Jakie kable dla jbl i onkyo

manfred1

New member
Witam serdecznie mój zestaw czyli ES80 plus Onkyo 805 gra na kablach alphard. Trudno to nazwać graniem gdyż to co się wydobywa z głośników to jakieś żałosne jęki. Wszędzie czytam że taki zestaw nie powinien tak żałośnie brzmieć. Dlatego wymieniam okablowanie. I tu proszę o pomoc jaki kabel który mnie nie zrujnuje nadaję się do tego zestawu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty myslisz ze te "żałosne jęki" jak to nazwales, zmienią kable?
Daruj sobie takie zabiegi, kable to wisienka na torcie, a nie drastyczne zmiany.
Problemem u Ciebie jest 805, albo ewidentnie nie jest to odpowiedni duet.
Rozumiem ze odsluchiwales juz sprzety z podobnego przedzialu i bylo o wiele lepiej? Pytam, bo moze sie okazac, ze Twoje oczekiwania nie zaspokoi zaden ampli (w stereo), w takim wypadku powinienes celowac w wzmacniacz.
Pierwsze co zrob, to wypozycz za kaucja inny klocek. Od tego bym zaczął.
 

manfred1

New member
Czyli pozostaje mi wybrać się do Krakowa i coś poszukać dla siebie. Tak z ciekawości w co uderzyć. Co najlepiej zagra z jbl?
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Zmień w takim razie na Jamo 606 lub 608 albo na Onyxy... To szybko za ESami zatęsknisz. Bez przesady...
Nie mam zamiaru ich bronić dlatego, że je mam ale dlatego że opinia kolegi jest mocno krzywdząca. Nie twierdzę, że to najlepsze kolumny ale w swoim przedziale cenowym są bardzo dobre i często zestawiane z Denonem lub właśnie Onkyo.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Moze weż te skrzynki do salonu (jak ich nie mają na stanie) i przetestuj na innych ampli, a w koncowej fazie na wzmacniaczu.
Pamietaj tez o akustyce, z tego co czytam to malo kogo to interesuje, a jak ta lezy, to nie pomogą nawet topowe skrzynki.
W salonie powinno sie wszystko wyjasnic, jezeli u Ciebie lezy akustyka, to inny ampli tez nie bedzie rozwiazaniem.
Ja nigdy nie kupilbym 805 do stereo, bez znaczenia jakie by to mialy nie byc kolumny.

Btw. Jamo 606 z Onkyo w stereo grają jak idz stad i nie wracaj.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Nie widziałem w Twojej wypowiedzi stwierdzeń typu "moim zdaniem", "według mnie" itp. więc osąd był odgórny a nie subiektywny... Jakbyś poprzedził swoją wypowiedź którymkolwiek ze stwierdzeń oznaczających tylko i wyłącznie Twoje zdanie to bym się nie czepiał.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Po to żeby nie było niedomówień i takich postów :)
Wyraziłeś osąd bezosobowo a to duża różnica.
Teraz doszczegółowiłeś, wyraziłeś swoje zdanie i OK, szanuję to.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co nie zmienia faktu, ze Ty jestes zadowolony, a Werf paliłby nimi w piecu :)
Takze wesolo jest. Ja mimo wszystko proponuje autorowi opcje z testami w salonie, a dopiero ew. je wywalić :)
W tej kolejnosci.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
A mi się wydaje że nie przesadza.
Słuchałem ES i wpisują się dość specyficznie w muzykę lubią głośne koncertowe brzmienie i kino domowe. Do cichego plumkania średnio się nadają, tak samo do muzyki poważnej, to nie ich klimaty.
Brzmienie onkyo też niektórzy skreślają, gdzieś nawet czytałem, że armaniemu nie podeszła 905, a to już kawał klocka.
Blu LG do słuchania po HDMI to nie tędy droga.
Kabelki raczej tego nie ogarną.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Co nie zmienia faktu, ze Ty jestes zadowolony, a Werf paliłby nimi w piecu :)
Takze wesolo jest. Ja mimo wszystko proponuje autorowi opcje z testami w salonie, a dopiero ew. je wywalić :)
W tej kolejnosci.
Oczywiście zgadzam się że jeden lubi jabłka, inny gruszki a trzeci wódkę.
Dlatego mamy wielu producentów sprzętów do KD i stereo i wiele z nich różni się radykalnie.
Ja również radziłbym posłuchać w swoim salonie różnych opcji a dopiero później wprowadzać zmiany, no chyba że parę tysi w tą czy tamtą nie robi Ci różnicy.
Potestować i wyciągnąć wnioski.
Słuchałem ES i wpisują się dość specyficznie w muzykę lubią głośne koncertowe brzmienie i kino domowe. Do cichego plumkania średnio się nadają, tak samo do muzyki poważnej, to nie ich klimaty.
Brzmienie onkyo też niektórzy skreślają, gdzieś nawet czytałem, że armaniemu nie podeszła 905, a to już kawał klocka.
Blu LG do słuchania po HDMI to nie tędy droga.
Kabelki raczej tego nie ogarną.
Do stricte poważnej może nie, ale brzmienie fortepianu, skrzypiec czy gitar odgrywają bardzo ładnie jak dla mnie :)
Saksofon i gitara w utworze "Lily was here" pierwsza klasa.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Co tylko dowodzi, że gdzie indziej leży problem.
quasimodek ja absolutnie nie mam nic do ES, do dzisiaj pamiętam koncert Nosowskiej właśnie na nich odsłuchiwanych dla mnie rewelacja i ta autentyczność przekazu.

[youtube]XHlYwJrVtRA[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

quasimodek

Member
Bez reklam
Koncerty na tych kolumnach naprawdę brzmią super. Armin Van Buuren - Mirage na BR bajka. Simply Red Live in London DVD miodzio. W kolejce czeka Portishead Roseland NY. Następnie poluję na nową koncertówkę Roxette Live: Travelling The World na BR.
 
Do góry