Jakie kable głośnikowe do Cambridge 651R?

Evens

New member
Witam
Czy ktoś może polecić mi jakieś dobre kable głośnikowe do amplitunera cambridge audio 651R współpracującego z kolumnami KEF Q5?. Muzyka new wave, rock - pop.???
 

LukeSky

Member
Bez reklam
Zwykłe kable miedziane OFC będą w sam raz, wystarczą nawet 1.5, po kiego takie grubasy na kilka metrów chyba tylko dla szpanu.
 

LukeSky

Member
Bez reklam
@Evens, czy Twoje aktualne kable głośnikowe nie grają? Coś jest nie tak że musisz je wymienić czy po prostu ich nie masz i twoje wypasione kolumny po prostu stoją nieme?
 

Evens

New member
Myślałem aby zmienić moje dotychczasowe kable (Scan Master Cable air flex) na coś innego np Kimber 4pr lub Kimber 4VS. Jakieś sugestie. Czy do tego połączenia sprzętu Cambridge audio 651R i Kef Q5 coś to wniesie?
Pozdrawiam
 

Evens

New member
Myślałem aby zmienić moje dotychczasowe kable (Scan Master Cable air flex) na coś innego np Kimber 4pr lub Kimber 4VS. Jakieś sugestie. Czy do tego połączenia sprzętu Cambridge audio 651R i Kef Q5 coś to wniesie?
Pozdrawiam
Nikt nie robił odsłuchu z KImber??? Aby coś napisać
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Kimber produkuje dobre kable jednak firma nie jest już tak popularna jak dawniej,wszytko zależy czego oczekujesz /co chcesz zmienić ,używasz obecnie swoich kabli więc masz jakieś porównanie .Ciepłe brzmienie zapewnią Cable Talk ,przestrzeń MIT ,Tara Labs .Ja używam Monitor Audio (obecnie Inakustk) pełne jędrne brzmienie trudno się do czegoś przyczepić ,drugim moim prywatnym faworytem jest XLO ,może do tanich nie należą ale brzmienie fajne
 

jurkas74

New member
Zaciekawiłeś mnie tymi in-akustik, robię ostatnie podejście do kabli i zastanawiam się nad Atmos Air albo Premium CU. Przy założeniu, że usłyszę różnicę w porównaniu z Profigoldem, czy polecałbyś in-akustik żeby złagodziły górę? Może wreszcie i ja stanę się słyszący :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
W przypadku Inakustk premium przewodnikiem jest miedź i kilka grubości przewodu ,jeżeli chodzi o Atmos to warianty są dwa - tańszy miedź ,droższy srebrzona miedź ,ale grubość nie przekracza 2mm .Kabel ma bardzo ciekawą budowę ,która ma za zadanie ograniczyć kontakt przewodnika z dielektrykiem , jeżeli byś się zdecydował na Atmos Silver radzę dokonać odsłuchu ,gdyż srebrne przewody potrafią naprawdę zaskoczyć ,mi osobiście brzmienie odpowiada jest nasycone ,pełne o odpowiedniej masie ,trudno powiedzieć czy złagodzi wysokie tony - już prędzej Cable Talk brzmienie będzie łagodne (aksamitne) ewentualnie Sonik Link (obecnie Black Rodium) to też dobra firma ,albo Tara Labs (nawet najtańszy Prism) brzmienie będzie bardzo przestrzenne i łagodne ,ten kabel jest wykonany z miedzi o czystości 8N
 

Evens

New member
Myślałem aby zmienić moje dotychczasowe kable (Scan Master Cable air flex) na coś innego np Kimber 4pr lub Kimber 4VS. Jakieś sugestie. Czy do tego połączenia sprzętu Cambridge audio 651R i Kef Q5 coś to wniesie?
Pozdrawiam
Nikt nie robił odsłuchu z Kimber??? Aby coś napisać

Chciałbym aby bas przy odsłuchu był mięsisty i dobrze kontrolowany. Czy kimber 4pr lub 4vs są do tego odpowiednie???
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bardzo odpowiednie. Kimber doda basu, wyeksponuje go, natomiast te najnizsze partie, ktorych niebyloby slychac z innym kablem nie beda super czyste, natomiast ogolnie to wlasnie kabel dosc basowy.
 
Do góry