Jakie głośniki surrond

matibond

New member
Witam. Mam pytanie do szanownego grona fachowców z dziedziny audio. Stanąłem przed zmianą swoich głośników surrond i mam dylemat. Zważywszy na fakt, że musze użyć (z braku miejsca) głośniki dipolowe, znalazłem kilka propozycji: Monitor Audio BXFX, Wharfedale Diamond 10 DFS oraz jak dziś usłyszałem w specjalistycznym sklepie głośniki najbardziej pasujące do ONKYO TX-NR609 czyli KLIPSCH S-1 lub S-2.
Mam nadzieję, że pomożecie w pomocy lub naświetlicie laikowi temat. Z góry THX
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Masa genialnych sprzedawców, którzy do pracy przyszli się pokazać. Ale czym pasują? Wyglądem, kolorem, rozmiarem? :) Rozumiem, ze chodzi o dźwiek, ale nigdy nie wierz w takie wypowiedzi.
 

matibond

New member
Może panu sprzedawcy chodziło o to że, charakterystyką będą pasowały do moich frontów ( Dynamics DF834B). Ja niestety jestem laik w tej dziedzinie.
Nie wiem czy iść tym tropem czy szukać najtańszego rozwiązania. Oczywiście z tych powyższych. Chyba, że są jeszcze jakieś inne propozycje???
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety ne wiem jak graja Twoje kolumny, ale wiekszość osob twierdzi, ze satelitki są "tylko" usupełniające. Mysle, że tu możemy się tego trzymać, alezawsze lepiej posłuchać przed zakupem.
 

dzanas

New member
Dołączam się do pytania ja poszukuje surround do Onkyo 616, przednie kolumny Canton, na tył chciałem zastosować Magnat Needle Super Alu SAT tylko nie wiem czy można głośniki takiej mocy 45/70W podłączyć do w/w amplitunera. Z tego co słyszałem na surround jest przekazywana tylko część mocy. Jeżeli te nie dadzą rady to co myślicie o MAGNAT VECTOR 201. Te dwa modele wyglądem są zbliżone do moich stereo :). Z góry dziękuję za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Może panu sprzedawcy chodziło o to że, charakterystyką będą pasowały do moich frontów ( Dynamics DF834B). Ja niestety jestem laik w tej dziedzinie.
Nie wiem czy iść tym tropem czy szukać najtańszego rozwiązania. Oczywiście z tych powyższych. Chyba, że są jeszcze jakieś inne propozycje???
Daj linka do tych kolumy Dynamics.

Dołączam się do pytania ja poszukuje surround do Onkyo 616, przednie kolumny Canton, na tył chciałem zastosować Magnat Needle Super Alu SAT tylko nie wiem czy można głośniki takiej mocy 45/70W podłączyć do w/w amplitunera. Z tego co słyszałem na surround jest przekazywana tylko część mocy. Jeżeli te nie dadzą rady to co myślicie o MAGNAT VECTOR 201. Te dwa modele wyglądem są zbliżone do moich stereo :). Z góry dziękuję za pomoc
Lepiej te mocniejsze, bo na tyły nie idzie część mocy.
 

mariuszpk

New member
Od lata jestem posiadaczem swojego pierwszego KD. Onkyo tx-sr577, Magnat 505, centralny i Sub . Na tył dałem to co miałem czyli głośniki od wierzy JVS z przełomu wieku :-o. Wiszą na ścianie z boku, lekko cofnięte w wpokoju 22 m2. Przód gra całkiem dobrze, przy filmach też jest nieźle. Problem zaczyna się przy słuchaniu muzyki w "all stereo". Tylne głośniki psują efekt. Od tygodnia czytam fora, artykuły i przeglądam internet aby wybrać coś nowego. Czym więcej szukam tym głupszy jestem. Wyczytałem, że surrondy mogą być z tej samej lini co przód ale lepiej jak jest dobrany indywidualnie. Kupił bym sobie Magnaty 653 na tył ale cena mnie na razie odstrasza. Do tego nie wiem jak będą te kolumny grać z basreflexem z tyłu gdy powieszę je na ścianie w rogu pokoju. (JVC ma dziurę z przodu). Mam teraz kilka opcji i nie wiem co zrobić:
1 Mogę kupić JBL ES10 lub JBL Northridge 20 tylko nie wiem czy to coś zmieni
przy słuchaniu muzyki w stosunku do obecnych kolumn.
2 Poczekać do wiosny i kupić te Magnaty 653 za ponad 1000 zł lub coś w podobnej cenie.
3. Zacząć słuchac muzyki w zwykłym stereo i sobie na razie odpuścić.
 

ranczo

New member
Bez reklam
Przy audio 5.1 ważna jest jednakowa barwa dźwięku głośników. Najlepiej posłuchać je razem. Dipole do domu pożycz lub zapakuj fronty i do sklepu.

Dipole powieś na bocznych ścianach na wysokości słuchacza.
 

mariuszpk

New member
Mieszkam w Niemczech na zadup... . Już mi się bardziej opłaca kupić coś w ciemno w sklepie internetowym, przetestować w domu i odesłać do 14 dni. Taniej będzie niż tracić czas i kasę na paliwo. Pytanie tylko od czego zacząć?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja wolalbym jednak wsiasc w samochod i w ciagu nawet jednego dnia na 2-3 odsluchach dokonac wyboru i wrocic do domu z portfelem szczuplejszym o wydatek na paliwo, niz bawic sie z kilka-kilkanascie razy w odpakowywanie, rozstawianie, pakowanie, kurierow, itd. Czasu na pewno stracisz wiecej, a do czego porownasz?
 
Ostatnia edycja:

ranczo

New member
Bez reklam
Zrób tak jak podpowiada krzysztofradio przy czym gdybyś miał wątpliwości czy u Ciebie zagra zamów przez internet żeby ewentualnie zwrócić.
 
Do góry