Jakie kolumny do Atoll in100se?

Myśliwór

New member
Witajcie,


do Denona x3500 i zestawu kina domowego KEF C7 dołącza Atoll in100SE.
Jakie kolumny polecacie?



Pokój 35 mkw. obejmujący kuchnię i przedpokój. Sofa 3,2 m.kw od telewizora.
Zależy mi na uniwersalności kolumn. Słucham rocka, czasem muzyki symfonicznej, pojawia się też jazz.
Wolę ciepły charakter brzmienia, z dobrą sceną, mięsistym, niskim basem. Dźwię nie suchy, chłodny - słuchałem cantonon chrome i to nie jest to czego szukam.


Słuchałem focal aria i pewnie docelowo bym w tym kierunku udarzał, ale na razie budżet będzie jednak mniejszy - ok. 3-3,5tPLN za parę kolumn używanych



Chciałbym by była ewidentna różnica między obecnymi C7 a nowym sprzętem. Moglibyście coś doradzić?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dozbieraj kasę i sprawdź Tannoy Revolution XT 8F - są też 6ki ale do twojego pomieszczenia jednak większe 8ki
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Nikt tego nie neguje ,że Szkoci robią świetne kolumny ,tylko dlaczego wszystko zaczyna się od Tannoy ?

Kilka dni temu ktoś narzekał że wszystko zaczyna się od Klipsch :grin:
To tylko propozycja - Focal też fajnie brzmią Chorusy jak i Arie oczywiście.
Posłuchaj też sobie tych MA nic nie zaszkodzi.
Jak sam nie sprawdzisz to nikt Ci nie będzie w stanie podać idealnego zestawu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio są też bardzo dobrą propozycją zwłaszcza wyższe modele .Szczególnie pod względem jakości wysokich tonów i stereofonii to naprawę wysoki poziom - jeżeli cenisz te walory to rzeczywiście warto kupić
Natomiast jeżeli chodzi o przeciwległy skraj pasma - bas z MA nie będzie silny owszem zejdzie nisko i będzie nieźle rozciągnięty ,ale raczej nie ma co liczyć na "atomowe uderzenia"

Z innych kolumn - np pewno B&W od lat wysoki poziom ,Elac Debut F6 miałem okazję słuchać tych kolumn dla mnie rewelacja .Przyjrzyj się też wyższym modelom Canton i Quadral wnioski mogą być ciekawe

Na koniec jeszcze jedna wskazówka ,wzmacniacz masz naprawdę niezły i aby wydobyć z niego potencjał trzeba lepsze kolumny
 

Myśliwór

New member
Monitor Audio są też bardzo dobrą propozycją zwłaszcza wyższe modele .Szczególnie pod względem jakości wysokich tonów i stereofonii to naprawę wysoki poziom - jeżeli cenisz te walory to rzeczywiście warto kupić
Natomiast jeżeli chodzi o przeciwległy skraj pasma - bas z MA nie będzie silny owszem zejdzie nisko i będzie nieźle rozciągnięty ,ale raczej nie ma co liczyć na "atomowe uderzenia"

Z innych kolumn - np pewno B&W od lat wysoki poziom ,Elac Debut F6 miałem okazję słuchać tych kolumn dla mnie rewelacja .Przyjrzyj się też wyższym modelom Canton i Quadral wnioski mogą być ciekawe

Na koniec jeszcze jedna wskazówka ,wzmacniacz masz naprawdę niezły i aby wydobyć z niego potencjał trzeba lepsze kolumny


Dzięki. Czas na odsłuchy.
 
Do góry