Jakie kable do Onkyo i Jamo

Saracen

New member
Witam

Potrzebuje pomocy w doborze przewodów do podłączenia kolumn do ampli.
I tak:

1. satelity 2x1,5mm^2 długość 8m i 10m
2. centralny 2x2,5mm^2 długość 1m
3. przednie 2x2,5mm^2 długość po 1,7m
4. sub 2x2,5mm^2 długość 4,5m

Jakiej firmy przewodu kupić aby rozsądnie wydać pieniądze i nie przesadzić z kosztami?
 

alyjen

New member
na połowie mniejszych też by zagrało ale jak w ogóle zadajesz to pytanie to kup takie jak wpisałeś bo nie będziesz mógł spać spokojnie ;)

i utnij równe odcinki na tył i przód nawet jak by się miało gdzieś trochę zawinąć bo też nie będziesz mógł spać spokojnie ;)
tzn na tył 2x to samo i na przód 2x to samo

a z tanich nieprzepłaconych kabli to ja jeszcze polecam Jamo, do normalnych zastosowań grają fajnie, nie porównywałem bo i po co skoro działa ;)
 

darcun

New member
Bez reklam
kable głośnikowe

Planuję poprowadzić kable od lewego i prawego głośnika surround (tylne)przy jednej ścianie i ukryć je w listwie przypodłogowej,która ma specjalny do tego celu kanalik.Kable włożone do tej listwy będą się stykały.Czy będzie to miało jakiś ujemny wpływ na odbiór?
-Kable to 2x2,5mm2 "Technokabel S.A".
Bardzo proszę o opinie na powyższy temat.
 
Ostatnia edycja:

mario1969

New member
Kable jamo są dobre do zmniejszenia ilości basu.Procab LS25 więcej basu lepsza średnica minimalnie większa szczegółowość. Ja właśnie w Bi zmniejszyłem ilość niepożądanego basu (za duże i za mocne kolumny do pomieszczenia) Teraz kolumny stoją 50 cm od ściany i nie ma dudnienia.
 

Saracen

New member
@alyjen aż tak źle ze mną to nie jest, żeby po nocach nie spać przez przekrój kabla lub jego długość. Te przekroje pobrałem czytając forum. A róznice 2-4m w długości kabla to Onkyo 606 samo sobie wyrówna.
 

alyjen

New member
no to nie ma problemu, w takim razie to co wybrałeś będzie jak najbardziej ok :) po prostu niektórzy nie potrafili by żyć wiedząc że mają nierówne kable nawet jeżeli w życiu by nie usłyszeli różnicy
 
Do góry