jakie kino domowe? Aplituner+kolumny ew. odtwarzacz.

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie kupuj Prism Onyx. Lepiej coś z Koda. Pokój 20mkw, to lepiej coś Z Jamo s506. Prism Onyx to takie budżetówki z kiepskim brzmieniem. Nie warto.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Do tej kwoty to np. Jamo s606 + Onkyo 515, Yamaha 473, lub coś z ubiegłorocznych modeli np. Onkyo 608/609, Denon 1612. Tylko te Jamo potrzebują trochę miejca, nie lubią ciasnoty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ms89

Member
Wybór okazał sie być nie najlepszy jesli chodzi o kolumny bo glosniki maja wysokosc 112cm i zaslaniaja mi ekran :/ wiec będę musiał odesłać. Co kupic na to konto z glosnikami o wysokosci nie wiecej niz 70cm?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Nawet mniejsze kolumny, mają przewaznie większe wysokości niż 70cm. A nie da się ich szerzej rozstawić?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ms89

Member
Nie mogę, ponieważ ekran ma 120cali po jednej stronie jest ściana a po drugiej szafa. jedyna opcja to zwężać ekran :/ ale szkoda bo taki ekran jest jak najbardziej przeze mnie pożądany.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Z tego co piszesz, to i tak wynika że musisz wymienić te Jamo s606 ze względu na ilość miejsca. Kupiłeś kolumny co muszą mieć przestrzeń i nie mogą być wciśnięte między 2 meble lub kąt. Jeżeli od tylnej ściany masz możliwość odsunięcia to mogą być kolumny z BR tylnym, a jeżeli bezpośrednio mają przylegać do ściany to przednim. Ja bym w tym wypadku nie szedł nawet w JBL Loft czy Wharfedale Obsidian, bo mają one podobnie jak Jamo umiejscowiony głośnik na bocznych ścianach. Ciężko przy tych wymaganiach coś doradzić, bo za mało kasy, zbyt niska wysokość kolumn do zaakceptowania i do tego trzeba by znaleźć w odpowiedniej konstrukcji BR. Nawet jak byś kupił podstawkowe, to i tak standy mają standardową wysokość ok 90cm. 70 cm to jest za nisko, jeśli chodzi o kolumny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ms89

Member
zgadzam się z tym. To do jakiej ceny można znaleźć coś tak grającego jak te jamo które będą odpowiadać moim wymogom pokoju?

edit
----------------------------------
albo kolumny umieścić z tylu pokoju a te małe na przodzie?
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze Ci powiem że nie spotkałem kolumn podłogowych o wysokości max. do 70cm. To jest za nisko do odsłuchu. Poza tym, metraż Twój wymusza większe kolumny. Podejrzewam że nie znajdziesz takich kolumn. A czy nie możesz np. podwiesić na ścianie kolumn podstawkowych?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ms89

Member
Wersja z podwieszeniem kolumn odpada:/ A nie ma jakiś kolumn żeby były węższe niż te jamo? jak nie to zejdę z 10 cali z ekranu i zostanę przy jamo:/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wezsze od jamo sa chyba tylko Lofty, ale oba maja glosniki niskotonowe z boku, wiec musza miec wbrew pozorom wiecej miejsca niz normalne gabarytowo kolumny z niskotonowcem z przodu. Akustyka jest nieubłagana, i jesi albo tak, albo inaczej wcisniesz kolumny to bedzie co najmniej kiepsko brzmiało.
Wklej foto, zobaczymy co da sie zrobic.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wersja z podwieszeniem kolumn odpada:/ A nie ma jakiś kolumn żeby były węższe niż te jamo? jak nie to zejdę z 10 cali z ekranu i zostanę przy jamo:/

Obsidiany i Jamo mają chyba taką samą szerokość, przynajmniej ze specyfikacji tak wynika. JBL Loft są o centymetr węższe. Ale jak pisałem, trochę kiepsko do tego podchodzisz, bo to są konstrukcje z bocznymi głośnikami. Jak je wstawisz w ciasną wnękę i będą miały 2cm od komody, to jak to zagra?Szkoda wydanej kasy. Z przednim czy tylnym BR też nie znajdziesz w tych wymiarach, bo sama średnica głośników to uniemożliwi. A może wklej jakieś zdjęcie to oblukamy jak to wygląda na żywo?
He,he. Krzysiek w tym samym czasie napisaliśmy, praktycznie tak samo:)
 

ms89

Member
tak to wygada:

Jak uda wam się coś z tego wydusić to będę wdzięczny :)
ps. sorry za jakość zdj ale solidy maja to do siebie ze wytrzymałość pond funkcjonalnosc.
 
Do góry