Jakie kable powyżej 10m ?

mlynooo

New member
Witam. Jaką grubość kabla potrzebuję przy długości 12-13m.

Czy kable do tylnych kolumn muszą być tej samej długości ? gdzieś czytałem że różnica powinna być nie większa niż 0.5m ?

Czy do tych małych kolumn wystarczy kabel 2.5mm dł. ok 3m
Czy do tych tylnych dać 2.5 czy może 4mm grubości kabla przy dł. ok 13m


Taki oto zestaw:
DENON AVR1312 + Eltax Experience.

Czy kable tej firmy będą dobre ( jeżeli trzeba będzie to wezmę grubszy, chodzi generalnie o markę ):

" Cabletech " na allegro są w dobrej cenie, niestety nie mogę dodać linka. Ew, czy możecie polecić coś innego


pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
"kiki" autor postu pytał się jaka ma być grubość kabla ,a nie z czego mają być wykonane ,obecnie prawie wszyscy producenci piszą że oferują kable z miedzi beztlenowej ale miedź miedzi nie jest równa .Równie dobrze można zastosować kable z miedzi posrebrzanej ,pokrytej cyną (Supra) ,srebrne (Albedo) ,węglowe (VdH) .Im dłuższe odcinki przewodu tym większy opór jaki stawiają najprostszym sposobem ograniczenia oporu jest zwiększenie przekroju kabla .Wybierz kable o przekroju 2,5mm
 
Ostatnia edycja:

mlynooo

New member
na tył kupiłem 2x4mm na przód 2x2.5. niestety kable cabletecha cca ocb jakoś tak, pewnie szału nie ma ale do takiego zestawu chyba nie będzie różnicy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Raczej trzeba było zrobić odwrotnie po co Ci na głośniki tylne kable o średnicy 4mm ? .Lepiej było kupić przewody 2,5mm jakiegoś znanego producenta (nawet tańszy model ) niż kupować byle jakie grube druty
 

mlynooo

New member
dobra przyznaję się, zrypałem z tymi kablami na maxa - pomyliłem głośniki tylne z przednimi :DDD żal ....

Teraz mam pytanie: W kolumnach przednich (eltax) mam dwa wejścia czerwone i dwa czarne. Wystarczy że podłącze jedną parę czy muszę podłączyć kabel tak żeby wszystkie wejścia były zajęte.

Wzmacniacz denon: ma po jednym wejściu,
Więc jest 2-1 jak to połączyć ?!
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Twoje Eltaxy są przystosowane do połączenie b- wiring - chodzi w tym po krótce o to że zwrotnica osobno zasila sekcję głośników średnio - wysokotonowych i osobno niskotonowych - dzięki temu jeden kabel przenosi tylko wysokie to ny a drugi niskie tony .Są już fabryczne przewody do takich połączeń - od strony głośników są cztery końcówki a od strony wzmacniacza dwie ,takie połączenie można zrobić samemu trzeba dwie pary przewodów - zobacz na oznaczeniu gniazd tam na pewno pisze jak podłączyć normalnie kolumny( czyli za pomocą pary przewodów) ze wzmacniaczem :smile:
 
Ostatnia edycja:

mlynooo

New member
czyli mogę wziąć poprostu 2 kable, przy kolumnie wpiąć jeden do góry jeden na dół i te dwa kable wpiąć w jedno gniazdo przy wzmacniaczu ? dobrze rozumiem?
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Jak najbardziej możesz podłączyć jedną parą kabli. I lepiej kupić jeden lepszy kabel niż dwa kiepskie. W budżetowych rozwiązaniach tzw. biwiring więcej psuje niż poprawia.
 
Do góry