Jakie kable do kolumn JBL ES PACK

afrq3

New member
Witam.

Tak jak w temacie chcialbym sie was zapytac jakie kable zapodac do tych glosnikow w kinie domowym 5.1 z subem? Do subwoofera jest kabel firmowy taki nie zagruby, wystarczy?
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Mam podobny zestaw, do suba oczywiście że nie za gruby, na centralny i frony weź 2x6 mm, na surround 2x2,5 mm. Będzie super.
 

afrq3

New member
a nie na fronty 2x4mm? jakiej firmy proponujesz? do suba dokupic np profigolda 3m za ok 100zl czy wystarczy ten firmowy? na jakiej wysokosci masz tylne?

Fronty masz podlaczone bi-wiring?
 
Ostatnia edycja:

afrq3

New member
a czemu blackninja mowisz zeby to olac? nic to nie daje czy mam poprostu za slaby sprzet zeby zagralo lepiej? tak wogole to niewiem czy moj amplituner by obsluzyl takie polaczenie (pioneer vsx 519) a w ramach scislosci polecil bys jakies kabelki (chodzi mi o firme i grubosc) do tego zestawu? moj pokoj ma
20 m2 centralny bedzie wisial pod TV a tylne na jakis podstawkach. A kolce mozna wkrecic jesli front stoi na rownym podlozy z lakierowanej klepki?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak masz dublować kabel to lepiej od razu kupic pojedyńczy droższy dwa razy.

Do przednich kup sobie z miedzi beztlenowej 2x4mm2, do centrala i tylnych 2x2,5mm2.
 

afrq3

New member
a co myslisz o wypowiedzi gilek1975 zeby na fronty i centralny dac 2x6mm? Czy np Kabel przewód głośnikowy 2x6mm SL-14 DA VINCI ALPHARD byl by dobry? okolo 11zl za metr. Czy moze zainwestowac w Profigold PGC 7404 - Kabel głośnikowy 2x4mm okolo 18 PLN za metr? Kurde zielony jestem w temacie a chcialbym juz odpalic ten sprzet :)

Czyli do suba nie dawac zadnego innego ani rozdzielonego w Y tylko zostawic taki jaki jest? jesli mozesz to zerknij jeszcze w moje drugie pytanie jakie zadalem na forum: "Pomoc w podlaczeniu kina, LCD, PS3, dekodera Polsatu"
z gory dziekuje i pozdrawiam
 

mario1969

New member
Kolegę Gilka z tą grubością kabla to poniosło. U ciebie wystarczą kable o średnicy 2,5mm no chyba że chcesz żeby wyglądało bardziej audiofilsko to 4mm ale wątpię czy usłyszysz jakąkolwiek różnicę. Z tanich i poprawnych kabli proponuję ProcabLS (sam takie mam w 2 systemach), Profigoldy, Klotz. Jest tego masa tylko trzeba poszukać opini np na tej stronie http://www.audiostereo.pl/kable_glosnikowe--12.html
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Nie poniosło, nie poniosło. Swego czasu też miałem taki dylemat, rzmawiałem z wieloma kolegami, m.in. z blackninja i to on doradził mi takie kable. Też byłem mocno zdziwiony, ale takie zakupiłem i jest super. Wiesz jak lubisz dawać czsami głośniej to lepiej kupić na forny 6 mm, ale jak kto woli. Ja tylko powiedizsałem co mi doradził blackninja, takie też kupiłem i jest ok. A co do firmowych- to pożyczyłem firmowe (nie pamiętam nazwy) i chciałem usłyszeć różnicę i...... jak by nie patrzył nie znalazłem jej. Więc kupiłe w Practiker kabelki i śmigają jak tra lala.
Pozdrawiam
 
Do góry