Jakie kable dobrać HKTS60 BQ

NormanES

New member
Panowie mam mały problemik i będę bardzo wdzięczny jeżeli ktoś mi pomoże.
Otóż jestem na etapie wpuszczania kabli w ścianę.
Zakupiłem już zestaw Harmana, jak w tytule, to tego w przyszłości dojdzie AVR 265 ale mniejsza z tym.

Otóż dołączone kable do głośników surround są niestety za krótkie, w zestawie dają 10m. Mi potrzeba odpowiednio 12 i 17, gdyż kable będą szły w listwach a potem w górę w tynku.
Kable do frontów i centralnego już wrzuciłem. Teraz muszę dobrać coś do tylnych i tu mam problem bo średnio się znam. Te seryjne nie wyglądają na jakąś górną półkę ale nie chciałbym kupić czegoś gorszego .
Czy długość obu kabli musi być taka sama?? czy mogą być różne? Może ktoś by podratował linkiem do aukcji i będzie mi dużo prościej bo tych kabli jest naprawdę od groma.
Pozdrawiam serdecznie.:)
PS. W instrukcji nie znalazłem nic na temat specyfikacji kabli
 

Piotrekdk

New member
Muszą być tej samej długości co do kabli to jest pełno tematów na ten temat, z tego co wyczytałem na tym forum to nie ma co szaleć cenowo z kablami na tył juz nie pamiętam jak się nazywały ale chwalili jakiejś polskiej firmy.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Blackninja ma rację nie muszą być tej samej długości ,szczególnie w instalacjach kina często przewody od głośników surround nie są tej samej długości .Jeżeli kable będą wkuwane w ścianę to warto się rozglądnąć za takimi które oprócz dielektryka mają zewnętrzną izolację ,takimi przewodami są kable Techlink do kupienia w wielu sklepach i na Allegro są dostępne czterech grubościach nie kosztują dużo a zapewnią przyjemne pastelowe brzmienie ,ewentualnie Qed z podstawowej serii standard .Są też dostępne płaskie przewody tzw . wstążki ,ze względu na profil można je umieścić pod dywanem
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Przewody powinne byc tej samej długosci wzgledem lewej i prawej strony, a nie względem przód-tył lub wszystkie długosci, łącznie z subem i centralem jednakowe:

Prawy Front = Lewy Front
Prawy Tył = Lewy Tył

Jednak róznica w dlugościach bardzo cięzka do usłyszenia. Czyli podsumowując. Powinne byc jednakowe, ale wiadomo jak to jest w praktyce... Z przewodami mozna poszalec, ale ma to sens w wyższych systemach.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Niektórzy nawet nie słyszą różnicy na lepszych kolumnach podłogowych, a co dopiero na małych plastikach. Kup zwykłe kable z miedzi beztlenowej i będzie dobrze. Z dobrych kabli w normalnej cenie często polecany jest Procab LS25. A tak na marginesie NormanES, dlaczego w Twoim avatarze do mojego zdjęcia z wakacji doczepili głowę jakiegoś murzyna:)?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry