Jakie kable do multiroom?

bojan76

New member
Chce zrobić multiroom na trzy pokoje w oparciu o Marantz sr7007. Nie wiem jakie kable wybrać. Jeśli chodzi o przełożenie ceny kabli na jakość dźwięku to uważam, że powinna być jakaś granica rozsądku w tym zakresie. Zatem co byście szanowni forumowicze polecili?:

1. Strefa główna. Fronty (odległość od wzmacniacza do 2m). Surround (odległość 4m). HDMI (1m).
2. Strefa druga stereo + HDMI (8m)
3. Strefa trzecia stereo (12m)

Pozdr. bojan76.
 

bojan76

New member
Oczywiście przepraszam za brak precyzji. Chodzi o kable głośnikowe (Monitor Audio BX6 i BX2) i dwa HDMI. Część będzie krótka a część będzie dłuższa. Pewnie trzeba ze względu na ten fakt zróżnicować jakość (cenę) kabli. Pozdr. bojan76.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tylko co dla Ciebie jest granica rozsądku? 30 zł / m czy 300 zł / m? Powinienes zalozyc jaks budzet na kable i policzyc metry. Zalezy czy chcesz w biwireingu czy nie? Zakladajac glosnikowe po 30 zł bez biwireingu daje ci to jakies 1500 zł (52 metry i nie liczyłem centrala) plus 300-400 na HDMI daje ok. 2000 zl. Oczywiscie mozna zjechac z ceną w dół.
Ja generalnie unikam jakości marketowej. Głośnikowe wybrałbym do 30 zł, a HDMI też dobrej jakosci, nie za 15 zł, lecz za ten 8 m tak do 200-300 zł trzeba liczyć. Ja osobiście lubie interkonekty Profigolda, jak masz chęć to serii OxyPure, lecz zdrowo rozsądkową jest seria pośrednia. Natomiast wiekszość HDMI mam PROLINK FUTURA i jestem z nich megazadowolony. Dobra jakosc wykonania i jedne z najtanszych w tej jakosci. Z czystym sumieniem polecam.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dobrym partnerem mogą być kable Reala ,coś takiego PRZEWÓD GŁOŚNIKOWY REAL CABLE BM150
Jeszcze lepiej jakby to był model BM 250 (ma większy przekrój żył )
Świetnie się tez sprawdzi Qed QED SILVER ANNIVERSARY XT 2 x 1,88 ,brzmienie nabierze powietrza będzie przestrzenne z doskonałą rozdzielczością
 

bojan76

New member
Tylko co dla Ciebie jest granica rozsądku? 30 zł / m czy 300 zł / m? Powinienes zalozyc jaks budzet na kable i policzyc metry. Zalezy czy chcesz w biwireingu czy nie? Zakladajac glosnikowe po 30 zł bez biwireingu daje ci to jakies 1500 zł (52 metry i nie liczyłem centrala) plus 300-400 na HDMI daje ok. 2000 zl. Oczywiscie mozna zjechac z ceną w dół.
Ja generalnie unikam jakości marketowej. Głośnikowe wybrałbym do 30 zł, a HDMI też dobrej jakosci, nie za 15 zł, lecz za ten 8 m tak do 200-300 zł trzeba liczyć. Ja osobiście lubie interkonekty Profigolda, jak masz chęć to serii OxyPure, lecz zdrowo rozsądkową jest seria pośrednia. Natomiast wiekszość HDMI mam PROLINK FUTURA i jestem z nich megazadowolony. Dobra jakosc wykonania i jedne z najtanszych w tej jakosci. Z czystym sumieniem polecam.

Dzięki za odpowiedź. Parę tysięcy na kable to sporo (jak widzę głównie ich długość robi koszt). Biwireing odpada bo zużyje wszystkie wyjścia na multistrefy. Chciałbym wszystko oprzeć o Marantza sr7007 i fronty Monitor Audio BX6. Dodatkowe strefy to będą już mniejsze głośniki może BX2 albo coś innej firmy. Jeśli by się okazało, że nie stać mnie i tak na relatywnie najtańsze i sensowne kable (potrzebuje dosyć dużą ilość), które nie będą "ograniczały" sprzętu, który wybrałem to może powinienem obniżyć budżet na sprzęt tak by to wszystko miało sens?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wybor tego marantza do 3 stref jest wg mnie bardzo dobry. Normalnie do BX bym go nie bral, tylko dolozyl na lepsze kolumny (7007 jest duzo drozszy niz same kolumny, zazwyczaj robi się odwrotnie), ale jak na 3 strefy to OK. Tym bardziej nie przejmowalbym sie nieco tanszymi kablami, lecz jak sie powiedzialo juz A trzeba powiedziec B, chodzi mi o to, ze skoro kupiles bardzo dobry sprzet, przyzwoite kolumny, to nie powinienes oszczedzac na kablach i przewodach, to tak jakbys do mercedesa na opnach pirelli wlał olej po frytkach ;)

Sprobuj na poczatek ku-pic zwykle glosnikowe (sporo zaoszczedzisz, lecz jesli je wkujesz to klops). HDMI mozesz kupic tansze, lecz na tym dlugim nie oszczedzaj.
 

bojan76

New member
No jeszcze nie kupiłem. Taki jest wstępny plan jak napisałem. Do frontów i surround użyje relatywnie porządnych kabli, tak jak piszesz w cenie do 30 zł może ciut więcej za m2. Na strefy puszcze coś tańszego (planuje tam głośniki BX2 i Polk Audio OWM3. Oczywiście wszystko w peszlu tylko się tak zastanawiam czy jak kabel pokona w peszlu z 10m po zakrętach to czy jest później realna szansa na jego wyciągnięcie i wsadzenie nowego "lepszego"?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bedzie ciezko, zalezy jak ten peszel prowadzisz, zakretow raczej nie pokonasz, a moze pusc w korytkach otwieranych lub w listwach przypodlogowych? Jesli chodzi o HDMI, to w razie awarii moze warto puscic dwa? Ja tak zrobilemw suficie, bo projektor ma dwa wejscia HDMI, ale teraz jest wpiety w ampli, a drugi kabel jest jako rezerwa :)
 
Do góry