jakie kino domowe (denon vs yamaha)

janusz_kasia

New member
Proszę o pomoc w wyborze kina domowego. Pokój w którym ma się mieścić kino ma 16m2 (5,6 długości x 2,8 szerokości) Kino ma się mieścić na dłuższej ścianie, miedzy meblami będzie głośnik centralny, na obu końcach ścian za meblami kolumny, na ścianie przeciwnej kolumny efektywne (łóżko, fotele i ława więc akustyka trochę kiepska bo nie jest to typowy salon tylko pokój w mieszkaniu, służący za bawialnie, sypialnie, jadanie i salon :)). Budżet to max 2500zł, jaki do tego ampli (pioneer, denon, yamaha-jaka między nimi różnica) i oczywiście jakie kolumny? W przyszłości zamierzam dokupić subwoofer. Nie znam się na tym, nie jestem również audiofilem, do tej pory miałem tzw. „plastiki”.
Sprzęt ma służyć przede wszystkim do filmów – 50%, reszta to muzyka (głównie pop) i odsłuch z gier (x360, ps3).

Mam upatrzone 2 marki:
-denon 1312
-denon 1612
- yamaha rx-v373
- yamaha rx-v473

Czy usłyszę różnicę dźwięku między ampli denona (1312 a 1612), to samo pytanie tyczy się yamahy?
Dzwoniłem po kilku sklepach i większość sprzedawców poleca denona.
No i jakie do tego kolumny, czy wystarczą może QQ5000 czy jest coś lepszego w podobnej cenie?

Proszę o wszelkie opinie, zwłaszcza znawców tematu (kikki i blackninja) :smile:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To powiem Ci tak . Szału nie będzie.
Z pewnością będzie nieporównywalnie lepiej niż na plastikach.
Ale Twoje ustawienie też jest kłopotliwe.
Jeśli ustawienie zostaje, klasa cenowa też to modele co podałeś są zbliżone.
Ja bym jednam brał zestaw Denon przynajmniej 1612 + Najmniej Jamo 606 lu QQ 5000. Z tym że przy muzyce to najmniej powinny być Dali Concept lub chociaż Roth Oli
 

janusz_kasia

New member
A jeśli kolumny ustawiłbym przy telewizorze w odległości 1 metra od siebie to czy to coś zmieni? (wydaje mi się, że będzie za blisko, zwłaszcza, gdy ściana ma prawie 6m długości, nie mówiąc już, że będzie to "głupio" wyglądało.

Kikki, polecasz kolumny, które wypisałem, oraz Dali Concept lub Roth Oli - a mógłbyś wypisać kolejność, który komplet powinienem brać pod uwagę jako pierwszy,potem drugi itp..i dlaczego akurat te (bo skoro do muzy Dali, to czy do kina również zagrają tak dobrze jak Jamo lub QQ?)

I jeszcze pytanie odnośnie ampli Denona, sam pisałeś, że ustawienie kłopotliwe i budżet też nie za wysoki, to czy jest sens brać coś za wyższą kwotę skoro służyć to ma głównie do filmów (trochę muzy, do tego będzie jeszcze telewizja n i ps3 oraz x360)?
Jaka będzie różnica w dźwięku jeśli będzie to Denon 1312 1 nie 1612 - czy ja to usłyszę? :smile:

Bardzo Cię proszę o wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania ;) wiem, ze trochę marudzę ale to Ty mi pomogłeś przy wyborze tv (Panas lt42et5e) więc sądzę, że i tym razem podołasz :smile:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz_kasia

New member
Dzięki za poradę ale mógłbym się odnieść jednak do mojego pytania post wyżej? Bardzo zależy mi na opinii fachowca, nie wszędzie można odsłuchać tych kolumn a zwłaszcza jednych i drugich w jednym sklepie, myślę jeszcze na Jamo 506, czy będzie duża różnica z porównaniu z 606?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

janusz_kasia

New member
Byłem wczoraj w sklepie "nie dla idiotów" :) i jak na taki market zdziwiło mnie, że jednak pracują tam osoby obeznane w temacie (przynajmniej takie wrażenie sprawiał specjalista zajmujący się działem audio), tak jak w pierwszy poście pytałem jaki ampli i do niego jakie kolumny, teraz już wiem, że chcę Denona 1612 tylko dalej nie wiem, co wybrać, czy quadrale 5000, jamo s506 czy s606?

Kilka telefonów po sklepach audio i powiedzmy 80% sprzedawców poleca jamo s606, jeden sprzedawca stwierdził, że nawet s506 będą lepsze, bo nie będą "dudniły" (zwłaszcza przy muzyce), natomiast "specjalista" z wcześniej wymienionego sklepu powiedział, że poleca quadrale 5000 (według niego, Jamo każdy zna i dlatego poleca, a quadreale zagrają bardziej "łagodnie, cieplej") plus do tego sub magnat 201 lub 301

Sam już nie wiem co kupić, jeśli nie będzie żądnej różnicy miedzy s606 a qq5000 to skłaniam się ku qq5000, bo są bardziej klasyczne, mniejsze i tańsze - choć zdaję sobie sprawę, że jakość dźwięku jest tu najważniejsza - nie wiem, czy mam rację ale różnicy w filmach na tych kolumnach to chyba raczej nie usłyszę, czyżby różnica była istotna dopiero w muzyce?

Ps. Prosiłbym "blackninja" o wycenę na privę takie zestawu, tj. denon 1612+qq 5000 i denon 1612+jamo s606
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jamo grają o wiele spokojniej niż wskazuje na to ich wygląd, gdy będziemy je forsować basem z amplitunera, będą dudnić tak jak wszystkie kolumny przy takim zabiegu.
 

janusz_kasia

New member
zdecydowałem się na ampli denon 1612 a teraz jeszcze kolumny 5.0 (oczywiście do tego będzie sub-myślę nad magnat 201a czy lepiej ten od kompletu jamo, jeśli akurat wybór padłby na te głośniki), qq5000 czy jamo 506, dodam tylko, że głośniki będą stały blisko ściany!!!! (dlatego między innymi s606 odpadły) a jak to jest w przypadku 506? jak tam z bass refleks, lepszy z przodu jak to w qq5000?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

T75

New member
Jesli budzet pozwala to polecam do tego denona tannoye V.Bedzie super w kinie a w stereo jeszcze lepiej.Pozdr.
 
Do góry