jakie kino domowe 2.0 czy 5.1??

szomas84

New member
Witam
Dorosłem do zakupu kina domowego. Niestety nie jestem pewny co dokładnie potrzebuje. Nie mam możliwości odsłuchu gdyż mieszkam w Irlandii. Bardzo słabo tu z profesjonalnymi sklepami.
Posiadam pokój około 16mkw TV stoi w narożniku – kanapa po przekątnej w drugim narożniku.
W tej chwili posiadam:
- TV Sony 46w2000
- tuner ferguson 8800hd
Z tego co wiem to potrzebuje:
- amplituner no i firma, model….ciezko określić licze na Wasza pomoc
- głosniki – tu jeszcze cieższa sprawa. Wolałbym by było to 2.0 gdyż nie oglądam filmów dvd, a cyfra chyba nadaje w stereo. Często za to oglądam filmy divx z komputera - przerzucam na TV. Chciałbym by był to zestaw do słuchania muzyki pop, dance itd. Z tego co wiem to zawsze i tak można rozbudowac zestaw i dokupic głosniki bo amplituner będzie 5.1.
Cena mysle ze do około 4000zł. Czy to co napisałem ma jakis sens?? Czy lepiej kupic zestaw głosników 5.1 razem z amplitunerem w komplecie? Dodam tylko ze jak pomysle sobie o ciągnieciu kabli na drugi koniec pokoju….to o zgrozo K.
Przeszukałem troszke forum i podobnego szalonego pomysłu nie doszukałem się.

Mysle chyba o czymś takim:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=294823699 + http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=294823706
lub jeśli 5.1 to moze…
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=295721717
Co sądzicie, co możecie zaproponować, każdą sugestie chętnie przestudiuje.

Mam też 3 pytania.
Czy jest możliwe by film divx grał na 6głośnikach?? I jak to jest z tą cyfrą czy ona wysyła sygnał taki by w pełni wykorzystać 5.1 – czasem tvn pokazuje ze jest nadawany w dolby… czy to jest prawda?? Jeśli puści się płyte CD to na ilu głosnikach będzie to odtwarzane??- na 2 przednich??
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam.
Cyfra+ nadaje niekture filmy w 5.1 na kanałach HD (można sprawdzić w programie na ich stronie), TVN czasem też, a DIVXy też mogą być w 5.1 więc jeśli kino to tylko 5.1. Więc kup dobry ampli conajmniej 5.1 i kolumny 5.1, lub lepsze stereo, a centralną i efektowe dokupisz w później jak będą fundusze.
 

szomas84

New member
Czyli karte w komputerze musiłbym miec minimum 5.1?? Zazwyczaj mają 3 wyjscia takie soundblastery a czy amplituner tez przyjemie to jackami ??czy jakos inaczej??Wychodzi na to ze na jedno gniazdo jack przypadają 2 głosniki. Dobrze rozumiem??
 

Irasiad

New member
Amplitunery kin domowych mają dekodery pro logic ,dts neo ,kóre dzwięk stereo z Cd czy nawet TV przerobia na 5.1 albo nawet 7.1.z tym że proponuję na początek kupic dobry amplituner i dobre głośniki frontowe.Potem możesz dokupic center i satelity.Przy dobrych frontach nie będzie potrzeby kupna suba więc de facto możesz miec system 5.0 (1 w tym zestawie to własnie sub..) 2 kolumny frontowe,2 satelity surround i głośnik centralny.W pomieszczeniu 16 m2 -będzie ok.


To co pokazałeś w pierwsaym poście (z allegro) jest fajne i warte zastanowienia,

Z tego co przeglądam to forum to" BLACKNINJA" ma b,dobry sprzęt w niezłej cenie i wiedzę nt tego co sprzedaje(nie wiem jak z wysłką)Skontaktuj się z nim
 
Ostatnia edycja:

szomas84

New member
Dzięki wielkie Irasiad o taką odpowiedz właśnie mi chodziło
A jaki sprzęt zaproponowałbys dla mnie??bo od tych systemów i klas sprzetu mozna dostac....kota

Czy zna ktoś może sklep wysyłkowy, wiarygodny który wysle sprzęt po za granice Polski??
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
ja wrócę do twojego poprzedniego pytania dotyczącego podłączenia dźwięku z kompa. Jeżeli masz jakąś dobrą kartę muzyczną to powinna ona mieć wyjście optyczne i tym podłączasz ją do ampli, jeżeli nie masz w karcie takiego złącza to kupujesz 3 kable jack-2xchinch i podłączasz pod gniazda multi-ch input w ampie. Przy takim podłączeniu jeżeli będziesz miał divx z 5.1 to bedzie ci go tak odtwarzał
 

haleem

New member
przy takiej wielkości pokoju lepiej jest wstawić 2 przyzwoite monitory (najlepiej na podstawkach) i do tego subwoofer. Dobre monitory do muzyki sobie spokojnie poradzą, a przy filmach załączasz suba

załączam ci link na tannoy dc1 są naprawde w swojej obecnej cenie ok i "niedaleko" Ciebie
http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/search.doSearch.cfm?search=tannoy+dc1

jednak powinieneś określić kwotę w jakiej chcesz się zmieścić
a z tańszych amplitunerów w ciemno możesz wybrać coś z harmana
 

Irasiad

New member
swietna stronka

haleem-wstawił Ci link do świetnej stronki-tam masz wszystko i (choc przejżałem tylko po łebkach ) taniej lub w porównywalnych cenach jak tu.Odpada transport a i gwarancję masz na miejscu.Przejżyj sobie-polecam:eek:k:
 
Do góry