Jakie kolumny do amplitunera Yamaha RX-V661?

Pan_Borowik

New member
Witajcie,

udało mi się okazjonalnie nabyć amplituner Yamaha RX-V661 i chciałbym zakupić do niego kolumny stereo, aczkolwiek jestem raczej laikiem w temacie.

Pokój, w którym miałyby stać ma wymiary ok. 5x4m (kolumny będą stały przy dłuższej ścianie).
Źródłem dźwięku będzie konsola PS3 (jako odtwarzacz CDAudio), oraz pecet z plikami FLAC.

Główne przeznaczenie to słuchanie muzyki. Słucham absolutnie każdego rodzaju muzyki (może poza disco polo), wszystkiego co mi wpadnie w ucho (z lekką przewagą klasycznego rocka i współczesnej elektroniki). Istotny dla mnie jest balans w całym spektrum dźwięku.
Chodzi mi o fakt, by góra i środek nie odstawały od siebie, a bas je porządnie podpierał (a nie zagłuszał).
Nie jestem pewien, czy dobrze to wytłumaczyłem :)

Jeżeli chodzi o przedział cenowy, to chciałbym parę kolumn nabyć w cenie do 2000zł (najlepiej jeżeli starczy też na kable podłączeniowe - kolumny będą stały w odległości do 1m od amplitunera).
Umiejscowiony jestem w Szczecinie, jeżeli ma to jakieś znaczenie (ewentualne posłuchanie sprzętu w lokalnych sklepach).

Z góry dziękuję za każdą poradę.

Pozdrawiam,
Pan Borowik
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z Yamahą dobrze się zgrywa np. Monitor Audio, w tym budżecie masz model MR6. Inne opcje to Taga Harmony Platinum F-80, Indiana Line Tesi 560, Magnat Quantum 655. Ja mam Oli40 i jestem zadowolony. Jakby Ci się je udało znaleźć (bo już są wycofane) to też to będzie dobre połączenie.
 

Pan_Borowik

New member
Dzięki za poradę - poczytałem trochę o wspomnianych modelach i faktycznie najwięcej pozytywnych opinii zbierają Oli40, spotkałem się natomiast z opinią że środek jest w nich trochę z tyłu w porównaniu do góry/dołu.

Widzę też, że zasugerowane modele w większości za parę (szczególnie po doliczeniu kabli) przekraczają trochę mój założony budżet.
Chwilę się pozastanawiałem i może byłbym skłonny go podciągnąć do 2500zł (ale to absolutne maksimum), jeżeli znalazłyby się jakieś realnie lepsze propozycje.

Dodatkowe utrudnienie jest takie, że w mojej "wiosce z tramwajami" za dużo sklepów z tym asortymentem nie ma - jeżeli określiłbym kilka modeli na podstawie sugestii, mógłbym się ewentualnie kopnąć do Poznania i tam coś odsłuchać.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto się wybrać posłuchać. Pamiętaj że to są ceny wyjściowe można się targować. W sprawie oferty możesz też napisać do blackninja ma fajne ceny.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dzięki za poradę - poczytałem trochę o wspomnianych modelach i faktycznie najwięcej pozytywnych opinii zbierają Oli40, spotkałem się natomiast z opinią że środek jest w nich trochę z tyłu w porównaniu do góry/dołu.

Ja tam nie moge złego słowa powiedzieć o średnicy w Roth. Może to kwestia doboru innych komponentów? Powiedzmy sobie uczciwie, w tych cenach nie dostaniesz kolumn które pięknie zagrają w pełnym paśmie i aż nogi Ci się ugną:) Podejrzewam że to już by musiała byc klasa Hi-end, a tak to zawsze jakieś pasmo więcej lub mniej bedzie faworyzowane. Mnie np. bardziej przypadły do gustu niż sporo droższe MA BX 6 czy Klipsch RF. Jak lubisz dynamikę i mocny bas to Paradigm Monitor też grają świetnie, ale już sporo droższe. Podobnie tez warte uwagi Dali Zensor. Jak dla mnie, to podstawowy błąd zrobiłeś kupując amplituner KD Yamaha 661 do odsłuchu stereo. To jest sprzęt kinowy i w stereo gra to jedynie poprawnie. Gdybyś porównał z jakimkolwiek wzmacniaczem nawet do 1500zł to byś usłyszał o czym piszę. Amplituner bardzo Ci ograniczy potencjał kolumn. Taki ampli to się kupuje jak chcesz rozbudować KD do 5.1 czy 7.1. Jeżeli nie chcesz rozbudowywać systemu to opchnij ten ampli i kup wzmacniacz. O kablach to nawet teraz nie myśl, bo trochę nie ma sensu. Kable kupuje się na końcu jak już masz skompletowany cały sprzęt jaki chciałeś i wiesz co chciałbyś w brzmieniu poprawić. Kablami niwelujesz pewne niedostatki w brzmieniu, ale to jest taki ostatni delikatny szlif:)
 

Pan_Borowik

New member
Gdybyś porównał z jakimkolwiek wzmacniaczem nawet do 1500zł to byś usłyszał o czym piszę.
Jak mówiłem, sprzęt dostałem po bardzo atrakcyjnej cenie i na chwilę obecną przy nim pozostanę - zawsze go mogę wymienić w przyszłości, zostawiając kolumny.
W tej chwili mam tylko komputerowy zestawik 5.1, więc i tak myślę że różnica będzie kolosalna.
Tak czy inaczej dziękuję za sugestie :)
 
Do góry