koda raczej odpada , bo te glosniki musza mieć przestrzen wokół siebie, osobiście posiadam kolumny taga Platinum f i jestem zadowolony jak najbardziej, nie wiem jak tem model tagi, dobrze by było posluchac , a ,oze boston acustic 260
 

berykrk

New member
Taga 606 v3. ma niestety 23 cm szerokości i mimo, że mi się podoba to odpada.
Boston 260 też niestety za szerokie :/

A może Indiana Line Tesi 560 ?
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Indiana Line by były najlepsze jeżeli chodzi o jakość dźwięku ,z tym że nie nadają się do bardzo głośnego słuchania
Monitor Audio MR4 mają szerokość 18,5cm ,u mnie grają w ok.20 metrach i jest całkiem dobrze .Jeżeli lubisz dynamiczny żywy dźwięk to może to być dobra propozycja ,jeżeli bardziej preferujesz spokojne kameralne odsłuchy to trzeba rozejrzeć się za czymś innym
 

berykrk

New member
Preferuje dynamiczny i żywy dźwięk:)
Dziękuje za dotychczasowe propozycje.
Niestety podane Monitory MR4 są za drogie.
Czemu Indiana Line nie nadają się do bardzo głośnego słuchania?
Mam okazję w bardzo dobrej cenie kupić Indiana Line 550, czy dobrze zagrają z moją yamahą ?
Wiem, że najlepiej by było odsłuchać ale nie mam takie opcji.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Czemu Indiana Line nie nadają się do bardzo głośnego słuchania?

Bo to nie są kolumny w stylu JBL które mają duży potencjał .Indiana Line nie mają potężnego basu ani piorunującej dynamiki ,nadrabiają za to muzykalnością .Jeżeli masz możliwość kupna tych kolumn w dobrej cenie to myślę że warto ,gdyż dźwiękowo wypadną korzystniej niż Taga ,na dodatek Indiana Line mają bardzo dobrą stolarkę ,kolumny nie tylko ładnie grają ale również ładnie wyglądają
Kolumny Taga są często wybierane jeżeli ograniczeniem jest budżet
 
Do góry