Jakie kino domowe do 3000 PLN

trojanpl

New member
Witam!

Proszę o porady w doborze wzmacniacza i głośników do około 3000 zł. Zastosowanie: muzyka 60%, filmy 40%.

Chciałbym rozmieścić kolumny na prostokącie o szerokości 2,5 m i długości 3,3 m. Całe pomieszczenie ma 32 m2. Na zdjęciu rysunek poglądowego rozkładu głośników.

Jeśli chodzi wzmacniacz to zastanawiałem się nad Yamaha RX-V481 (jest trochę tańsza niż 483, a możliwości bardzo zbliżone). Zależy mi na łączności: Spotify, Bluetooth, Wi-Fi/ethernet, obsługa przez aplikację.

Jeśli chodzi o kolumny to chciałbym raczej zestaw 5.0, nie zależy mi na basie, poza tym nie mam miejsca na subwoofer. Właśnie, miejsce! Dobrze by było gdyby kolumny nie były zbyt duże, bo widać na rysunku - jest ciasno. No i bass reflex z tyłu też raczej odpada, nie mogę za bardzo odsuwać głośników od ściany. Filmy oczywiście na 5.0 wewnątrz prostokąta 2,5x3,3 m, natomiast muzyka z 2.0 na całe pomieszczenie. Nie chcę natomiast kupować stereo, ponieważ bardzo zależy mi na dźwięku przestrzennym - oglądamy dużo filmów.

Jako alternatywę rozważam też soundbar - co tym sądzicie?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    149,4 KB · Wyś: 45
Ostatnia edycja:

Ataszek

Active member
Bez reklam
W tej kwocie ciężko o jakiś dobry set ampli + 5.0 (chyba że dostaniesz gdzieś używany ?) - to duże pomieszczenie.
Może rozważ dobry i zachwalany soundbar JBL BAR 5.1 - zajmuje mało miejsca a daje dobrego kopa :) - w cenie się spokojnie mieścisz - jeszcze zostanie !
 

trojanpl

New member
A Yamaha RX-V481 + TAGA HARMONY TAV-606 V3?

Ten JBL wygląda na bardzo ciekawą alternatywę, ale niestety nie obsługuje Spotify Connect - to jest dla mnie konieczność.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wg mnie najlepszym rozwiązaniem są głośniki bezprzewodowe z gwarancją jakości :
- Fidelio E5 za 2499 zł
- JBL Bar 5,1 za 2700 zł
I mieścisz się w klasie cenowej i masz lepiej niż planujesz.
 

trojanpl

New member
Spotify zawsze mozna z telefonu puszczac przez blue ;)
Też prawda, ale czy wtedy nie jest gorsza jakość?

To może slim Marantz 1504 ? :)
W czym ten Marantz jest lepszy od Yamahy RX-V481?

Wg mnie najlepszym rozwiązaniem są głośniki bezprzewodowe z gwarancją jakości :
- Fidelio E5 za 2499 zł
- JBL Bar 5,1 za 2700 zł
I mieścisz się w klasie cenowej i masz lepiej niż planujesz.
Jak to jest z soundbarami i słuchaniem muzyki stereo? Czytałem kiepskie opinie, że nie radzą sobie one dobrze z muzyką.

A gdyby zwiększył budżet do około 4000 zł?
 

Naworek

New member
Ja tego problemu z jakoscia nie mam bo dochodzi ps4 i nie trzeba puszczac z blue :p. A jbl 5.1 naprawde dobrze czysto gra .. Jesli chodzi o muzyke to zalezy czy masz miejsce na kolumny i dodatkowe 2-3 glosniki w salonie no bo przeciez wiadomo ze dobry ampli i podlogowki zagraja lepiej..
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
W czym ten Marantz jest lepszy od Yamahy RX-V481?

Ani lepszy ani gorszy. Yamahy są dość specyficzne w swojej charakterystyce brzmienia i nie każdemu to może odpowiadać. Szukasz chyba ampli bez zastanowienia nad specyfiką poszczególnych firm. Masz założoną kwotę do wydania i tak na siłę próbujesz złożyć jakiś zestaw. To zła droga i kiepski pomysł. :)
 

trojanpl

New member
Yamahy podają mi się ze względu na technologie łączności. Poza tym ojciec ma starszy amplituner Yamahy, który gra nieźle.

Nie znam specyfiki poszczególnych firm - dlatego zadałem to pytanie.

Czy na siłę? Po prostu aktualnie mam podłączone głośniki komputerowe do telewizora/laptopa i czas najwyższy to zmienić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Też bym brał system bezprzewodowy.
Masz extra JBL Bar 5,1 za 2700 zł i Fidelio E5 za 2499 zł
Wówczas jeszcze zyskasz gdy będziecie siędzieć przy stole
 

Naworek

New member
To kup jbl arena 5.1 dolozysz jeszcze troche i dobry amplli ze spotify i bedziesz meeega zadowolony jakiegos pioniera vsx 932 i przez pare dobrych lat nie bedzie trzeba nic zmieniac jak dobrze poszukasz to wyjdzie Cie to kolo 5tys. A warto
 
Do góry