Jakie kable-konfekcje????

Geronimo zx

New member
Witam.
Nie mam w tym zakresie duzego doswiadczenia a chcialbym do sprawy podejsc profesjonalnie dlatego zwracam sie do was o pomoc. :bober:
Jakie kable-konfekcje byscie polecili do przetestowania na zestawie creek evo 50cd+hegel h80+monitor audio gx-200.Obecnie zestaw jest na etapie wygrzewania(co prawda zbliza sie do pierwszej 100h) i gra na interkonekcie van den hul-102 MK III(ten zostanie bez zmian) glosnikowe VDH cs 122 hybrid i tutaj uwazam ze to one przytlumily troche dzwiek i skrocily mi scene(lub sie myle i jestem gluchy :kom: ) Zalezy mi na ociepleniu dzwieku,poszerzeniu-poglebieniu sceny tylko nie kosztem pogorszenia czystosci itp. Wymiary 2x2.5

Dziekuje i pozdrawiam.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jest mnóstwo kabli o ciepłym dźwięku .Najtańsza propozycja to Supra PLY ok.30zł /metr ,ewentualnie PLY 3.4 ok.40zł metr
Świetne są kable XLO o subtelnym dźwięku ,hektary przestrzeni zapewni Tara Labs (nawet tańszy model)
 

Geronimo zx

New member
Witaj przemko77.
Nie koniecznie musza byc tansze,niech to beda dobre i przede wszystkim skuteczne ;-)
Jest to raczej moj ostatni wydatek do tego zestawu,takze nie oszczedzajmy a poszukajmy jak najlepszego rozwiazania.
 

eddielublin

New member
ode mnie Kimber 8TC oraz Furutech U2T, no i oczywiście Tellurium Q bym nie omijał...
a próbowałeś "poszukać" sceny testując różne ustawienia, dogięcia kolumn?
 

Geronimo zx

New member
ode mnie Kimber 8TC oraz Furutech U2T, no i oczywiście Tellurium Q bym nie omijał...
a próbowałeś "poszukać" sceny testując różne ustawienia, dogięcia kolumn?

Witam,tak probowalem-wyskakalem sie jak zajac przy ustawieniach ;) Obecnie sa od siebie 2.7 i kąt skretu do srodka zmienialem 4 razy zeby sprawdzic scene.Na odsluchach gx-y byly podlaczone vdh the wind mkII bylo znacznie lepiej niz na tych co teraz vdh cs-122.Za jakis czas bede chcial wziac pare zestawow do domowego sprawdzianu.Salon u mnie preferuje VDH,ale chcialbym sprawdzic tez i inne.
 

Geronimo zx

New member
ode mnie Kimber 8TC oraz Furutech U2T, no i oczywiście Tellurium Q bym nie omijał...
a próbowałeś "poszukać" sceny testując różne ustawienia, dogięcia kolumn?

Tak jeszcze na marginesie,to nie uwazam ze ta scena jest az tak tragiczna ;) Jest ona mocno przede mna,jak Mark Knopfler rozciaga struny to z zamknietymi oczami czuje jeggo odech przed soba ;) hehe A dlaczego jak cos jest dobrze to nie mozna sprawic zeby bylo juz tylko znakomicie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
W moim przekonaniu VDH są kablami bardzo mocno basującymi, wręcz zamulacze. Tellurium są wg mnie dość neutralne, uspokajające, ale nie zamulające. Dla przestrzeni, szczegółów możesz posłuchać Albedo, Nordosta, ale są z kolei nieco szczupłe w basie. Myślę, że TC tez może być dość dobrym rozwiązaniem. Vovox jest ciekawą propozycją. Cardas również, ale gra skrajami. Oczywiście jest masa kabli, zabawy sporo :)
 

lycone

Banned
Panowie chciałbym zobaczyć (usłyszeć ;)) jak opisujecie wrażenia z kabli w ślepym teście, bo nie wierzę w to co czytam :D

Wysłane z mojego Note 3
 

JanVid

New member
....chciałbym zobaczyć (usłyszeć ;)) jak opisujecie wrażenia z kabli w ślepym teście, bo nie wierzę w to co czytam....

... w samym pytaniu widać już to że jesteś "młodym forumowiczem" i na siłę szukasz "zaczepki" w temacie o którym chyba nie masz "zielonego pojęcia" :) ... w takim razie nic innego ci nie pozostało jak "poszperać po forum" a napewno znajdziesz to co cię interesuje, .... przedstawione wnioski i spostrzeżenia oraz opisy z odsłuchu kabli przez wprawnych forumowiczów są naprawdę ciekawe i zachęacające do przetestowania na swoim sprzęcie ..... więc nie błądź po omacku lecz szukaj na forum :lol:
 

lycone

Banned
@up

Żadna zaczepka tylko zwykła ciekawość czy w ślepym teście opinie o danym kablu by się potwierdziły. Coś jak znawca wina w "Pogromy Mitów" bez problemu ułożył próbki win od najlepszego do najgorszego. Przed testem sam powiedział, że robi to zawodowo i trochę się stresuje, ale udało mu się. Tutaj chciałbym zobaczyć coś podobnego. W każdym razie nigdy takiego czegoś nie uświadczę, więc znikam z tematu :)

Wysłane z mojego Note 3
 

collider

New member
Bez reklam
Ja tam nie wierze do konca w te historie o kablach. Miedz jest miedz. Moze na jakis urzadzeniach pomiarowych mozna wyczuc roznice bo wiadomo, ze sa roznej czystosci metale, ale czy czlowiek bedzie odczuwal jakies roznice i czy to ma wplyw na dzwiek. Raczej to placebo lub audiofilskie legendy. Na pewno nie warto wydawac duzej kasy na konfekcje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ja tam nie wierze do konca w te historie o kablach. Miedz jest miedz. Moze na jakis urzadzeniach pomiarowych mozna wyczuc roznice bo wiadomo, ze sa roznej czystosci metale, ale czy czlowiek bedzie odczuwal jakies roznice i czy to ma wplyw na dzwiek. Raczej to placebo lub audiofilskie legendy. Na pewno nie warto wydawac duzej kasy na konfekcje.
Zgadzam się z przedmówcą. Nieraz jest to przerost formy nad treścią.
 

Geronimo zx

New member
Z pewnoscia zeby sie o tym przekonac to trzeba przetestowac na wlasne ucho.Jedni slysza-drudzy nie,dlatego zawsze beda rozne opinie na ten temat.
 
Do góry