Jakie koluemny? -b&w 703, klipsch rf 83 czy monitor audio rx8?

leon_2003

New member
Witam,

Proszę Was o opinie w temacie wyboru kolumn jak w temacie..

Obecnie posiadam kolumnienki JBL L880..

Nowe kolumny (z tytyłu) będę musiały zgrać się z zestawem:

Oppo93+dac emotiva XDA-1+końcówka mocy emotiva XPA5

Zastanawiam się pomiędzy B&W703 (mam możliwość zakupu używek) lub Klipsch RF83 (chyba największe i najmocniejsze) lub Monitor Audio RX8 (chyba za małe jak do tego zestawu - ale GX300 są poza budżetem, a używek nie uświadczę)

Kwota jaką mogę przeznaczyć na kolumny: 8-10kPLN

Pomieszczenie 25-28m2

Słucham muzyki głównie w stereo. Choć i filmem w HD nie pogardzę :) Suba nie posiadam..

Rodzaje muzyki z przewagą rocka: różnie.. Michael Jackson, Soundgarden, Alice In Chains, Deep Purple, Pearl Jam, Queen, Pink Floyd, Bliss, Rolling Stones, Limp Bizkit, Nils Lofgren..


Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie użytkowników, którzy przesłuchiwali w/w kolumny.. Może polecacie coś innego?

Pozdrawiam :)
Wojtek
 

ranczo

New member
Bez reklam
RX8 kupiłem ze względu na uniwersalność. Słucham każdej dobrej muzyki, od klasyki po metal. Kolumny grają równo w całym paśmie nic nie podkolorowują. Wysokie nie kłują w uszy a niskie schodza bardzo nisko ale nadal jest kontrolowany, nic sie nie rozlewa wszystko jest na swoim miejscu. Po wygrzaniu (około pół roku) basu zrobiło się tyle że musiałem zatkać basrefleks z tyłu. Kolumny nie męczą nawet po całym dniu słuchania.
Podłanczałem DAC: Emotiva XDA-1 + Emotiva XPA-2 i kolumny nie sprawiały wrażenia żeby były małe.
Z Emorivą dźwięk był bardziej detaliczny ale bas krótszy (nacodzień gra z HK AVR460).
Innych przez Ciebie wymienionych głośników nie miałem okazji posłuchać.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Z klipscha to RF7II, z JBL LS80.

scaled.php


scaled.php
 
Do góry