Jakie kino z twardzielem i nagrywarką dvd ???

buli107

New member
Witam. Mam od dwóch dni Sharpa lc52xd1 i szukam kina domowego. Czy możecie polecić coś, co ma twardy dysk oraz nagrywarkę dvd ? Fajnie byłoby zmagazynować muzę ( z cd oraz mp3 ) na twardzielu a potem móc wypalić sobie płytkę w razie potrzeby. Pozdrawiam :cool:
 

buli107

New member
Tak patrzę i zastanawiam sie nad kinem Panasonic SC-PT850E + nagrywarka DMR-EH67EP-K . A może macie inne propozycje ? Pozdrawiam. Tomasz.
 

pisk

New member
buli107 napisał:
Tak patrzę i zastanawiam sie nad kinem Panasonic SC-PT850E + nagrywarka DMR-EH67EP-K . A może macie inne propozycje ? Pozdrawiam. Tomasz.

Nagrywarki Panasonica na razie nie potrafią wypalić płytki z mp3 czy jpg :twisted:
Potrafią jedynie wypalić nagrane filmy.
Nagrać mp3 z twardziela potrafią m.in. Samsungi, Sony i Thpmsony (kolejność przypadkowa :grin:).
 

buli107

New member
Co do kolumn to chyba Quadrale albo Rubicony ( ze względu na cenę ), JBL rażą ceną.Chyba że różnica między nimi jest warta tej ceny.Kiki, doradź i podaj cenę. Pozdrawiam.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznij sobie zbierac kino HK+JBL, na początku przyszłego roku, oferta poszerzy sie o działający serwer muzyczny z HDD, bardzo elastyczne podłączeia i wysoka jakość.
 

buli107

New member
Dzięki Black za odpowiedź. Nie wiem tylko, czy tak dobry sprzęt jest mi potrzebny.Nastawiałem sie na kino za 4-6 tys. Dlatego poważnie myśle o PIONEER DVR-LX60,VSX-417 + kolumny. HK bardzo mi się podoba, JBL te co Ty masz też są ok, ale HK nie ma nagrywarki takiej jak DVR-LX60, no i cena też jest ważna, nie jestem raczej audiofilem, sam już nie wiem.CZy decydując się na PIONEER DVR-LX60,VSX-417 + kolumny ( jakie??? ) dużo stracę na jakości względem np. zestawu, który Ty posiadasz ??? Moje korzystanie ze sprzętu będzie wyglądaĆ tak:
- muza lecąca na tle kłócących się dzieci :))
- od czasu do czasu wieczorny film z dvd
- wieczorami programy z satelity ( jakiś film, mecz itp. )
Doradź, bo sam już nie wiem. Pozdrawiam.

I jeszcze jedno. Przez 7 lat nie miałem żadnego sprzętu audio a wcześniej TECHNICS SA-AX6 + zmieniarka CD oraz tonsilowskie Rondo.Więc co bym nie kupił będzie to dla mnie nowa jakość. Jednakże mając 52XD1 dobrze by było mieć też porządny zestaw audio/video aby mieć święty spokój ze sprzętem na długie lata. Stąd moje niezdecydowanie. Pozdrawiam.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Sprzęt, który posiada Blacky, to zupełnie inna półka cenowa. W ofercie HK i JBL są różne produkty przeznaczone dla różnych klientów. I mam tu na myśli przede wszystkim zasobność portfeli. Blacky podał ogólnie HK + JBL, nie precyzując dokładnie, co miał na myśli (chodzi o kolumny).

Moim zdaniem nie powinieneś sugerować się tym, aby amplituner i nagrywarka były tego samego producenta. Zresztą nagrywarkę też możesz kupić z konkurencyjnej (choć nie do końca) stajni Sony. Sony ostatnie swoje modele oparł o rozwiązania Pioneera, a jest tańszy. Różnicę w cenie na pewno warto przeznaczyć na lepszy sprzęt audio.

ArtS :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Nie kupuj zintegrowanego kina i osobno nagrywarki. Po co Ci dwa DVD? Będziesz miał problem z połączeniem. Kup nagrywarkę i amplituner.
 

buli107

New member
Pablo, przecież cały czas mowa o ampli, nagrywarce z twardzielem i kolumnach. Nie biorę w ogóle pod uwagę "integracji". Tak jak wcześniej pisałem, zmierzam ku Pioneerowi, nie wiem tylko jakie kolumny:( Pozdrawiam.
 

buli107

New member
blackninja napisał:
Zacznij sobie zbierac kino HK+JBL, na początku przyszłego roku, oferta poszerzy sie o działający serwer muzyczny z HDD, bardzo elastyczne podłączeia i wysoka jakość.
Black, o co chodzi z tym serwerem ? Bo na 90% zmierzam ku PIONEER DVR-LX60,VSX-417 + Rubicony albo Quadrale. Po Twoim poście całkiem zgłupiałem...Pozdrawiam.
 

buli107

New member
Im dłużej się zastanawiam, tym mniej wiem.
Sharp LC 52XD1 ( już jest ),Pioneer VSX-917, DVR-LX60 ( w planach ). Ku temu zmierzam. Pozostał jeszcze wybór zestawu głośników. Blacky, Kiki, doradźcie i podajcie cenę za cały komplet. Pozdrawiam.

A może do w/w zestawu
JBL NORTHRIDGE CINE PACK
lub
JBL NORTHRIDGE SILVER PACK
a może poprzestać na
QUADRAL QUINTAS 500 + sub

Powoli dojrzewam do wydania na kino 6-8 tys ( na początku zakładałem +-3tys ).Tak jak napisałem wcześniej :
Pioneer VSX-917, DVR-LX60 + kolumny
lub po sugestiach Blackyego
HK AVR245, Pioneer DVR-LX60 + kolumny
lub ( po lekturze postów na tema jakości filmów dvd odtwarzanych na blue-ray) zestaw :
HK AVR 347, Samsung BD-P1000 + JBL NORTHRIDGE ( silver pack czy cine pack )
Czy możecie zasugerować wybór konkretego zestawienia sprzętu tak, aby wydana kwota przełożyła sie na jakość odsłuchu oraz funkcjonalność sprzętu ?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Wiem, że było bardzo późno, ale używaj przycisku Edycja. :)

Wracając do meritum. Nie wiem, jak gra Pioneer, ale jeśli już Pioneer, to może 1017? Jeśli jednak chcesz dużo słuchać MP3, to może JBL Nortridge?

ArtS :)
 

gerd

New member
A moze LH-RH760IA ma dysk 160GB, kazdy format odtwazaja LGiki z czym jest problem u innych no i zlacze USB ktore wszystko przeczyta:)
 

gerd

New member
i to jest typowe u Polaka, Volkswagen z naklejka Pioneer na szybie:D sa profesjonalne rzeczy ktore sporo kosztuja, ale prezentuja bardzo wysokoa jakosc:)
 
Do góry