Jakie kolumny do amplitunera onkyo ?

AndrzejIgor

New member
Subtelne, Twoim zdaniem różnice w audio to jednak wciąż nie wszytsko czym różnią się oba modele. Sporo już o tym napisano na tym forum i nie będę się powtarzał.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
605 zagra lepiej od 505 i to jest podstawowa zaleta tego amplitunera. Jeśli dodatkowy wydatek zwązany z różnicą w cenie jest dla Ciebie do udźwignięcia, wybierz 605. Jeśli masz dylemat co do dekoderów kup 604.

ArtS :)
 

Jinxed

New member
A wracając do tematu jakie kolumny i subwoofer tudież zestaw 5.1 Państwo polecacie do 605\405? Jezeli głownym nurtem muzycznym jest techno, dance, trance... ?
 

Jinxed

New member
A gdybym powiedzmy chciał na cały sprzęt wydać 5,5 k (onkyo 605\405) czy w tej cenie kupiłbym coś sensownego wraz z subwooferem ofkoz? Oczywiscie oprócz muzy której słucham, kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

Vova

New member
Mam podobny problem, tzn posiadam już ampli Onkyo 805 i stoję przed dylematem zakupu kolumn 5.1. Chciałbym w miarę dobre, ale budżet ogranicza mnie do 4k. Zastanawiam się nad JBL Northridge serii E. Niestety nie mam możliwości odsłuchu, bo to podejrzewam rozwiałoby moje wątpliwości. Zestaw miałby służyć zarówno do słuchania muzy (rock, pop) jak i KD w pokoju ok 17m. Zwracam się więc do Was o poradę i wskazówki.
Pozdrawiam :)
 

szmyrek

New member
proponuję ci KEF-y iq7 na front.iq2c na cent. i tył iq1. warto trochę dołożyc .
swój zestaw zakupiłem w korisie w Poznaniu. miła fachowa obsługa. pozdrawiam.
PS jeśli kasa nie pozwala na zakup 5.1 , to kup fronty a później resztę.
 

meksykanin

New member
Witam .Szkoda żeby taki ładny amp. marnował sie tylko w stereo.Proponuje ci dwa zestawy , które będą pasować do twoich wymagań - świetne do stereo a i do kina na 17 m w zupełności wystarczą:http://www.ceneo.pl/318564
http://www.allegro.pl/item279353638_komplet_kina_jamo_c_407_ppl_c407_ppl_nowy_gwar.html

Sam używam jamo ale słabsze z tx-sr 674 a u kolegi odsłuchwałem tx-sr 604 z Tannoyami f 4 i grały naprawde nieżle(w muzyce spokojniej i dostojniej niż moje Jamo S 606).Ale te nowe jamo z seri Concert na pewno biją na głowę wyżej wymienione i śmiało zakonkurują z JBL a cenka jak za Cinepaki
 

Vova

New member
Pozostaje więc jakimś cudem (ostatnio modne słowo ;) ) załapać się na jakiś odsłuch i potem decyzja. Dzięki za wskazówki i pozdrawiam!
 

***mach***

New member
Słuchałem Jamo i powiedziałbym że są to słabe głośniki dla bardziej wymagającej osoby. Nie słuchałem dokładnie tego modelu tylko jakis wyższy z dodatkowym głosnikiem niskotonowym z boku. Powiem że w tej cenie głosniki są warte swojej ceny, ale ja bym się na nie nie zdecydował. Dzwiek był mało przejrzysty, brakowało mu przestrzeni. W kinie domowym moze to miec mniejsze znaczenie, bo i sa jeszcze 4 glosniki ktore to nadrobią, ale w stereo braki juz bylo słychać. W podobnej cenie byly paradigmy ktore grają bez porownania lepiej. Paradigmy mają bardziej rasowe brzmienie, powiedziałbym ze potezne i szczegółowe, ale po kilku odsłuchach jednak doszedłem do wniosku ze to efekciarstwo. Miałem wziasc własnie te kolumny dopuki nie usluszalem kefów.
 
Do góry