Jakie kolumny do Onkyo zestawu 605/405

pksiazek

New member
Witam.

Planuję kupić zestaw Onkyo: amplituner 505 (ew. 605 - czy warto?) + DVD 405.
Zastanawiam się tylko jakie kolumny wybrać.
W zestawach są sprzedawane różne (m-audio, quintas, tannoy, ...).
Czy możecie któreś z nich polecić?

Całość będzie służyła do oglądania filmów DVD i słuchania muzyki (50/50).
Muzyka raczej spokojna (intrumentalna, ballady rockowe).
Pokój ma 20 m2.
Budżet to max. 3500 zł (acz wolałbym 3000zł)


Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

pksiazek

New member
Sprostowanie.

Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Budżet był na cały zestaw :).
Tzn. chcę kupić zestaw: amplituner + dvd + kolumny.

Poczytałem jeszcze trochę i na placu boju zostały:
- Tannoy Mercury F3
- Quadral Quintas

Jakie macie odczucie względem tych dwóch zestawów?
 

lolekbis

New member
pksiazek napisał:
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem.
Budżet był na cały zestaw :).
Tzn. chcę kupić zestaw: amplituner + dvd + kolumny.

Poczytałem jeszcze trochę i na placu boju zostały:
- Tannoy Mercury F3
- Quadral Quintas

Jakie macie odczucie względem tych dwóch zestawów?

Dołączam się do zapytania odnośnie zestawu głośników.
Bardziej skłaniam się ku zestawowi Quadral Quintas 500. Jestem już szczęśliwym posiadaczem amplitunera ONKYO 605 + DVD DVP 5980.
Kino posłuży mi przede wszystkim do filmów. Po zakupie pełnego zestawu i odsłuchaniu go chętnie podzielę się wrażeniami.
Pozdrawiam autora postu oraz chętnych do udzielenia opinii o kolumnach.
 

pksiazek

New member
Kolejne doprecyzowanie.

Po dalszych przemyśleniach zdecydowałem się nie kupować pełnego zestawu kina domowego, tylko pojedyncze elementy (Aplituner Onkyo 605, DVD Pioneer DV400)
W takim razie kolumny mogą być już dowolnej firmy.
Chciałbym na nie wydać do 1500zł (bez subwoofera).

Czy macie jeszcze inne typy poza Quadral i Tannoy?
 

andrzejek100

New member
a dlaczego zrezygnowałes z onkyo 505 pytam dlatego bo ja tez jestem w podobnej sytuacji i mam zamiar kupic onkyo505 DVD 405 czy taki zestaw jest zły?
 

pksiazek

New member
Zamiast 505 biorę 605. Wyższy model, który ma więcej funkcji (np. bardzo podoba mi się Zone 2). Zakładam, że jest to amplituner, który wystarczy mi na dłużej.

Jeśli chodzi o DVD to Pioneer DV400 jest klonem Onkyo 405 (różnią się tylko obudową), za to jest połowę tańszy :).

Poza tym wyszło mi z rachunków, że kupując klocki oddzielnie zapłacę mniej niż za cały zestaw :)

Na stronie Onkyo znalazłem dokument z porównaniem, pokazującym różnice pomiędzy modelami.
 
Ostatnia edycja:

edi28

New member
witam
mam juz onkyo 705 (miala byc 805 ale jest za duze) i dvd 405
czy JBL ES beda dobre???
dzie za odpowiedz
 

lolekbis

New member
pksiazek napisał:
Po dalszych przemyśleniach zdecydowałem się nie kupować pełnego zestawu kina domowego, tylko pojedyncze elementy (Aplituner Onkyo 605, DVD Pioneer DV400)
W takim razie kolumny mogą być już dowolnej firmy.
Chciałbym na nie wydać do 1500zł (bez subwoofera).

Czy macie jeszcze inne typy poza Quadral i Tannoy?

Ja równiż nie kupuję całego zestawu. Onkyo 605 jest idealne i o wielkich możliwościach. Co do DVD kupiony Philips spełnił swoje zadanie. Obraz poprzez HDMI amplitunera jest poprostu super.
Otwarta pozostaje kwestia kolumn głośnikowych nosząc się nadal z zamiarem kupna Qudarali. Parametry mają przyzwoite - cenę też.
Ale skromna opinia byłaby mile widziana. :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
andrzejek100 napisał:
a dlaczego zrezygnowałes z onkyo 505 pytam dlatego bo ja tez jestem w podobnej sytuacji i mam zamiar kupic onkyo505 DVD 405 czy taki zestaw jest zły?
Jeżeli zamierzasz używać sprzętu w znacznej mierze do muzyki, wyższa seria jest jak najbardziej wskazana.
 

andrzejek100

New member
Pablo1964 napisał:
Jeżeli zamierzasz używać sprzętu w znacznej mierze do muzyki, wyższa seria jest jak najbardziej wskazana.
dzieki pablo za podpowiedz bo ja kompletny laik jestem pokój ma 25m czy uwazasz ze tez powinienem kupic 605 bedzie uzywana 50/50
 

lolekbis

New member
Witam.
A jak w pomieszczeniu do 25 m2 sprawdziłby się zestaw Quadral Ouintas 500?. Widziałem gdzieś ofertę sklepu do 1000 zł - cena atrakcyjna, wygląd wizualny też. Powyższy zestaw chciałbym dołączyć do amplitunera ONKYO 605. Zestaw posłuży przede wszystkim do kina domowego.
Trudno znaleźć jednoznaczną opinię, w każdej dyskusji o QQ rozmowa przechodzi na wyższą półkę.
Byłbym wdzięczny za opinię.
Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolekbis

New member
Ciekawe jaką cenę "siódmy z krasnoludków" proponuje za QQ 700?
Byłbym rad gdyby ziomalowi jakiś upust był udzielony. :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

p2piecia

New member
to jest nas dwoje !

witam ja bede bral 505+405 tylko jakie kolumny? m-audio to lipa! tanoje troche drogie ale dobre ,pytanie jak graja quadral quintas 500? jak na nich slychac stereo dynanike i przestrzen moze ktos pomoze dzieki hej.....pokoj18m2
 
Ostatnia edycja:
Do góry