Jakie kino domowe dla laika do 3000 PLN

xytras

New member
Witam po rocznej prawie przerwie w wizytowaniu forum, mam jednak nadzieję że mimo to forumowicze swoją więdzą pomogą mnie laikowi w wyborze.

Od pewnego czasu noszę sie z zamiarem zakupu kina domowego. Ma ono służyć generalnie do oglądania filmów dvd, divix, vcd, svcd, xvdi a także myzki pop, metal itd - nie jestem audiofilem, jednak chciałbym sprzęt optymalny jakościowo do zaangażowanych środków finansowych granica to 3000 PLN.

Oczywiście interesuje mnie osobno DVD, Amplituner oraz kolumny. Posiadam w tej chwili LCD Philips PF7411 bodajże z 2x hdmi.

W związku z tym moje pytanie czy dobrym zestawem będzie następujący zestaw: ZESTAW PIONEER DV-400 + PIONEER VSX-817 + TAGA HARMONY TAV-405 + TSW-80 lub zamiast TAV 405 wezme 305

lub doradźcie coś innego - dodam iż interesuje mnie elektronika w kolorze czarnym oraz głośniki ciemnobrązowym.

Pozdrawiam i mam nadzieję na pomocne odpowiedzi.
 

Zielin99

New member
Tak samo teraz kupuje zestwa kina w tym przedziale cenowym dokladnie powinienem sie zmiescic troche ponizej. A moj wybor padl na amplituner Onkyo 505, glosniki Quadral Quintas 500 a do tego DVD Ferguson 780 HX.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym wybierał: Onkyo 505/ 405 + QQ 500 , a jeszcze lepiej kolumny Jamo 606 do tego zestawu i radość najpewniejsza na długie lata.
 

xytras

New member
kiki napisał:
Ja bym wybierał: Onkyo 505/ 405 + QQ 500 , a jeszcze lepiej kolumny Jamo 606 do tego zestawu i radość najpewniejsza na długie lata.

Witam kiki - patrzyłem na waszą stronę ale nie widzę tam amp 505 - czy posiadasz może w swojej ofercie takowy zestaw do kwoty 3000 PLN ? bo jestem zainteresowany

i jeszcze jedno gdybym jednak wybierał Pioneera czy warto zapłacić prawie 200 PLN wybierając zamiast dvd 400 - dvd 600 ? czy faktycznie stracę dużo kupujac dvd 400 bez możliwości podłączenia po optyku z DVD do Amplitunera? proszę o radę
 
Ostatnia edycja:

pilotas

New member
Dobre kino na pare lat?

Witam Wszystkich Forumowiczów!!

Tak jak w tytule, szukam dobrego kina.
Mój zestaw to H/K AVR 247 + kolumny ES 90/25/10/150 lub te same kolumny z Yamaha V1800
Co myślicie o tych zestawach??

Pok. 20 m2, Zastosowanie: 50 %muzyka (30% radio, 20% płyty)- wszystko poza klasyka (przynajmniej narazie) i metalem (nigdy;) ), reszta 50%to kino akcji.:roll:
 
Ostatnia edycja:

awujotka

New member
Bez reklam
A może przyjrzałbyś się kinu Philipsa hts 9800? Ale on co prawda nie ma osobnego amplitunera, za to czyta wsio co trzeba, wygląda super i jeszcze "przy okazji" świetnie gra:p
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam kiki - patrzyłem na waszą stronę ale nie widzę tam amp 505 - czy posiadasz może w swojej ofercie takowy zestaw do kwoty 3000 PLN ? bo jestem zainteresowany
posiadamy, pisz na PW

Mój zestaw to H/K AVR 247 + kolumny ES 90/25/10/150 lub te same kolumny z Yamaha V1800
Co myślicie o tych zestawach??
Rewelacja, do ES90 jednak lepiej będzie zakupić AVR347.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
awujotka napisał:
A może przyjrzałbyś się kinu Philipsa hts 9800? Ale on co prawda nie ma osobnego amplitunera, za to czyta wsio co trzeba, wygląda super i jeszcze "przy okazji" świetnie gra:p
Jeżeli ktoś szuka mercedesa nie ma sensu proponować mu trabanta.
 

pilotas

New member
Dzięki za podpowiedz!!
Pewnie 347 będzie lespze od 247.
Ale nadal nie wiem co wybrać. Jeśli chodzi o wrażenia estetyczne to bardziej podoba mi się H/K. Natomiast Yamaha V1800 ma moim zdaniem lepsze osiągi- ma najnowsze dekodery.

Muszę się jeszcze wybrać na odsłuch- gdzie można to zrobić w Poznaniu, najlepiej nie płacąc za to??;)

Prośba do Blackninja- ile musze mieć na taki zestaw z kolumnami- odpisz na PRV- pozdro!!
 

awujotka

New member
Bez reklam
xytras napisał:
Od pewnego czasu noszę sie z zamiarem zakupu kina domowego. Ma ono służyć generalnie do oglądania filmów dvd, divix, vcd, svcd, xvdi a także myzki pop, metal itd - nie jestem audiofilem, jednak chciałbym sprzęt optymalny jakościowo do zaangażowanych środków finansowych granica to 3000 PLN.


zdaje się, że autor wątku sprecyzował swoje zamiary, więc skoro za 3000 zł wg pablo1964 można nabyc mercedesa, to...:p ale póki co mój trabant ma się dobrze...:p i jest to świetna alternatywa wlaśnie do zastosowań podanych przez autora wątku

pozdrawiam
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Bez urazy, autor chciał także na tym słuchać muzyki a na zintegrowanym zestawie KD jest to mocno problematyczne. Z tym mercedesem, masz rację, przesadziłem ;) Powiedzmy Volkswagena.

Wracając do wątku - sądzę, że H/K pod względem brzmienia jest lepszy od Yamahy - na żadnej Yamasze jeszcze nie słyszałem zadawalającego brzmienia w stereo. Jednak kupując AVR247, lepiej kupić E80 niż E90.
 
Ostatnia edycja:
Do góry