Jakie kino domowe do 1000 zł lub głośniki do 700 zł? Proszę o rady

Mexican777

New member
Witam,

Chciałbym podrasować dźwięk wychodzący z telewizora (Samsung UE39F5500) i zakupić jakiś sprzęt audio, który pozwoli w pokoju mieszczącym się w bloku o powierzchni 25m2 stworzyć miły kącik do oglądania TV, filmów, a także słuchania muzyki.

Stąd też moja prośba do Was o pomoc. Jeżeli w grę wchodziłoby kino domowe, mam do przeznaczenia na ten cel 1000 zł. Tak, wiem, że cud, miód, orzeszki to to za taką kwotę nie będzie, ale więcej nie mam i w najbliższej przyszłości miał nie będę :p. Co zatem ze sprzętów do 1000 zł byście polecili? Wiem, że dźwięk z plastików to nie to samo co z drewna, ale czy dla kogoś kto nie jest zbyt wymagającym słuchaczem taki zestaw nie wystarczy? Atutem kina jest także to, że posiada odtwarzacz blu-ray.

Jest też druga opcja. Zamiast kina domowego, głośniki, które mógłbym podłączyć pod TV. Tutaj już jednak wolałbym nie wydać więcej niż 700 zł.

Co byście polecili? Jakieś głośniki do 700 zł? Czy kino domowe za tysiaka?

Czekam na rady, propozycje i pomoc. Z góry dzięki!

Pozdrawiam!
 

Disto

New member
Bez reklam
LG HX906 3D BLU-RAY 1100W NOWE (5848268392) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Pewnie sam bym to kupił gdybym jeszcze nie miał.
Potrafi wiele jak za tak nie wielką cenę. Ma 2wejścia HDMI a to ważne szczególnie dla posiadaczy TV samsunga. Z czasem możesz wymienić plastikowe pierdziki na coś z drewna tak jak ja zrobiłem. W kinie zagra nie źle a w muzyce pewnie też "ujdzie"...
Jak jakies głośniki aktywne, to koniecznie z wejściem optycznym.
 

Mexican777

New member
A czy takie coś:
Microlab Solo 7c + DAC FiiO D03K lub Microlab Solo 9c nie zagra lepiej niż kino? Te głośniki zbierają bardzo dobre recenzje i są w drewnie (mdf), a nie plastik. Wprawdzie to konfiguracje 2.0, ale podobno z basem też sobie radzą. Jedyna wada to to, że Solo 9c podrożało już do nawet 999zł. W jednym ze sklepów znalazłem za 850 zł. Co o tym sądzicie? Do podłączenia pod TV i codziennego oglądania telewizjii z Netii + filmów z pendrivea się nada? Będzie czuć namiastkę kina?
 

Disto

New member
Bez reklam
W muzyce pewnie zagra lepiej. Do efektów kinowych jednak 5.1.
Namiastka kina, to może 2.1 [ważny sub] z jakimś włączanym virtualnym efektem przestrzennym surround .
 
Do góry