Jakie gry z zeszłego roku warto kupić?

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Pytanie jak w tytule. Moje poropozyje:

- Uncharted
- Assassin's Creed
- Bioshock

Sam kupie chyba tylko Uncharted. Jakj skomentujecie pozostałe tytuły, warto je kupić, czy lepiej zaczekac i kupić sequele?
 

Buria

New member
Masta_J napisał:
Uncharted :D

Pozdrawiam,

Zaraz po zakupie konsoli też miałem problem, którą ze starszych gier wybrać, ale dylemat trwał tylko chwilę - Uncharted. Tyle pozytywnych opinii, które przeczytalem nt tej pozycji sprawiły,że kupiłem ją sobie za jakieś 45 zł. I absolutnie nie żałuje, gra jest genialna, dynamiczna, urozmaicona.

Co do Assassin's Creed to zawahałem się, czytając o tym, że po jakimś czasie gra jest bardzo schematyczna. Na początku byłem na nią bardzo napalony, bo uwielbiam takie klimaty, ale odpuściłem ją sobie na rzecz Uncharted.
 

mietek099

New member
Wszystkie trzy tytuły są godne polecenia i od osobistych preferencji zależy, który będzie przyjemniejszy. Uncharted to klasa sama w sobie. IMO nawet dzisiaj niektóre nowości nie dorastają do pięt tej grze jeżeli chodzi o wykonanie. BioShock'a też warto sprawdzić bo oferuje niezapomniany klimat i wciągającą rozgrywkę. Dla mnie to jedna z najlepszych gier FPS. Assassins Creed jednym się podobał innym nie, więc też warto obadać ten tytuł osobiście.
 

dienekes' shade

New member
Moje typy to Valkyria Chronicles i Ferrari Challenge Trofeo Pirelli (o ile posiada się kierownicę). AC to miernota, choć to akurat większość graczy odkrywa dopiero po paru godzinach grania. Na pierwszy rzut oka, zbierałem szczękę z podłogi ;) Bioshock świetny i godny polecenia.
 

Peek

New member
Bez reklam
Uncharted kupiłem, za Assasins Creed się rozgladam bo z tego co widze to nówka najtaniej 70, a w tego Bioshocka warto zagrać? Tak naprawde o co tam wogołe chodzi?

PS: Jak znajdziecie to Dawajcie do tych 3 gier jakieś bardzo ciekawe oferty z allegro, mogą byc tez na Xboxa!
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Bioshock zabierzę Cię w niesamowitą podróż do miasta/ państwa wybudowanego na dnie Atlantyku - Rapture. To miejsce, które, z założenia, miało umożliwić ludziom niczym nieskrępowany rozwój. Co wyszło z tej pięknej wizji, dowiesz się przechodząc grę. Tytuł posiada dwa zakończenia, więc to, co czeka Cię na końcu przygody, zależy od tego, jak będziesz grał.

IMO, powinieneś złapać ten tytuł na x boxa, bo z tego co widziałem, wersja na tę konsolę wygląda lepiej. Sam przeszedłem BS na ps3 i jestem nim zachwycony, ale widziałem porównania i opinie graczy, które skłaniały się w stronę wersjia na x' a.

Swoją drogą, to jeden z flagowych tytułów wydanych na x boxa, więc dziwi mnie, że jeszcze go nie masz ;)
 

k0val

New member
Uncharted! Według mnie dla tej jednej gry warto mieć ps3.Powiem krótko najlepszy film w jaki grałem :) czekam z niecierpliwością na drugą część
 

dienekes' shade

New member
@ koval: Kolega już nadrobił zaległości i kupił Uncharted ;) I wiesz, określenie "najlepszy film w jaki grałem" bardziej pasuje do MGS 4, w UDF gracz robi zbyt wiele sam :mrgreen::mrgreen::mrgreen: A tak poważnie, faktem jest, że Uncharted to interaktywne kino XXI wieku :krol: , a druga część ma to wszystko przebić. Po tym co widziałem, wiem, że jej się uda.

Ps. Nie mówiąc o tym, że Uncharted nie jest grą zeszłoroczną :p.
 

Bambolo82

Banned
Jako że zabrałem już głos w temacie "jaką starszą grę na PS3 polecam", to odsyłam tutaj do mojego posta z przed kilku dni, w którym wyliczyłem które gry (z 2007, 2008, początek 2009 r.) wartoby było (moim zdaniem) mieć: http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=379781&postcount=158

Większość z tych gier mam. Kilanaście z nich nie posiadam lub tylko trochę grałem u znajomych, ale jednak co do nie których jestem w ciemno pewien że warto: Buzz TV Quiz PL (special edition ma aż 7000 pytań, czyli dostajemy 2 DLC z 2000 pytań gratis - warto rozejrzec się po allegro za wlaśnie tą wersją!), Valkyria Chronicles, InFamous, Grid.

Dobrych gier na PS3 jest zatrzęsienie, a przy tym można je mieć za groszę z allegro (z reguły ok. 50-70 zł, nawet mniej np. Uncharted za jakies 40 zł).

Jest też masę naprawdę dobrych, pieknych gier do pobrania z PSN za 20-30 zł.

wspaniale, że po 2 latach PS3 dorobiła się dużej biblioteki dobrych gier, z którymi wiąże się masa pozytywnych wspomnień i ktore można szczerze polecić.

Do wyboru, do koloru! Milej zabawy!
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bioshock - według mnie najlepsza gra tej generacji obok Half-Life 2 Episode Two. Gracze i recenzenci docenili ten tytuł wystawiając jej najwyższe oceny (94,93% średnia po 98 recenzjach !). Dzięki temu otrzymamy część drugą, bo niestety jej protoplaści - System Shock i System Shock 2 - mimo iż były grami świetnymi, nikt ich nie kupił.

Uncharted niezły, ale znacznie niżej. Więcej eksploracji a mniej strzelania i byłoby cacy.
 
Ostatnia edycja:

dienekes' shade

New member
Carbon_ napisał:
Uncharted (...) Więcej eksploracji a mniej strzelania i byłoby cacy.

Z tym się zgadzam, choć w moim prywatnym rankingu UDF stoi znacznie wyżej niż BS. Pierwszą grę przeszedłem 4 razy, drugą zdołałem ledwie ukończyć raz (jest świetna, ale wymęczyła mnie okrutnie). Dobrze, że platynę można było zwędzić w jednym biegu ;)
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja pozostane jednak przy Uncharted, bo juz od wielu osób tutaj słyszałem, że w tą grę trzeba zagrać, a i cena była bardzo atrakcyjna za nówkę (39). Assasins Creeda i Bioshocka zostawie w spokoju, bo fabuła w tych grach nie gra chyba bardzo waznej roli jak np w serii MGS, a na allegro są one dosyc drogie jak na zeszłoroczne gry, dlatego z tych tytułów kupię dwójki.
 

hazbi

New member
Mirror's Edge - mnie ta gra bardzo relaksuje, przede wszystkim "słoneczne" etapy. Nie żałuję wydanej kasy:) Może nie jest zeszłoroczna (styczen 2009) ale na allegro tanio "chodzą" i według mnie warto się z nią zapoznać.
 

mietek099

New member
Mirror's Edge to bardzo dobra gra (akcja, akcja, akcja) ale niestety nie dla każdego. Jedni ją pokochali, inni wręcz przeciwnie. Ja zaliczam się do tego pierwszego grona. Tak gwoli ścisłości - Mirror's Edge na PS3 został wydany 14 listopada (2008 ).
 

adam-ant

New member
Na pewno warto obadać "The Darkness". Słynny szef studia People Can Fly, Adrian Chmielarz, pisał bardzo pozytywnie o tej grze ("są w niej prawdziwe emocje" - to całkiem mocna rekomendacja, szczególnie jak na FPS'a)
Fajny komiksowy klimacik (więc pewnie nie wszystkim się spodoba :???: ).
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja mimo wszystko zostane przy Uncharted, bo cena była świetna, a AC i Biuoschock są dosyć drogie jak na stare gry. Poza tym Uncharted jest uznawana przez wielu za najlepszą grę na PS3, więc dlatego zagram. W AC i Bioshocka zagram w drugie części na jesieni.
 
Do góry