jakie kino dom od 3 do 4 tys do salonu 25 m i tv 65cali ju7000

krzysbiker

New member
witam zamierzam kupic cos dobrego do salonu 25 m/k
w tej chwili mam stary amplituner sa-he70 i kolumny polaris 300 chciałbym cos zeby pasowało do salonu tv i dobrze grało myslałem cos o kinie 5,1 zdjecie salonu dołu dodam tez zeby było to kompatybilne z nowym tv 65cali samsung ju 7000

Zdjęcie - 05.06.2016 - krzysbiker | Fotosik.pl

Zdjęcie - 05.06.2016 - krzysbiker | Fotosik.pl

dodam ze moze byc tez jakis sprzet uzywany w tej cenie czyli amplituner + głosniki bez odtwarzacza bluray
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Okreslenie "Dobre" w tej dziedzinie jest tak rozległym poęciem że sobie nawet nie wyobrażasz:) Dla jednego "dobre" kolumny to takie za 1200zł, dla innego za 12 000, a dla jeszcze innego za 120 000. Osobiście, nie przechodząc ze skrajności w skrajność muszę ci powiedziec że musisz jeszcze sporo dołożyć. Nieraz już pisałem jak to wygląda, ale na ten metraz za dany model amplitunera ( niezaleznie od producenta) musisz liczyc okolice 2,5k, kolumny 3,5k, subwoofer w zalezności od preferencji ( muzyka/film) ok. 2k i więcej. wtedy mozna powiedziec że masz w porządku złozony i nieźle grający zestaw, chociaz to nie jest żaden Hi-end. Jeżeli ja na 15 mkw mam zestaw który mnie się w miare podoba ( oczywiście oczekiwania sa wieksze:)) za ok. 7000zł przy dzisiejszych cenach sklepowych za dane serie/model, to przy twoim metrazu teoretycznie przynajmniej bys musiał mieć coś na podobnym poziomie cenowym. Oczywiście, ta kwota jest od cen sugerowanych które mozna jeszcze wynegocjować i to sporo. Nie zmienia to jednak faktu, że 3-4k to ciut za mało jak za dośc przyzwoicie grający zestaw.
 

krzysbiker

New member
wez tez pod uwage jaki mam dotychczasowy sprzet około 13 tetni wiec kazdy inny sprzet w tej cenie bedzie napewno lepiej grał od mojego
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niekoniecznie. Sprzęt do KD idzie z duchem czasu, nowe dekodery, wyjścia, rodzielczość itd. Dla wzmacniaczy stereo czas zatrzymał się w miejscu. Ba, nawet dla amplitunerów KD pomimo tych wszystkich nowinek jesli ktoś ma starszy ale wysoki model to jakośc dźwieku nadal jest na wysokim poziomie. Po prostu z amplitunerami to jak z komputerami, co jakiś czas wchodza jakieś nowinki i ulepszenia.
 

mors111

Active member
Bez reklam
tzn jaki z wyzszej półki iu jakie kolumny dokupic przeciez to bedzie kazde z innej parafi

wyższy to z Denona x2... , Onkyo 6... , Yamaha 6... , Harman Kardon 17/2/3..

znam te kolumny , swojego czasu stały w domu , mimo wszystko nie są za mocne , niby 180/300W a Technics 5x100W z poborem mocy 240W je roznosił podobnie jak Radmor 2x65W

Tego Panasonica mam do dziś - SA-HE75 , deko nowszy model , niby nie za mocny ( 2x80W , 5x80W w kinie ) ale w klasie H+ gra całkiem znośnie i sporo wypycha kolumny

co jak co ja bym na początek kupił lepsze kolumny , bo te co masz to ani jakości ani mocy za dużo nie mają ( obecne VISATONY z basem 1x20cm grają o wiele potężniej ni te Polaris z basami 2x20cm - wiem bo jedne stoją do dziś w domu , drugie - Polarisy już dawno poszły do żyda )

potem dokupisz ampliuner ( kolumny kupuje sie na lata , resztę zmieniasz częściej )

fajny masz pokój i TV i szkoda go psuć kolumnami słabej jakości
 

krzysbiker

New member
czyli polecał bys te visatony wiesz chciałbym wszystkie takie same głosniki zeby nie były kazdy z innej parafi najlepiej komplet 5,1 jak masz mozliwosc cyknij fotke tych twoich
 

mors111

Active member
Bez reklam
moje kolumny do DIY ( zbuduj sam )

obecnie kolumny :

Polski producent kolumn głośnikowych, obudów głośnikowych, głośników oraz akcesoriów audio - Pylon Audio

są na podzespołach Visatona ( choć z opisu do końca to nie wynika )

dobry komplet 5.1 na Visatonie" DIY aczyna się od około 4tyś. ( fronty 2tś , satelity po 600zł, central ok. 800-1000zł ) takie KITy są do zrobienia za 4koła za całość , oczywiście można taniej , dużo własnej pracy i wiedzy i wtedy za 2-2,5 koła mamy zestaw który w sklepie stoi ok 5kzł

ale dziś to mało opłacalne

za 3,5kzł kupisz gotowy zestaw 5.0 Tannoy Mercury 4 - dość ciekawe kolumny jak dla mnie do pomieszczeń 20-25m2
 

mors111

Active member
Bez reklam
Bo Visatonow nie znajdziesz w markecie / sklepie .W Sopocie jest firma co buduje kolumny pod kolor na Visatonie , tanie nie są w sklepie , ale jakościowo bardzo dobre , wersja Premium i nich kosztuje nawet 10.000 za same fronty
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A ja ci zaproponuje kolumny

Kolumny Heco Music Style 900 (6239929489) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Do tego moze gdzies wychaczysz uzywane satelity heco 200 i central. Nowki to koszt tez prawie 2k, ale trzeba poszuka taniej. I bedziesz mial glosniki bajka.

DIY to fajna rzecz, napewno sprzet tak zrobiony zagra 2 razy lepiej niz drozszy sprzet bo samorobka cieszy o wiele bardziej.

Sam przymiezalem sie do zrobienia wzmaka Gainclone, ale nie znalazlem tresciwego prostego artykulu jak to zrobic. A czytac setki postow mi sie odechcialo.
 

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Jak nie boisz się używek , to napewno z Denonem bardzo dobrze zgrają sie głośniki Mission seri 700 ( 700 , 701 , 702 , 703 ) Nie wyglądają tak cudnie jak nowe konstrukcje , ale one mają grać . Nowe wyglądają , ale nie grają :)

Takie teraz trendy :)
Albo decydujesz się na dźwięk , albo ma być ładne .
Tannoy dobrze zgrywa się z Yamahą .
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ja Tannoye Merkury akurat odradzam, cos o tym wiem. Plasuj lepiej w polke wyzej do Revolution jesli chodzi o Tannoya
 
Do góry