Jakie kable do Marantz PM6005 i Dali Zensor 5 ?

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
I cóż w tym dziwnego ,firma Klotz jak również Sommer skupia się na okablowaniu estradowym ,co nie oznacza że takich kabli nie można używać w domu jeżeli oczywiście ktoś ma taką ochotę i nie oznacza to, że te kable są najlepsze do takich zastosowań
Otóż to. Czy ktoś tak twierdził? Napisałem, że mi odpowiadają. :)
 

Lemil

Banned
Taa. Kiedyś, kiedy jeszcze nie miałem alergii na reklamy i nie wyłączałem dźwięku, to w takiej jednej koleś opowiadał, że szampon uratował jego związek z panienką, stał się jakby częścią ich związku, a gostek się z tym szamponem związał uczuciowo i nie mógł bez niego żyć.

W reklamach ludzie opowiadają różne rzeczy. Twoje zadanie jest takie - kupić ten towar.

Na szczęście fizycy działają opierając się na pomiarach, matematyce, doświadczeniu. Jeśli chodzi o kable głośnikowe, to nikt ich nie mierzy pod względem elektrycznym, bo to nie ma sensu. Właściwości elektryczne kabla głośnikowego w kombinacji z całym odrutowaniem kolumn są absolutnie bez żadnego znaczenia. Kable mierzy się wyłącznie centymetrem, żeby było wiadomo ile za nie gościa skasować.

Ja nikomu nie bronię kupić sobie jakichś fikuśnych kabli za 5 tysięcy, albo nawet droższych. Ktoś ma życzenie i fantazję - czemu ma sobie nie kupić? Jednak czym innym jest luz i fantazja na zakupach, a czym innym wmawianie sobie, że coś się zmieni, jak się nic nie zmieni.

Starszy gość nie wbiegnie na czwarte piętro galopem nawet w bardzo drogich butach. Skończy się to zawałem i szpitalem. Warto o takich rzeczach pamiętać.

Chcesz sobie kupić kabelki? Nie ma problemu. Ale potem będziesz sobie musiał wmawiać, że ci sprzęt gra lepiej. Powiadam - żaden kabel nie ma takiej mocy żeby sprzęt zagrał lepiej. A i prawie żaden kabel nie spowoduje, że zagra gorzej. No chyba, że to będzie zardzewiały drut kolczasty.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli kogoś razi mnogość elementów w zwrotnicy zawsze może nabyć kolumny firmy Epos ,tam zwrotnica jest banalna i składa się z dwóch elementów kondensatora i cewki
Prawie w każdym przypadku wersja SE kolumny sprowadza się do lepszego okablowania wewnętrznego - oczywiście można to uznać za wyciąganie pieniędzy od naiwnych klientów, bo jak można zmienić brzmienie kolumny przy pomocy kilkudziesięciu centymetrów kabla ? .Czy nie jest to absurd

Skoro przy zwrotnicach jesteśmy - widzieliście kondensatory Rubycon ,Black Gate w zwrotnicach ? ,bo ja nie .Bardzo często spotyka się Audyn ,MKT w przypadku naprawdę drogich kolumn Jantzen ,Mundorf .Podobnie jest z innymi pasywnymi elementami rezystorami ,cewkami .Też można zadać pytanie czy jest różnica pomiędzy kondensatorem za 500zł i 10zł ?
 
Do góry