jakie kino

witam chciałbym zakupić kino domowe ale z takich abym mógł sobie ustawić dobry odbiór audio
tzn.chodzi mi o equalizer lub korektor
czy są takie
jeżeli tak to jakie proponujecie - cena do 2000 zl.
 

marecki6

New member
Bez reklam
2tys to niewiele jezeli chcesz cos w miare dobrego ... jezeli faktycznie nie mozesz wydac wiecej niz 2tys to najsensowniej bedzie kupic dobry ampli i jakies sensowne foronty a z czasem dokupic pozostale glosniki ... a wiec z ampli :

- pioneer vsx-819
- onkyo sr507

a z kolumn tansza opcja to jamo s718 albo troche drozsza jamo s606 (w obud przyoadkach mowie o samych frontach)
 
2tys to niewiele jezeli chcesz cos w miare dobrego ... jezeli faktycznie nie mozesz wydac wiecej niz 2tys to najsensowniej bedzie kupic dobry ampli i jakies sensowne foronty a z czasem dokupic pozostale glosniki ... a wiec z ampli :

- pioneer vsx-819
- onkyo sr507

a z kolumn tansza opcja to jamo s718 albo troche drozsza jamo s606 (w obud przyoadkach mowie o samych frontach)
a czy w takim aplitunerze można dobrze wyregulować głoś?
czy jest korektor ?
 

Pandemonium6

New member
Klasyczny problem laika

Trochę poszperałem po tym forum i zdecydowałem się na zakup odtwarzacza BR LG BD370 (mam nadzieję, że będę zadowolony). Czasami pożyczam z internetu filmy, dlatego zależało mi na odtwarzaniu plików mkv. Moi rodzice jakiś rok temu kupili sobie zestaw kina domowego Philips hts 6120. Myślę o zakupie podobnego sprzętu, bo jestem po remoncie, kabli nie mam pociągniętych w ścianie, a dźwięk przestrzenny oferowany przez tego typu zestawy mnie zadowala (mam nadzieję, że swoją wypowiedzią nie uraziłem czytających to audiofili).

Mój problem jest następujący czy jak podłącze BR pod zestaw kina philips 8141 (którego kupno rozważam) przez kabel hdmi, a potem kino domowe pod tv przez hdmi to czy odtwarzana płyta blue ray straci na jakości?

Czy jestem zmuszony do podpięcia odtwarzacza BR bezpośrednio pod tv, żeby jaość płyty BR była niezmieniona?

Czy może muszę kupić jakiś amplituner, który dekoduje hd??

Ewentualnie proszę o radę jaki zestaw kina domowego kupić. Oprócz philipsa słyszałem, że podobne sprzęty (takie co w 1 pudle mają wszystko) robi samsung i yamaha
 
2tys to niewiele jezeli chcesz cos w miare dobrego ... jezeli faktycznie nie mozesz wydac wiecej niz 2tys to najsensowniej bedzie kupic dobry ampli i jakies sensowne foronty a z czasem dokupic pozostale glosniki ... a wiec z ampli :

- pioneer vsx-819
- onkyo sr507

a z kolumn tansza opcja to jamo s718 albo troche drozsza jamo s606 (w obud przyoadkach mowie o samych frontach)
zdecydowałem się na zestaw Yamaha RX-V465 + DVD S663-http://amplineo.pl/p/11/217/yamaha_amplituner_rx_v_465___dvd_s___663__kolor_tytanowy_polska_instrukcja_dzis_wysylka__.html
Ale nie wiem jaki zestaw głośników kupić narazie chciałbym zestaw 2.1 tzn front i subwoofer [tylko nie wiem jaki aktywny nieaktywny] nie znam się na tym -chciałbym aby bas był dobry
proszę o jakieś linki -coś w miare taniego a dobrego
Ijeszcze jedno pytanie czy do tego amplitunera można podłączyc taki korektor graficzny- PIONEER GR-555 KOREKTOR ZADBANY ZOBACZ FOTO OLKUSZ (959987380) - Aukcje internetowe Allegro
oczywiście będe używał tylko głośnikow 2.1
dzięki
 

LUPO78

Banned
Ewentualnie proszę o radę jaki zestaw kina domowego kupić. Oprócz philipsa słyszałem, że podobne sprzęty (takie co w 1 pudle mają wszystko) robi samsung i yamaha
w sprzętach tego typu jest małe pole do popisu z podłączeniem dodatkowych urządzeń grających tak jak w twoim przypadku chcesz spiąć z BD370 z drugiej strony patrząc na ceny w necie tego zestawu Philips HTS8141 to szkoda kasy na plastiki tzw pseudo amplitunery czy to sony,samsung,jvc,lg czy też philips,za te pieniążki na pewno lepiej ci zagra i ma większe możliwości amplituner onkyo tx-sr607 już za 1400zł w necie do tego kolumienki Quadral Quintas 5000 w cenie 1300zł(będiesz bardziej zadowolony z wydanej kasy) - ampli ma już wszystkie kodeki dźwięku jakie są dostępne -/- dziadzius4 też polecam ci ten zestawik bez problemu podłączysz korektor pionka jeżeli chodzi o głośniczki to już zależy od ciebie bo chciałeś 2.1,a nie 5.0,jeżeli chodzi o suba to aktywny tylko że QQ5000 zagrają naprawdę już dobrze bez suba,co do dvd to zastanów się czy warto zostawać w miejscu i pakować się w dvd czy nie lepiej już w BD np. w/w w temacie ----/---- foto połączeń ampli onkyo 607
 

Attachments

  • Onkyo tx-sr607.jpg
    Onkyo tx-sr607.jpg
    486,4 KB · Wyś: 3158
Ostatnia edycja:

MMrozo

New member
Tak jak napisał Lupo78, w sumie już zdecydowałeś tylko się zastanów nad tym korektorem w jakim celu chcesz go kupić? Chcesz pogodzić dwie rzeczy, które w tej klasie cenowej (właściwie z tym budżetem) są nie do pogodzenia. Rozumiem, że zależny Ci na kinie domowym, a w szczególności na BD więc jakość HD (też zalecam darowanie sobie DVD). Do tego Yamaha będzie ok ale lepiej było by to Onkyo 607.

Co do audio, zakładam CD-Audio (zwykłe płyty cd) to już jest inna "para kaloszy". Nowoczesne ampli są bardzo rozbudowane w funkcje więc zasadniczo nawet stosunkowo drogie (około 2.500zł) sprzęty nie mogą się równać ze wzmacniaczami stereo (nawet o połowę tańszymi), które tych wszystkich funkcji nie potrzebują. Kolejna sprawa są głośniki i tu rozbieżności są jeszcze większe. Zestaw do kina domowego za około 1.000zł sprawdzi się raczej dobrze ale do muzyki to całkowita porażka. W takich zestawach cenotwórcze są właśnie sub'y, które do stereo nie są potrzebne. Do normalnego wzmacniacza nawet ich się nie da podłączyć. Więc tak jak napisał Lupo78 jakieś, w miarę dobre fronty na początek, najlepiej podłogowe ale są też i podstawkowe, jednak mogą sprawiać problemy (np. powieszone za blisko ściany i na dodatek z otworem z tyłu).

IMHO korektory przestały być potrzebne po wypuszczeniu pierwszej płyty cd, ok po upowszechnieniu się płyt kompaktowych. Nie wnikając w szczegóły techniczne i jakość wydań, płyta cd jest na tyle doskonała, że nie bardzo jest potrzeba wymyślania czegoś nowego lub poprawy dźwięku, który jest tam zarejestrowany. Bardziej technika idzie w doskonalenie właśnie szeroko rozumianego toru odsłuchu więc "wzmacniacz" ( ew. amplituner) i przetworniki (głośniki).

Sam ten temat badam od lat 80-tych i miałem różne sprzęty, od gorszych do lepszych. Dzisiejszy zestaw jest dla mnie rewelacyjny i oczywiście dążenie do doskonałości nie jest złe ale pytanie czy za wszelka cenę?

Podsumowując aby pogodzić to czego za bardzo się nie da, trzeba wydać znacznie więcej niż 2.000zł. IMHO jest to kwota gdzieś pomiędzy 5-10tyś. w tym, że dolna granica jest raczej ze wskazaniem na kino, a górna na uniwersalność.

P.S.
Dodam jeszcze, że ostatnio kolega kupował zestaw podobny do Twojego, możliwie najtańszy i skończyło się na około 3 tyś. bez suba.
 
Ostatnia edycja:
2tys to niewiele jezeli chcesz cos w miare dobrego ... jezeli faktycznie nie mozesz wydac wiecej niz 2tys to najsensowniej bedzie kupic dobry ampli i jakies sensowne foronty a z czasem dokupic pozostale glosniki ... a wiec z ampli :

- pioneer vsx-819
- onkyo sr507

a z kolumn tansza opcja to jamo s718 albo troche drozsza jamo s606 (w obud przyoadkach mowie o samych frontach)
witam ponownie zdecydowałem się na zakup takiego zestawu Onkyo TXSR 577 BD 507 QUADRAL QUINTAS 5000 KRAKÓW (973216146) - Aukcje internetowe Allegro
czy taki zestaw będzie w miare do moich potrzeb tzn
70% słuchania muzyki
30% oglądania filmów
 
Do góry