Jakie karty WiFi działają z B650?

mic1986

New member
potwierdzam dzialania karty Dlink DWA-140 na LE40C650 :)
Wczoraj kupilem TV, dzisiaj czytam watek o wifi i okazalo sie, ze akurat mam taka karte w domu. podpialem, ustawilem siec i wszystko smiga elegancko! :)

pozdrawiam
 

eljotnes

New member
potwierdzam dzialania karty Dlink DWA-140 na LE40C650 :)
Wczoraj kupilem TV, dzisiaj czytam watek o wifi i okazalo sie, ze akurat mam taka karte w domu. podpialem, ustawilem siec i wszystko smiga elegancko! :)

pozdrawiam

to napisz jaku ustawiłeś aby na TV było widać zawartość kompa, bo wszyscy piszą że smiga tylko nikt nie powiedział na czym to śmiganie polega i jak to ustawił
 

mic1986

New member
eljotnes - podlaczylem na poczatku tv do neta za pomoca kabla. polaczylem sie z netem w tv i odlaczylem kabel. podpialem karte wifi do portu USB w tv i na ekranie wyskoczylo mi, ze znaleziono nowe urzadzenie czy cos w tym stylu. zainstalowaly sie sterowniki po czym mialem do wyboru ustawienia. wybralem ustawienia ogolne, znalazlem swoja nazwe sieci ktora transmituje mi router wifi i wpisalem haselko. nastepnie wykonalo sie sprawdzenie polaczenia i juz wszystko na tv zwiazane z netem chodzilo.

zainstalowalem na swoim kompie (win xp sp2) SAMSUNG PC Share Manager 4.2. Wlaczylem soft i stworzylem swoj server. wybralem folder ktory chce udostepniac i na tv wyskoczylo mi informacja, ze znaleziono server ktory stworzylem. zaktualizowalem w SAMSUNG PC Share Manager ustawienia po czym na TV wlaczylem funkcje odpowiedzialna za sharing danych. pojawilo mi sie przed oczami menu jakby tv czytal dane z pendrive, jednak dane byly zlokalizowane na moim pc. wybralem wideo, wybralem folder z filmem, wlaczylem i VOILA - dziala ;)
 

mic1986

New member
satman777 - ktora funkcje masz na mysli ? przeciez filmy odtwarzane zdalnie z komputera mozna przewijac :-o

pozdrawiam.

btw - czy ktos wie jak podczas uzywania Youtube na TV zmienic ich jakosc ? mam wrazenie, ze tv odtwarza najslabsza jakosc obrazu i dzwieku nawet wtedy, gdy filmik na Youtube mozna obejrzec w jakosci HD Ready. wyglada to tragicznie :shock:
 

Siewicz

New member
ja zrobiłem tak jak w instrukcji
podłączyłem LAN z routera do tv sieć działała, włożyłem D-Linka dw-140 i nie miałem opcji w menu/ustawienia/sieć możliwości wyboru "sieci bezprzewodowej"
plug&play mam nie aktywny pewnie dlatego że nie jest to Samsungowy adapter (AnyNet włączony)

Czy ktoś kto ma D-Linka dw-140 lub TP-LINK TL-WN827N mógłby napisać jak to włączyć?
 

eljotnes

New member
Witam
tez w ustawieniach sieć nie mam bezprzewodowa
pytanie czy ta opcja pojawia się dopiero po wpięciu karty WiFi???
a jeżeli nie to, co jest grane - soft najnowszy
 

mrq

New member
Nie wiem, czy pan "mrg" nie wprowadza wszystkich w błąd?! Najpierw pisze, że ta karta D-Link śmiga, aż miło, a w kolejnych postach pyta, co zrobić, aby tv był widoczny przez komputer i miał dostęp do internetu.

@marder: jest roznica pomiedzy tym, ze TV ma dostep do internetu a tym, ze prawidlowo jest widziany w sieci domowej.

Ps. Czasem zdaza mi sie, ze trzeba troche poczekac, zanim TV wykryje, ze do portu USB ma podpieta karte WiFi
 

SATAn_

New member
Bez reklam
Testowalem dzis karte Theta UD-100R oparto o chipset Ralink RT2870. Idac tym tropem kupilem wlasnie ta karte no i niestety nie moze sie tym kierowac bo jest to bledne. Karta nie jest wykrywana. sadze ze nie ma wsparcia MIMO,tego ktore maja karty dzialajace na naszym TV,czyli:
- D-Link DWA-140
- Samsung WIS09ABGN
- TP-LINk TL-WN827N
- Edimax EW-7718Un
 

gold_mp

New member
Co prawda wątek o B650 jednak sporo informacji też można uzyskać o C650 także:

DLA wszystkich zainteresowanych:
PENTAGRAM HORNET WIFI USB CARD, na pudełku znalazłem jeszcze takie oznaczenie P6132-07. Standard oczywiście N.
Router mam w drugim pokoju ale wszystko śmiga bez problemu, filmy avi z laptopa przesyłane do telewizora po wifi robią wrażenie na znajomych /fajny bajer/

Telewizor to oczywiście LE37C650

Mała uwaga dla osób chcących sprawdzić kartę wifi pentagram P 6132-07.
Jak udało mi sie zauważyć producent wypuszczał karty z chipsetem RT 2770R
W chwili obecnej nowe dostawy mają już chipset: rtl8192SU - NIE DZIAŁA NA C650 ! - sprawdzone.

Informacyjnie instrukcje od 6132-07 ukazujące różnice.

rtl8192SU http://www.pentagram.pl/content/download/10549/109576/version/1/file/PENTAGRAM+horNET+Wi-Fi+USB+%5BP+6132-07%5D+PL.pdf

RT2770R http://www.pentagram.pl/content/download/7976/73277/version/1/file/PENTAGRAM+horNET+Wi-Fi+PCI+(P6121-L5),+USB+(P6132-07),+Cardbus+(P6133-10)+PL.pdf

PS.
Sprzedawcy na necie ciągle podają specyfikacje dla RT2770 - a ich produkty mają nowe chipsety - lepiej upewnić się u sprzedawcy przed zakupem.
Na pudełku brak informacji jaki jest chipset na karcie.
 

gold_mp

New member
PS.
Sprzedawcy na necie ciągle podają specyfikacje dla RT2770 - a ich produkty mają nowe chipsety - lepiej upewnić się u sprzedawcy przed zakupem.
Na pudełku brak informacji jaki jest chipset na karcie.

Dodam, że na karty z nowym chipsetem producent daje 2 lata gwarancji (informacja o gwarancji znajduje się na pudełku) natomiast w starej wersji było to 5 lat - (może to by posłużyło, jako wskaźnik jaki chipset jest w środku.)
 

edekzelian

New member
Potwierdzam działanie karty edimax (kuopiona za 80zl :D ) na c6500 - soft 2002. na najnowszym sofcie nie sprawdzalem - boje sie zminic, ze przestanie działac ;)
 
Do góry