Jakie karty WiFi działają z B650?

jarhen

New member
[.......MIMO,tego ktore maja karty dzialajace na naszym TV,czyli:
- D-Link DWA-140
- Samsung WIS09ABGN
- TP-LINk TL-WN827N
- Edimax EW-7718Un[/QUOTE]

witam
dla chętnych do kupienia D-Link DWA-140 - niestety nie wygląda to tak różowo, kartę zakupiłem, niestety nie chce współpracować z moim B651 (soft 2005.0), pozdrawiam
 

Michu25

New member
Witam wszystkich. Do swojego TV UE40C6000, sugerując się informacjami z forum, dokupiłem adapter D-Link DWA-140. Niestety telewizor go nie wykrywa. Nie ma żadnej reakcji( nie świeci się dioda na adapterze, a w TV jest do wyboru tylko sieć kablowa). Nie pomogły żadne resety itp. Podłączyłem Internet po kablu do gniazda LAN chcąc zrobić aktualizację, ale dostałem komunikat coś w stylu "brak nowy aktualizacji". Wygląda na to, że ma ciągle aktualny soft( TV kupiłem 12.12.2010). Miał ktoś podobne problemy? Czy jest możliwe, że D-Link zmienił np. chipset? Na moim adapterze są takie informacje:
H/W Ver.: B2 F/W Ver.: 1.70(E)

Uprzedzając pytania, pamięć USB czyta bez problemów.
 

jokero

New member
Witam wszystkich. Do swojego TV UE40C6000, sugerując się informacjami z forum, dokupiłem adapter D-Link DWA-140. Niestety telewizor go nie wykrywa. Nie ma żadnej reakcji( nie świeci się dioda na adapterze, a w TV jest do wyboru tylko sieć kablowa). Nie pomogły żadne resety itp. Podłączyłem Internet po kablu do gniazda LAN chcąc zrobić aktualizację, ale dostałem komunikat coś w stylu "brak nowy aktualizacji". Wygląda na to, że ma ciągle aktualny soft( TV kupiłem 12.12.2010). Miał ktoś podobne problemy? Czy jest możliwe, że D-Link zmienił np. chipset? Na moim adapterze są takie informacje:
H/W Ver.: B2 F/W Ver.: 1.70(E)

Uprzedzając pytania, pamięć USB czyta bez problemów.

Również kupiłem tą kartę H/W Ver.: B2 F/W Ver.: 1.31(E) podłączyłem ją do TV C6500 i również żadnej reakcji, nie kupował bym tej karty gdyby nie informacje że owa karta działa, więc proszę te osoby które mają podłączoną taką kartę do swoich tv C6000/6500 o potwierdzenie tak działa lub nie bo być może wina leży po stronie nowszego softu w TV aby wykluczyć konkurencję dla rodzimych adapterów samsunga.
 

gamaa

New member
Karta działająca z LE46C650

potwierdzam działanie karty Pentagram Hornet USB 6132-07 z telewizorem LE46C650, wersja softu 3007 datowana na 26/01/2011. Karta zakupiona w sklepie wskazanym przez gold_mp - czyli ta z 5 letnią gwarancją z chipsetem RT2770R (lub wg danych na pudełku RT2770F - nie wiem czy można sprawdzić jaki jest faktycznie chipset bez zdejmowania obudowy?)
 

cirek

New member
jeśli podłączę taką kartę sieciową to udostępnianie plików będzie odbywać się normalnie jak na kompie? bez PC share manager?
 

Cyc3k

New member
Witam,
nie każdy wie, że są dwa rodzaje D-Link DWA 140, wersja B1, B2 oraz C1. Zakupiłem dongla na którym z tyłu pisało że hardware w wersji B2 - po podłączeniu do C6500 nie było żadnej różnicy. Kilka dni później, odnalazłem na portalu aukcyjnym D-Linka DWA 140 z hardware'm B1 (starszą) - ta cocko działa idealnie, TV wykrywa je w 100%, DZIAŁA bez problemu. Jednakże po pewnym czasie, TV przestał go wykrywać (nie wiadomo dlaczego, ale to raczej mój błąd). Lekarstwem na to był hard reset telewizora (ustawienia fabryczne) w menu serwisowym. Teraz jest ok. Pozdrawiam !!
 

muzycom

New member
Czy ktoś może napisać, gdzie można trafić Pentagram Hornet USB 6132-07 ze starszym chipsetem RT 2770R ?

Jest z tym duży problem. Właśnie rozpakowałem kartę i okazało się że trafiłem nowa wersję c650 jej nie rozpoznaje.
 

markos17

New member
Czy ktoś może napisać, gdzie można trafić Pentagram Hornet USB 6132-07 ze starszym chipsetem RT 2770R ?

Jest z tym duży problem. Właśnie rozpakowałem kartę i okazało się że trafiłem nowa wersję c650 jej nie rozpoznaje.

Jaki miałeś chipset w karcie, którą kupiłeś? Jak to można sprawdzić?
 

C7_4K

New member
Witam.
Jeśli ktoś zna karty WiFi które działają bez problemów z TV B650 oprócz:

Samsung WIS09 - droga - cena około 250-270zł
TP-LIN TL-WN827N - póki co nigdzie nie ma jej w sprzedaży :-(

niech podzieli się ze mną i resztą użytkowników.

Czyli jakie karty polecacie ?? DO B650 Oczywiście
 

C7_4K

New member
Bus 001 Device 003: ID 148f:3572 Ralink Technology, Corp. RT3572 Wireless Adapter

hmm kupiłem na allegro i nie ma sterownika w TV tylko jak podmienić
 

Refix

Member
Czyli jakie karty polecacie ?? DO B650 Oczywiście
Oryginalna Samsunga WIS09ABGN to wiadomo ale cena jest "chora" osobiście kupiłem
kartę linksys WUSB600N v.1 opartą na chipsecie Ralink RT-2870 (taki jest też w WIS09ABGN).
Karta po włożeniu do TV nie jest rozpoznawana ale po zmianie identyfikatora na ten Samsunga
karta bez problemu działa w TV. Sprawdzona na B650 oraz EH5300 więc podejrzewam, że
z serią C i D również będzie działać.
 

Refix

Member
Bus 001 Device 003: ID 148f:3572 Ralink Technology, Corp. RT3572 Wireless Adapter

hmm kupiłem na allegro i nie ma sterownika w TV tylko jak podmienić

Sterownika w TV nie zmieniasz, spróbuj zmienić sygnaturę karty, czyli 148F:3572 na 04E8:2018 opis masz na tutaj
jest duże prawdopodobieństwo że zadziała bo z wyższymi seriami na pewno.
 

bilion11

New member
Oryginalna Samsunga WIS09ABGN to wiadomo ale cena jest "chora" osobiście kupiłem
kartę linksys WUSB600N v.1 opartą na chipsecie Ralink RT-2870 (taki jest też w WIS09ABGN).
Karta po włożeniu do TV nie jest rozpoznawana ale po zmianie identyfikatora na ten Samsunga
karta bez problemu działa w TV. Sprawdzona na B650 oraz EH5300 więc podejrzewam, że
z serią C i D również będzie działać.
A gdzie można kuić za rozsądną cenę- widziałem tylko po .................508 zł
 

Refix

Member
A gdzie można kuić za rozsądną cenę- widziałem tylko po .................508 zł

No cóż, konkretnego żródła Ci nie podam, trzeba szukać, ja swoją (używaną) kupiłem
na allegro za cenę, bagatela ...jedyne 12zł, koszt przesyłki 0zł ponieważ odebrałem
osobiście, karta jest dwuzakresowa tzn. pracuje na 2,4GHz i 5GHz. Widziałem też takie
na OLX ale tu większe ryzyko przy kupnie chyba że blisko i odbiór własny. Po drobnej
przeróbce o której wspomniałem karta bez problemu współpracuje z TV. Opis modyfikacji
karty jest na "elektrodzie" w linku w poście powyżej, to w/g niego dokonałem modyfikacji.

PS. Należy jednak pamiętać (wiedzieć) że tylko kartę Linksys WUSB600N v1 można
adoptować do wspnianych TV, karta Linksys WUSB600N v2 wyglądem podobna lecz
oparta na zupełnie innym chipsecie.
 
Do góry