Jakie kino domowe??

bialy_1

New member
Witam serdecznie ;)
Chciałbym się was poradzić odnośnie kupna zestawu kina. Khmm kino domowe w tym wypadku nie brzmi dobrze, raczej odtwarzacz dvd z głośnikami 5.1 :p bo kwota o ktora sie rozchodzi, to tylko 1200zl. Niestety. Mam telewizor LCD 37 cali Philipsa, TV cyf-hd od Mulitimedii a co najważniejsze Xboxa z odtwarzaczem HD i... podłączoną wieżę Technicsa przez czincze!!! Przydałby się dzwięk w DTS podłączony kablem optycznym.
Wybrałem sobie 2 kina do tej ceny... w sumie 3, ale 2 różnią się od siebie nie wiele - tylk wielkością głośników i wielkością odtwarzacza :)
Wiem, że przy tej cenie o jakości dźwięku mowy być nie może, ale nie zależy mi na głośności... lubi ciszej a lepiej :)

TEN MNIEJSZY: Samsung HT-XA 100C
http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B168454/cid/4003/refId/ceneo/

TEN WIĘKSZY: Samsung HT-X 715
http://www.magicznaplaneta.pl/dzial/rtv/kategoria/?id=105&&bid=72321

oraz
LG HT 762 TZ
http://www.komputronik.pl/TV_/_Hi_Fi/Kino_domowe_LG_HT762TZ/pelny,id,61013,cpsrc,ceneo/

Samsungi są piękne. Mają Wirless co jest fajną opcją, ale... miałem kiedyś kino Samsunga i laser szybko mi poszedł. Znowu LG mam nagrywarkę w kompie i od 3 lat odpukać jest wszystko OK, (miałem Lite-ona z 3 razy w tym czasie na drugim kompie :p)

Co polecicie?
 

bialy_1

New member
Widzę, że raczej nikt przy takiej cenie nie jest w stanie czegoś doradzić, dlatego wymieniam wszystkie kina które znalazłem w cenie od 900 do 1200zl. Może wy zaproponujecie coś jeszcze innego. Do czego ma to służyć napisałem w poście wyżej. Pokój w którym będzie to stało jest dosyć duży, kwadratowy ponad 4m na ponad 4m, ale kolumny beda staly od siebie w odleglosci:
TYŁ między sobą - 3,5m
PRZÓD między sobą - od 1,7m do ok 4m w zależności jaki rodzaj głośników będzie
TYŁ OD PRZODU - jakieś 3,7m

Może lepiej kupić DVD + Ampituner a głośniki dokupić osobno jak uzbieram więcej?

Przedstawiam wybrane kina:
1. Panasonic SC-PT860

2. Sony DAV-Dz660 -słyszałem o nim pochlebne opinie.

3.
Samsung HT-Tz315R

4. PIONEER DCS-370

5. PHILIPS HTS 3115

6. PHILIPS HTS 6510

OCZYWIŚCIE DOŁĄCZYĆ TRZEBA TE 3 KINA KTÓRE SĄ W POPRZEDNIM POŚCIE.

Napiszcie proszę, co z tym zestawem amplituner + dvd a głośniki innym razem. Tak może żebym się zmieścił do 1600zł.

Najlepiej z podanymi cenami (internet typu ceneo.pl)

Z góry wam BARDZO DZIĘKUJE.
 

PopaY

New member
Bez reklam
Jeśli zależy Ci na dobrej jakości dźwęku to proponuję Pioneera DCS-370 lub nowszy model z małymi głośnikami DCS-575.

bialy_1 napisał:
Może lepiej kupić DVD + Ampituner a głośniki dokupić osobno jak uzbieram więcej?
No zawsze jest lepsze rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
A co myślicie o tym zestawie?
SONY HT-DDW 890

albo SONY HT-DDWG800

albo
SONY HTP-HD4400

albo HTP-HD6600
 
Ostatnia edycja:

bialy_1

New member
A może jeszcze takie rozwiązanie?

DENON AVR-1509 i narazie głośniki które mam od wieży
TECHNICS SCEH770, poczekać trochę i dokupić po jakimś czasie zestaw głośników np.
Jamo S 416 HCS 3
 

PopaY

New member
Bez reklam
bialy_1 napisał:
A może jeszcze takie rozwiązanie?

DENON AVR-1509 i narazie głośniki które mam od wieży
TECHNICS SCEH770, poczekać trochę i dokupić po jakimś czasie zestaw głośników np.
Jamo S 416 HCS 3
Przede wszystkim to nie pisz post pod postem, jest od tego opcja "edytuj".
Już pisałem wcześniej, że każdy zestaw oddzielny będzie lepszy od zintegrowanego.
 

bialy_1

New member
A czy ten wzmacniacz Denona jest dobry? Kupię w tej cenie jakiś lepszy?

Czy może lepiej dołożyć 200zł i kupić:
Yamaha RX V661?
 
Ostatnia edycja:

broda1725

New member
Bez reklam
PopaY napisał:
Przede wszystkim to nie pisz post pod postem, jest od tego opcja "edytuj".
Już pisałem wcześniej, że każdy zestaw oddzielny będzie lepszy od zintegrowanego.

Podzielam zdanie PopaY`a, każdy zestaw oddzielny będzie lepszy od zintegrowanego.
Przede wszystkim jak ci się zepsuje dvd w takim kinie zintegrowanym to sobie tylko radia posłuchasz w 5.1.
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
bialy_1 napisał:
A może jeszcze takie rozwiązanie?

DENON AVR-1509 i narazie głośniki które mam od wieży
TECHNICS SCEH770, poczekać trochę i dokupić po jakimś czasie zestaw głośników np.
Jamo S 416 HCS 3

Moim zdaniem kolega za duzo kombinuje, ok. zestaw skladany zawsze bedzie lepszy od kompaktow, ale w tym przypadku raczej chodzi o mniejsze pieniadze. Wiec uwazam, ze zestaw Panasonic SC-PT860 bedzie dobrym wyborem. Kombinowanie z ampl. Denona i glosnikami Technics' a, to moze roznie wyjsc...
 

bialy_1

New member
No ja też tak myślę właśnie. Poczekam na większe pieniądze i wtedy zaopatrzę się w lepszy sprzęt. Tylko teraz, czy będzie lepiej: SC-PT860 Panasonica, czy może DCS-575 Pionieera - wiele osób poleca ten sprzęt? :hmm:
 

bialy_1

New member
Panowie... w takim razie przedstawiam ostateczne wybory, padło na 4 zestawy. 2 w pełni zintegrowane, 2 mniej. Który z nich?

SONY HTP-HD4400

SONY HT-DDWG800

PANASONIC SC-PT860

PIONIEER DCS-575

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za kłopot ;)
 

drego

New member
bialy_1 napisał:
Panowie... w takim razie przedstawiam ostateczne wybory, padło na 4 zestawy. 2 w pełni zintegrowane, 2 mniej. Który z nich?

SONY HTP-HD4400

SONY HT-DDWG800

PANASONIC SC-PT860

PIONIEER DCS-575

Z góry dziękuję za odpowiedź i przepraszam za kłopot ;)

Podepnę się do pytania kolegi, który z tych kin polecacie.
Dla mnie faworytem SONY HTP-HD4400 ale tylko pod względem wyglądu.
 

aborygen

New member
Sony HTP-HD6600

Witam.
Polecam kino domowe Sony HTP-HD6600.
Kupiłem ten zestaw niedawno i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jakość dźwięku w stereo jest jak dla mnie bardzo dobra - muza około 80% a reszta to film i też jest ok.
Zestaw kupisz za około 1500 zł.
Pozdrawiam
 

drego

New member
aborygen napisał:
Witam.
Polecam kino domowe Sony HTP-HD6600.
Kupiłem ten zestaw niedawno i jestem z niego bardzo zadowolony.
Jakość dźwięku w stereo jest jak dla mnie bardzo dobra - muza około 80% a reszta to film i też jest ok.
Zestaw kupisz za około 1500 zł.
Pozdrawiam

To spoko, a jak sobie radzi z divixami? I w filmach DTS daje rade??
 

mcgebis

New member
ja mam inny problem, chciałbym wydać na kino okolo 5000zl, ale zależy mi też na dobrym dzwięku z cd, więc nie wiem czy kupić taniego blueraya do 1000zł+ cedeka za 1600, czy lepiej dobrego blueraya np. Pioneera BDP 71 LX ( podobno ładnie odtwarza płyty cd), na wzmacniacz A/V już się zdecydowałem ( H/K AVR-255 )
 

tachowp

New member
kino domowe

Przyklejam się do pytania poprzednika! Ponieważ przeszukalem forum i nic co by dalo odpowiedź na moje pytania nie znalazlem.A więc mój sprzęt:
- kamera HD Panasonic SD5,
- nagrywarka BN-1 też Panasa,
- TV LG42PT81 z dyskiem 80GB,
Nagrywam czasem kamerą i nagranie po obróbce w HD Writer'em bez konwersji na DVD chcialbym odtwarzać w kinie domowym i tutaj moje pytanie :Jakie kino będzie w stanie odtworzyć moje nagrania HD i inne DVD ,DiwiX itd.
pytalem w różnych sklepach i zero rezultatu. Pozdrawiam i proszę o pomoc.
:eek:k:
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
a może pomyślcie o używanym sprzęcie (zamiast kompaktów albo tych kompletów za kilkaset zł) jak nie macie tyle kasy i ciężko dozbierać ...
jest sporo osób którzy kupują dobry sprzęt a po kilku miesiacach tanio go sprzedają bo sie napalili np. na coś z wyższej półki.
Kumpel ostatnio tak kupił fajne ampli Pioneera za 400zł
 
Do góry