Jakie kino PIONEER/JAMO

ozim

New member
Witam Wszystkich,
Mam zagadkę co wybrać. Upatrzone mam dwa zestawy:
-PIONEER VSX 820\ PIONEER DV-420\ JAMO S606 HCS3 + SUB210
-PIONEER VSX 920\ PIONEER DV-420\ JAMO S506 HCS3 + SUB210

Obydwa zestawy w moim limicie cenowym. No do drugiego może mógłbym zmienić Sub na 250...
Za 920-kę przemawia skalowanie do 1080 i radio internetowe, za pierwszym- głośniki, chociaż mają być wciśnięte między szafki i nie wiem jak w tej sytuacji będą grały...

Proszę znawców o wypowiedzenie się w sprawie. Od razu mówię: inne zestawy nie wchodzą w rachubę... Acha, 80% film/PS3, 20% muzyka; pokój 24 m bez bocznej ściany.
 

IwirUs

New member
Znawcą nie jestem ale .... od kilku miesięcy regularnie czytam wszystkie wątki z zakresu Ampli, KD i Kolumn. Skoro zakładasz tylko te dwa zestawy to musisz wiedzieć jedną rzecz - w tej sferze budżetowej amplitunery grają podobnie (zwłaszcza tego samego producenta). W związku z tym głośniki są ważniejsze od ampli a co za tym idzie chyba lepiej wejść w Jamo S606. Sam miałem identyczą rozterkę i mój wybór padł na S606+VSX820. Dlaczego ? - bo:
1) skaler w tej klasie ampli to chyba nieporozumienie. Pierwsze lepsze BD będzie miało znacznie lepszy i efektywniejszy
2) nie potrzebuję i nie będę potrzebował nigdy 7.1.
W efekcie wychodzi że oba ampli są podobne (zakładając tylko te funkcje z których będę korzystał) więc lepiej kupić tańszy i dołożyć do lepszych kolumn. Zresztą piszesz o pokoju 24m - ja mam 18m i do tej wielkości jednak zalecano coś lepszego/wydajniejszego od QQ5000 i Jamo S506.
Tak szczerze to trochę żałuję że nie przesłuchałem VSX520 bo być może wybrałbym jego a wtedy zamiast S606 kupiłbym S608 :/

PS: co do wciskania między szafki to odradzam. Było sporo tego typu tematów.
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Sub 210 na 24m2 nic nie wniesie. Ja bym poszedł tak: 820+S506+sub300. Będziesz miał dobre efekty i poszerzysz mocno pasmo;-) Oczywiście jeśli 820 jest tańsza o conajmniej 200 zł od 920. Było już na tym forum, że widać różnicę w graniu 820 i 920. Różnią się one nie tylko funkcjami. A Jamo S506 na 18m2 jak akustyka jest w miarę, są odpowiednio ustawione i wygrzane to mogą grać w kinie bez suba. Moje się nieźle rozkręciły jeśli chodzi o bas.
 

ozim

New member
Dzięki za Wasze opinie. Zdecydowałem na zestaw nr 1:
PIONEER VSX 820\ PIONEER DV-420\ JAMO S606 HCS3 + SUB210
Samo skalowanie, które faktycznie nie wiem jak bardzo będzie widoczne nie może przesądzić chyba o tym zakupie. Natomiast różnica w głośnikach (przynajmniej z tego co Internet mówi) jest dość spora:
S506 - 1 wysokotonowy; dwa niskotonowe (a gdzie tony średnie?)
S606 - 1 wysokotonowy; dwa średniotonowe; jeden niskotonowy; troszkę większa moc...

Jeszcze raz dzięki

P.S. Black Ninja - masz coś takiego w swojej ofercie?
 

schwarz

New member
Kolego S506 ma dwa 6,5 calowe średnio-niskotonowe. Są filtrowane od góry i grają w osobnych komorach. Jak odciążysz trochę sam dół mocnym subem (nie 210) to potrafią zagrać naprawdę bardzo mocno klarownie i czystko środkiem.
 

Grudazone

New member
odświeżając temat: czy ktoś podejmie się trudu porównania pioneera 921/920/826/821/820? Różnica w cenie ponad 600 zł.
Z różnic jakie wychwyciłem:
921-(Ipad2, Iphone4, DLNA)= 920 (zaskakująca różnica w podawanej mocy550/245???)
920- (Radio Internet, bi-amp, multizone) = 826 (analogicznie 245/500???)
826- (upscaling 1080, 7 kan) = 821 (500/415)
821- (Ipad2, Iphone4)= 820 (415/245???)

Żeby nie być posądzonym o Offtop to zestaw będzie z Jamo506+ew.sub/606/QQ5000.
Za quadralami przemawia bassreflex z przodu, natomiast jamo 606 nie dość że mają go z tyłu, to jeszcze głośnik basowy z boku...
Wobec tego mam pytanie, może dziwne. Czy głośniki basowe, muszą być skierowane do środka, czy mogą być zamienione(bas na zewnątrz)?
Pytam ze względu na to że pomiędzy nimi, będzie szafka rtv i odstęp między kolumnami a szafką, będzie raczej niewielki...
 
Ostatnia edycja:
Do góry