Jakie Kino domowe do 13m2 ?

Gignac

New member
Witam , mam pytanie bo zamierzam kupic zestaw kina domowego do pokoju 13m2 ( jak narazie ) . Zastanawiam sie co by bylo dobre w moich warunkach . Zalezy mi na dobrej jakosci w kinie . Chcialbym sie poczuc jak w prawdziwym kinie , poczuc tych efektów , przestrzeni i wg i zarazem chcialym zeby zestaw zagral tez w miare dobrze w muzyce .


Kino / Gry 80 % / Muzyka 20%

Amplituner to Harman Kardon AVR 370 i do tego glosniki 5.1


- HKTS 65
- Studio 220 x2 Studio 225c Studio 250p
- Onkyo ht-s9405thx


Co by bylo najlepszym wyborem do mich potrzeb ?


Z góry Dziékuje za odp :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Za tą cenę to masz suer zestaw i nie musisz iść w plastikowe kina. Plastiki są dobre w kinie ale w stereo już nie będzie tak miło w porównaniu z "drewnem". Na początek odejmij sobie ze 2k na subwoofer. Na ten metraż polecam Ci coś w konstrukcji zamkniętej, bo nie będzie problemu z ustawieniem i oprócz kina również dobrze zagra w stereo. Ja mam REL T5 i również Ci go polecam, chociaż można posłuchać innych konstrukcji np. MA, JBL itd. Napisz jeszcze jakiej muzyki najczęściej słuchasz?
 

Gignac

New member
Powiem tak słucham głównie takiej muzyki na czasie cos w style hity z Eski itp. :) Również muzyke takich DJ Hardwell , Tiesto , Armin ,David Guetta i to było by na tyle . :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Czyli ogólnie szybsza muza. Więc tak, na początek masz fajną kwotę i można już trochę porządzić:), dlatego serdecznie namawiam na jakieś odsłuchy a nie kupowanie w ciemno. My możemy podać zestawy które Nam się podobają, co nie oznacza że Tobie przypadną do gustu. Monitorów masz mnóstwo, bo każdy z producentów ma w swoim zestawieniu takie kolumny. Do szybszej muzy posłuchaj coś z Paradigm, Klipsch, JBL Studio, Melodika. Ja ze swojej strony polecę Paradigm Monitor Mini lub też fajne B&W 685. Już kiedyś pisałem, że rozmawiałem z gościem w salonie i te monitory Paradigm'a ma w 17mkw i w stereo basu jest sporo bez suba, więc u Ciebie też by bylo świetnie. Możesz też posłuchać coś z Monitor Audio czy Dali, bo może przypasuje Ci bardziej delikatne granie? Trochę kasy odłuż też na okablowanie, tak myślę 20-25zł/m kabla 2,5mm styknie. Ze subów zerknij jeszcze na Velodyne EQ-MAX 8, bo pomimo że to konstrukcja BR to ma wbudowaną kalibrację i łatwiej wpasować w pomieszczenie.
 

Gignac

New member
OK dzięki za tak szybkie odp . Rozumiem ze z Jbl to fronty 230 zamiast 220 ( czym wg się różnią ) ? Mam czas nie musze się tak spieszyć z zakupem wiec na pewno to będzie przemyślany zakup . Bo na podłogowe za duże raczej będą na mój pokoj niestety ale to za dwa lata jak się przeprowadze kupie sobie podlogowki :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z monitorami jest z tym fajnie, że jak przejdziesz na większy metraż to będziesz miał do sprzedania tylko jedną parę kolumn, bo przednie dasz na tyły i dokupisz tylko podłogowe. Możesz oczywiście później stworzyć system 7.1 i dokupisz tylko parę podłogówek. Ja mam 15mkw i mam niewielkie podłogówki, tylko na mniejszym metrażu już może być różnie, no i później trzeba by było je odsprzedać ( zależy jeszcze na jaki metraż byś się przeprowadzał). Co do różnic między 220 a 230 to spokojnie można wyczytać w specyfikacji, czyli większa trochę moc, większy przetwornik średnio-niskotonowy, lepsza dynamika i pasmo przenoszenia na korzyść 230-tki. Ale jak napisałeś, na spokojnie posłuchaj różnych zestawień. Im więcej odsłuchasz tym lepiej dla Ciebie i nie będziesz musiał się radzić czy czytać opinie w necie. A wiesz jak jest z opiniami?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gignac

New member
Każdy ma inna :p . Najlepszym doradca faktycznie będzie moje ucho wiec będę musial się wybrać na odsłuchy :)

Amplituner jaki AVR 370 ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Myślałem że ampli już posiadasz? Może być HK 370, ale również są Yamaha 775/830, Onkyo 626/636/717, Denon X2000/X3000, Marantz 5008/6008, Pioneer 1123/1223, Im wyższy model tym większa moc czy jakość dźwięku w stareo. Jeżeli będziesz szukał to zobacz te amplitunery, które posiadają pre-out. Bez porownania wzmacniacze stereo dużo lepiej zagrają w muzyce niż amplitunery KD, dlatego wyjście to umożliwi Ci w przyszłości podpięcie wzmaka. Na pewno Marantz je posiada, HK 370, Onkyo 717, Yamaha 775 i 830, co do reszty to musisz sprawdzić bo nie pamiętam. Amplituner podobnie jak reszta zestawu to bardzo indywidualna sprawa i również należy się kierować uchem i funkcjami/wyglądem który Nam przypasuje. HK, Marantz czy Denon przyjmuje się że grają ciut lepiej w stereo od Onkyo, Pioneera czy Yamahy, ale jak widzisz ja mam Onkyo bo w kinie wymiata, a do stereo mam osobny wzmak. Nie ma rady, trzeba posłuchać:)
 
Do góry