Jakie kable do DNLA dla samsunga

Pruchol

New member
Niedawno zakupiłem telewizor SAMSUNG UE32F5500, po odkryciu funkcji DNLA :3 postanowiłem wypróbować bezprzewodowe odtwarzanie filmów z komputera za pomocą programu mezzmo.
Lecz jak się okazało film fullHD co chwilę musiał się ładować lub strasznie się ścinał...
Wywnioskowałem że film tak się odtwarza ponieważ łączę przesyła obraz maks z prędkością 13mb/s .
Więc postanowiłem coś z tym zrobić, zakupiłem kartę sieciową gigabitową do komputera. Kartę chcę podłączyć kablem ethernet do routera a z routera kabelkiem do TV. Myślicie że wszystko będzie płynnie odtwarzane w takiej "sieci".
I jakie kable ethernet zakupić by móc przesyłac ten obraz minimum 40mb/s + aby był nim udostępniany zwykły internet .
 

tdx

New member
Bez reklam
13 mega na sekundę to 60 min film musiałby mieć wielkość ~ 45GB :D chyba że się już na 4K przygotowujesz :)
A na poważnie problemem zawsze jest router...

Nawet na swoim przykładzie mamm 2 TV samsunga w domu ten bliżej routera działał ok ten dalej strasznie wolniutko buforował rwał i co tylko, po zmianie kanału na wolny wszystko chodzi idealnie :)
 
Ostatnia edycja:

bugger

New member
U mnie też HD po DLNA tnie, router Netgear WNDR3700v2 z OpenWRT a TV LG 42LM660s. Mówisz że zmiana kanału od razu pomogła? Czy TV też musi być dostosowany do odbioru danego kanału jaki ustawimy na routerze? Możesz coś więcej o tym powiedzieć, może jakieś linki, brzmi ciekawie?
 

Tsubasa

New member
Bez reklam
@Pruchol, kup przewód utp cat. 5e.
@bugger, przez inssider lub aplikację na np. telefon dobierz kanał. Ustaw najmniej używany/wolny. Jak masz dużo sieci to ustaw szerokość kanału na 20MHz żeby połączenie było bardziej stabilne, żeby uzyskać większą przepustowość ustaw 40MHz. Sprawdź jakie będą transfery przy wyłączonym i włączonym WMM. Szyfrowanie na mieszane WPA/WPA2 PSK AES lub WPA2 PSK AES ~12 znakowe, nie słownikowe (WEP i WPA TKIP nie jest kompatybilne z 802.11n). W TV nic nie robisz. Zmień położenie routera i sprawdź jaki masz sygnał na TV. Jeśli łączysz się po wifi również z komputera, to ustawienia zaawansowane w sterowniku karty i w systemie operacyjnym mogą wpływać na przepustowość. Zaktualizuj sterownik od karty sieciowej. Masz czysty OpenWRT czy np. gargoyle? Jaki model karty sieciowej i system operacyjny.

Jest dużo czynników które wpływają na wydajność wifi. Ustawienia zaawansowane w routerze, w karcie sieciowej, na jakich są chipsetach, ile torów radiowych wykorzystują itd.
Następnie duży wpływ ma otocznie na tłumienie sygnału.
Materiały budowlane: cegła, beton, stal itp.
Woda, akwaria.
Zakłócenia z innych sieci wifi.
Z urządzeń bezprzewodowych takich jak telefony bezprzewodowe, myszki, klawiatury itp.
Bluetooth.
Mikrofalówka.
Lustra, okna.
Transmitery video (np. kamery niańki), alarmy itd.
Dystans.

Dużo różnych urządzeń pracuje w pasmie 2,4GHz i można by było zainteresować się 5GHz, tylko ze ta częstotliwość ma doże tłumienie i dobrą prędkość można uzyskać na małych dystansach.
Więc żeby uzyskać zadowalającą przepustowość na wifi trzeba spełnić "trochę" warunków. Przy przewodzie ethernet najczęściej wystarczy tylko podłączyć i nie trzeba już nic przy tym "grzebać" żeby na starcie uzyskać prędkość na lanie 100Mb/s ~90Mb/s, przy 1Gb/s ~70MB/s.
 
Do góry