Jakie kanały w telewizji dvb-t (naziemnej)

przemas0024

New member
witam chciałbym prosić o liste kanałow gdyż na internecie znalazlem tylko pare programów typu eska tv ,tvp itp itd a z tego co sie orientuje mialo byc ich wiecej , prosze o odpowiedz .
 
D

Deleted member 141725

Guest
TVP1 HD na MUX1 oraz TVP2 HD na MUX 3 czyli 2 kanały HD
 

BelYaal

New member
Nawiazujac do tematu, to mieszkam w wawie w budynku z plyty i czesto zaklocenia mam nieziemskie. Nie mam pomyslu juz jak z tym walczyc, zmienialem anteny (niestety wewnetrzne) i jak narazie nie trafilem na taka gdzie bede mial czysciutki sygnal (musza byc ze wzmacniaczem). Takze czesto i gesto niektorych kanalow wogole sie nie da ogladac, innym razem sie to zmienia i w miare da sie cos obejrzec bez pikseli dodatkowych
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli do nadajnika jest daleko lub jego moc jest mała to obawiam się ,że żadna antena wewnętrzna nie pomoże .Niebagatelne znaczenie ma też to czy dvb-t jest osobnym urządzeniem czy jest wbudowane w telewizor ,z reguły tunery dvb-t wbudowane w telewizor mają słabsze głowice niż takie same w urządzeniach oddzielnych ,zobacz na wskazania procentowe siły sygnału ,powinno być przynajmniej 70%
 

Łuk@$z

New member
Nawiazujac do tematu, to mieszkam w wawie w budynku z plyty i czesto zaklocenia mam nieziemskie. Nie mam pomyslu juz jak z tym walczyc, zmienialem anteny (niestety wewnetrzne) i jak narazie nie trafilem na taka gdzie bede mial czysciutki sygnal (musza byc ze wzmacniaczem). Takze czesto i gesto niektorych kanalow wogole sie nie da ogladac, innym razem sie to zmienia i w miare da sie cos obejrzec bez pikseli dodatkowych

Podobny problem mieszkanie w bloku (Bełchatów woj.Łódzkie) czasem śmiga wszystko jak należy a czasem pojawia się co na niektórych programach info "zły sygnał". Miałem National Geographic i Nat Geo Wild HD (bajka obraz i programy wszystko jak żywe ) ale obecnie już ich nie ma :-(.Ostatnio dorzucili Polsat Sport HD a ogólnie programów jest cos koło 23 w tym dwa razy tvp1 tvp2 i tvp info tzn. Tvp 1 i 2 HD i syg.cyfrowy i tvp info katowice i łódź
 

Łuk@$z

New member
Od kiedy to Nat Geo Wild HD jest w naziemnej telewizji cyfrowej ??- Ludzie to nie ten wątek !!!
nie wiem od kiedy ja miałem (nie wiem teraz czy było to HD czy nie zbiłeś mnie z tropu musze spojrzeć w domu na liste programów) ale National Geographic i Nat Geo Wild było pare tygodni i znikło przynajmniej u mnie obecnie
 

Łuk@$z

New member
(MUX1)
TVP1, TVP2, TVP Info, ESKA TV, TTV, POLO TV, ATM ROZRYWKA TV.

(MUX2)
POLSAT, TVN, TV4, PULS, TVN7, TV6, Polsat Sport News, PULS 2-jest tylko kanał jeszcze obrazu nie widziałem

MUX3)
TVP1, TVP2, TVP Info (region1), TVP Info (region2), TVP Polonia, TVP Kulutra, TVP Historia

kanału Polsat Sport HD tez nie ma w żadnym pakiecie a u mnie jest od soboty
 

BelYaal

New member
a mi przez chwile smignal Polsat News i inne dziwne programy... tylko byly zakodowane, wiec czemu przez chwile nie bylo tych innych rowniez, pewnie wciaz cos testuja. Tylko te skoki jakosci wnerwiaja, wczesniej byl polsat HD, idealna jakosc, czy burza, czy nie wiem co, wycofali i zostal zwykly polsat i ten dzialal mozebnie, a od tygodnia kicha straszna, jesli to ma byc skok jakosci, to nie wiem, czy nie wolalbym anala zwyklego, ktory przynajmniej byl stabilny
 

buczo81

New member
Panowie zapominacie o 4 multiplexie w którego skład wchodzą : Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat News, Polsat Film, Kino Polska, TVP Seriale, Comedy Central, Nickelodeon
Niestety ten jest płatny za 19.90 plus oczywiście trzeba kupić dekoder polsatu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To jest akurat Telewizja Mobilna Polsatu - przyjęło się nazywać że nadaje z mux4 chociaż z muxem nie ma to nic wspólnego ,Polsat wykupił nadajniki od Ifo FM i za ich pośrednictwem to nadaje .Jakość tego jest TRAGICZNA !! - tego na zwykłym telewizorze nie da się oglądać rozdzielczość 640x480 to nawet nie jest jakość SD (720x576) bez urazy ale trzeba być cofniętym w rozwoju umysłowym żeby podpisywać umowę na ten szajs

Ludzie przestańcie bzdury wypisywać i wprowadzać w błąd że będzie w naziemnej telewizji cyfrowej można odbierać ZDF - to jest niemiecki kanał który nie uzyskał koncesji na nadawanie w Polsce ,ZDF oraz 13 innych programów (głownie niemieckich ) w jakości HD możecie sobie pooglądać za darmo z satelity Astra 19,2 E
Owszem zdarza się że mieszkańcy zachodniej części Polski (a szczególnie w pasie granicznym )mogą odbierać telewizję naziemną z Niemiec,gdzie jest kilkadziesiąt programów ,podobnie jak mieszkańcy południowej części Polski telewizję ze Słowacji i Czech ,ale nie ma to nic wspólnego z Polską naziemną telewizją cyfrową
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Nawiazujac do tematu, to mieszkam w wawie w budynku z plyty i czesto zaklocenia mam nieziemskie. Nie mam pomyslu juz jak z tym walczyc, zmienialem anteny (niestety wewnetrzne) i jak narazie nie trafilem na taka gdzie bede mial czysciutki sygnal (musza byc ze wzmacniaczem). Takze czesto i gesto niektorych kanalow wogole sie nie da ogladac, innym razem sie to zmienia i w miare da sie cos obejrzec bez pikseli dodatkowych

Anteny wewnetrzne to szkoda czasu,zamontuj kierunkowa I wszystko zlapiesz
 

VIOLATOR74

Member
Bez reklam
Wlasnie tu mam problem, bym musial ciagnac z jednego pokoju kabla od cholery.
To w niczym nie przeszkadza,u rodzicow tak kladlem kabel,okolo 12-15m w mieszkaniu bo z okna w malym pokoju przez caly m.pokoj przedpokoj,na koniec duzego pokoju i wszystko dziala ladnie,kabel zawsze mozna dac jakos bokiem,sa nawet korytka do kabli jak chcesz miec schowany ,wszystko idzie zrobic,rodzice maja na takiej
Dipol DVB-T ATX55 - opis, informacje, dane techniczne produktu
Ja mam na kierunkowej z dachu na parter tez okolo 20 m kabla i tez spokojnie bez problemow.
 

Łuk@$z

New member
(MUX1)
TVP1, TVP2, TVP Info, ESKA TV, TTV, POLO TV, ATM ROZRYWKA TV.

(MUX2)
POLSAT, TVN, TV4, PULS, TVN7, TV6, Polsat Sport News, PULS 2-jest tylko kanał jeszcze obrazu nie widziałem

MUX3)
TVP1, TVP2, TVP Info (region1), TVP Info (region2), TVP Polonia, TVP Kulutra, TVP Historia

kanału Polsat Sport HD tez nie ma w żadnym pakiecie a u mnie jest od soboty

sprostowanie (zeby nie wprowadzać w błąd jak to tu ktoś napisał) odbieranych kanałów. Otóż co do tego nat geo wild HD natiolan geographic a obecnie polsatu sport HD to to niestety okazały sie testy programów HD mojego operatora telewizji kablowej a ja myślałem :fool: ze to normalnie będzie dostępne eh Nat Geo Wild HD była BAJKA ale niestety płatna dodatkowo SORY za zamieszanie reszta kanałów tak jak opisane w MUX-ach wyżej
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W tym roku ma ruszyć konkurs na 4 wolne miejsca w mux1 ,problem w tym że TVP nie bardzo chce zwolnić miejsce twierdzi że będzie nadawać 2 nowe programy TVP Rozrywka ,TVP Dokument - ciekawie się zapowiada jesień
 

WiTT

New member
Bez reklam
Wracając do wątku z problemem i zakłóceniami w W-wie, to powiem Wam że miałem i ja ten problem, gdy byłem w centrum Warszawy, jak również z przyzwoitym stereo w radiu. Niestety to jest bolączka 21wszego wieku, wszyscy coś wysyłają w eter i jest ciasno. Ile różnych fal lata w powietrzu w stolicy i innych większych miastach to ból głowy, więc nie ma co się dziwić że można mieszkać 2km od nadajnika i nie mieć dobrego odbioru gdy po drodze inne silniejsze sygnały przebijają.

Teraz jestem pod Warszawą i na małym druciku osiągam ładne stereo, sygnał DVB-T mam również bez problemu.
Zapewne to nie jest rozwiązanie - czyli wyprowadzić się z centrum żeby odbierać DVB-T :D ale zawsze coś ;)

Rozwiązaniem jest również antena zew. albo dobra antena zbiorcza co też się trafia i wtedy tylko do gniazdka w ścianie się podłączamy.

-----

A co do kanałów - to w każdym mieście coś innego dorzucają coś "od siebie" w fazie testów (bo te narazie są, to jeszcze nie pełne DVB-T, te dopiero od 2013). W W-wie np. jest TVN HD a kiedyś był POLSAT HD.
 
Do góry