Jakie kolumny do kina domowego?

tomek_lyse

New member
Witam, mam zamiar kupić amplituner Harman Kardon 161/ Denon x1100 w zależności co będzie tańsze oraz zestaw kolumn 5.0 w przyszłości wzbogacić o sub. Mój salon to 25m2 i słucham głównie muzyki elektronicznej typu, trance, electro, czasami drum&base, oraz często oglądam nowości filmowe w wysokiej rozdzielczości. Zależy mi na fajnym pomrukującym basie i czystym sopranie, zarówno przy cichym wieczornym słuchaniu jak i nieco głośniejszym.
Bardzo podobało mi się brzmienie zestawów philipsa, w których zawsze subtelnie ale czyściutko było słychać wysokie dźwięki no i dół był zaskakująco dobry.

Mam na oku kilka zestawów:
-Jamo 626 hcs3 (używany)
-Wharfedale OBSIDIAN 600 HCP
-Quadral Quintas 5000
-STX KD200n
- 5.0 Opartym na podłogówkach Technics SB T-100

Budżet max jakieś 1200-1300zł MAX, co z w/w zestawów najbardziej odpowiadało by moim wymaganiom?
 

fred23

Member
STX to sobie odpuść od razu i QQ też , Jamo w dobrym stanie będą dobrym wyborem, ale górą to one nie grają, raczej środkiem
słuchasz muzyki takiej jak ja , pomyśl o Taga 606 v.3
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tych co wymieniłeś ja bym wybrał do tej muzyki Jamo. Jednak przy tym budżecie cudów się nie spodziewaj. Zastanów się też czy bardzo zależy Ci na kinie domowym bo jeśli nie to lepiej kupić wzmacniacz stereo.
 

tomek_lyse

New member
Szczerze nie odrzuciłem stereo z powodu braku wejścia optycznego we wzmacniaczu, bo chciałbym aby wszystko było podłączone pod ps4 i do tv, które mają jedynie takie wyjścia. Są jakieś wzmaki stereo pozwalające podłączyć w/w sprzet bez kombinowania? Co do tagi to czytałem o nich, że bez szału. Chętnie odsłuchał bym te kolumny ale w moim mieście po prostu nie ma gdzie /
 

fred23

Member
Co do tagi to czytałem o nich, że bez szału. Chętnie odsłuchał bym te kolumny ale w moim mieście po prostu nie ma gdzie /
Mnie tez odradzali , ale Ci , którzy słuchają Rocka i Jazz-u , i to prawda do tej muzy one sie nie nadają, ale ja słucham dubstep, house , R&B , Rap, Break beat, Techno , Dance , ale tez i Soul , Metallice , Iron Maiden , AC/DC i mi podpasowały najbardziej ,
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Szczerze nie odrzuciłem stereo z powodu braku wejścia optycznego we wzmacniaczu, bo chciałbym aby wszystko było podłączone pod ps4 i do tv, które mają jedynie takie wyjścia. Są jakieś wzmaki stereo pozwalające podłączyć w/w sprzet bez kombinowania? Co do tagi to czytałem o nich, że bez szału. Chętnie odsłuchał bym te kolumny ale w moim mieście po prostu nie ma gdzie /

Za dużego wyboru w tym budżecie nie ma, ale są np. BC Acoustique EX-222.1, Yamaha A-S301, Onkyo A-9010 , Marantz PM 6005, Advance Acoustic X-i60. Zawsze możesz kupić też wzmacniacz i do tego niedrogi DAC.
 

tomek_lyse

New member
Właśnie w między czasie po czytałem o wzmacniaczu + dac to niezła opcja szczerze mówiąc tylko zastanawiam się czy nie bedzie mi brakowało dodatkowych kanałów w trakcie oglądania filmów, bo teraz użytkuje budżetowe kino domowe i w muzyce jest fatalnie ale w filmach wielokanałowosc jednak robi swoje. Teraz mam dylemat
 

tomek_lyse

New member
Posiadam jeszcze wzmacniacz Denon pma-380. Może on by się nadal pod stereo? A co sadzicie o kilumnach technics albo zestawie M-AUDIO HRS 75?
 
Ostatnia edycja:

Borixon

Active member
Bez reklam
Posiadam jeszcze wzmacniacz Denon pma-380. Może on by się nadal pod stereo? A co sadzicie o technicsach?

mialem kiedys te technicsy, to sa bardzo fajne kolumny, pamietam jak kupilem je nowe tylko nie pamietam ceny. wydaje mi sie ze jako fronty do kina sprawdza Ci sie i "na pierwsze" stereo jak najbardziej ok. wykonanie tych kolumn jest duzo lepsze niz te ktore widac na niskich polkach w latach obecnych. uwazaj tylko na te aluminiowe srodki membrany bo,bardzo latwo je znieksztalcic. kiedysmdo mnie przyjechal kuzyn rozrabiaka i paznokciem z ciekawosci lekko wgiął jedna, myslalem ze oszaleje.
 

tomek_lyse

New member
Ją słuchałem tych przetworników w kolumnie SB eh60 i właśnie dźwięk był taki jak lubię. Natknąłem się na aukcję z M-AUDIO HRS 75 i onkyo 538 za 1900, co o tym sadzicie?
 

Borixon

Active member
Bez reklam
nie wiem czemu ale jak slysze M-Audio to mam zawroty, lepiej kup od kolegi Bipo Jamo 606 5.0
i lepszą elektronike.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Masz prawie identyczny metraż jak ja, nowych jamo nie słuchałem ale s606 spokojnie sobie radzą w takim metrażu. Grały one pod denonem 1906, więc też są nie wymagające ponieważ radził sobie z nimi bez problemu. A do kina za tą cenę idealne...;-)
 

tomek_lyse

New member
Dzieki za pomoc ale sytuacja (czyt. żona) zmusiła mnie do zmiany budżetu i koniecznie czarnych kolumn co przełożyło się na to że zamowiłem tagi tav 606. zobaczymy jak to zagra.
 

tomek_lyse

New member
Powiem, że jak za tą cene to może być. Używam ich na DENONIE AVR X1000 głównie do muzyki i grają czyściutko a i basu też trochę jest, choć najbardziej go słychać i czuć oczywiście przy głośniejszym graniu. Za jakiś czas pewnie kupie suba żeby najniższe rejestry były jeszcze bardziej soczyste :)
 
Do góry