Jakie kolumny do yamaha rx-a 3030 aventage?

smyr14

New member
Witam.

Posiadam ten amplituner i dwie kolumny jak narazie B&W s602.
Moje pytanie jest takie, czy pozostać przy marce i serii tych kolumni dokupić do pełnego zestawu czy kupić coś nowego w cenie do ok 10 tyś zł? proszę o pomoc
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli jesteś zadowolony z brzmienia to pozostań przy tych kolumnach ,ogólnie to jedna z najlepszych firm ,a jeżeli chciałbyś coś zmienić , lub są trudności z dokupieniem pozostałych kolumn to można pomyśleć o innych zestawach ,zwłaszcza ,że w tej cenie nie będzie problemu kupić coś fajnego
 

pdodu28

New member
Ja wcześniej miałem kolumny DM 603 S3 i zmieniłem na CM9 oczywiście tej samej firmy czyli B&W.
Różnica bardzo duża oczywiście na plus. Amplituner mam jak w stopce. Ty masz wyższy model także jedynie to może być tylko lepiej.
 
Ostatnia edycja:

smyr14

New member
właśnie też myślałem o jakimś wyższym modelu b&W np. serii 8 ale to już chyba koszt ponad 10 tyś. A te CM9 dobrze się spisują?
 

pdodu28

New member
Moim zdaniem kolumny CM9 do tego amplitunera to optymalne zestawienie . Ja podczas wyboru kolumn brałem pod uwagę Vienna Acoustics Mozart Grand i CM9. Byłem na odsłuchu tych kolumn i wybór był na CM9. Oczywiście podczas odsłuchu kolumny były podłączone pod amplituner taki jaki posiadam. Ja używam tego zestawu tylko do stereo, zrezygnowałem z KD. W przyszłości chcę dokupić wzmacniacz stereo lub końcówkę mocy. Musisz koniecznie podać jaki masz metraż pomieszczenie do nagłośnienia jak również czy będziesz wykorzystywał sprzęt do stereo tak ja ja czy do KD. Ja kupiłem CM9 w kolorze piano i tak jak pięknie wyglądają tak samo grają. Oczywiście jest to moje odczucie.
 

smyr14

New member
pomieszczenie mam około 25 m, zestaw by służył jako kd i muzykę też lubię posłuchać, najlepiej koncerty z bluray, a i czasem mp3.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Kolega z Wawy ma w/w amplituner z JBL LS60 5.1. Gra to tak, że człowiek się zapomina i wlepia te swoje ślipia w ekran słuchając koncertu.
 

pdodu28

New member
Jak masz możliwość to umów się na odsłuch i wtedy dokonasz sam wyboru. Moim zdaniem jest to najlepsze rozwiązanie tym bardziej, że kasa też nie mała. Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony. Jest to chyba jedyna słuszna decyzja.
 
Do góry