Jakie kino domowe?

whysy67

New member
Witam! Przymierzam się do kupna kina domowego i mam problem z wyborem. W sklepach jak to w sklepach każdy chwali co innego. Do rzeczy; Szukam fajnego zestawu kina domowego do pokoju 18 m2, pod telewizor 55 cali.Zależy mi na optymalnie dobrej jakości dźwięku , bo zdecydowanie bardziej jestem słuchaczem niż "oglądaczem". Jeśli chodzi o cenę to myślę o ok.5000 zł.Wiem , że na dobry sprzęt to nie jest duża kwota, ale chodzi mi o to żeby kupić optymalnie dobry sprzęt w tej cenie i tej ceny warty.
Słyszałem dobre opinie o Marantz SR 5007 i Marantz UD 5007 i o sprzęcie Yamaha.
Pozdrawiam i dzięki za pomocne opinie ;)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
5000zł masz na cały zestaw czy tylko na elektronikę? Bo SR5007+UD5007 "zjadłby" praktycznie cały budżet.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za 5k da się złożyć niezły zestaw, ale do subwoofera by trzeba było dozbierać. Nie ma gorszych i lepszych firm. Każdy dobiera sprzęt pod siebie i czego tam potrzebuje. Jeden woli lepsze ciut stereo, inny funkcjonalność, a jeszcze inny kladnie nacisk na efekt wizualny. Zobacz że ludzie tutaj posiadają rózne marki i każdy sobie chwali.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Można polecić tańsze zestawy typu : Jamo s606, Wharfedale Obsidian, JBL Loft, ale osobiście bym poszedł w inne zestawienia. Na 18 mkw mozna polecić kolumny mniejsze jak i rozmiar większe, bo nigdy nie wiadomo co i jak zagra w Twoim pomieszczeniu. Jak ktoś posiada 15mkw to sprawa jest prosta ( polecamy mniejsze), jak ktoś ma 25mkw (polecamy większe), a przy takim metrażu to lekka loteria. Przejrzyj sobie zestawienia np. Melodika BL 30/40, Monitor Audio MR 4/MR 6, KEF C5/C7, JBL Studio 180, Taga Platinum F60 DENON AVR-X2000 + TAGA PLATINUM v2 F-60 S-40 C-40 (3998004834) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ( uważaj, bo są jakieś wersje SE sporo droższe), Klipsch F10/F20, Dali zensor 5. Cenami w internecie się nie sugeruj, bo w salonach można sporo zbić. Pogadaj na PW a Naszym kolegą Blackninja, bo ma tanio. Do tego można dobrać ampli w okolicach 2k np. Onkyo 616/626, Yamaha 675, Denon X2000, HK 171/270, Pioneer 923/1123. Do suba albo trochę dozbierać albo kupić coś pokroju Jamo sub 260, JBL SP 150, Tannoy TS 801 lub jakieś używki.
 

Tomanek

New member
Tak jak kolega radzi napisz koniecznie PW do blackninja on Ci doradzi a ceny ma z kosmosu chyba (w tym wypadku takie niskie :))
 

Ramlesa

New member
UD5007 słabe, było o nim dużo na forum. Chyba, że nader ważna estetyka


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 
Do góry