Jakie głośniki najodpowiedniejsze do Onkyo TX-SR609?

mostom

New member
Witam. Amplituner już wybrałem - po przeczytaniu części wątków - wybór padł na Onkyo TX-SR609. A teraz mam pytanie - jakie najlepsze kolumny by do tego pasowały i czy jest sens oprócz kolumn dokupić Subwoofer ?
Pokój ma mniej więcej 25 m2. Sprzęt będzie wykorzystywany do słuchania radia, muzy i oczywiście oglądania filmów.

Czytając co polecacie zastanawiam się nad:
1. Onkyo Quadral Quintas 5000 Black
2. Jamo S608 HCS3 Black
Coś w podobnej cenie brać pod uwagę?

I jeżeli byłby sens brać Subwoofer to Sub 200 Sub 210 ? Czy coś innego polecacie?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kupiłeś dobry wzmacniacz a proponujesz zestawy głosnikowe z dolnej pólki. Powinienes teraz przeznaczyc na zestaw kolumn 5.1 3500 - 5000 tys. Zawyczaj wybiera sie kolumny leszej lub przynajmniej podobnej klasy, dlatego

1) ile chcesz wydać na zestaw 5.1
2) bo do 25 metrow i filmow subwoofer jest konieczny, a to nie mały metraz wiec i glosniki muszą być słuszne.

moje zdanie to, w kolejnosci względem jakosci, jesli zalezy ci na muzykalnosci:

1) Zestaw oparty na frontach MOnitor Audio BX6
2) Dali Concept 6 (zdecydowanie najkorzystniejszy zakup, najtanszy z tych 4 proponowanych a niewiele gorszy od duzo droższych Monitor Audio
3) Posłuchaj Cantonów GLE 470.2, lub 490.2
4) oraz Kef C7

Jesli zalezy Ci na łupance, bez poczucia muzyki to JBL ES, JBL Studio, Klipsch F2,
Jesli na wygladzie to Wharfedale 10.6, lub 10.7, ale jeszcze gorsze brzmienie od JBL czyli lepiej tego nie włączać. Ma tylko stać i sie podobać
Jamo - no comments
Ale wszystko zalezy od kasy.
 

mostom

New member
Na razie wzmacniacza nie kupiłem - napisałem, że wybór padł na Onkyo-SR609. Ale na pewno ten wezmę.
25m mam razem z aneksem kuchennym - ale w sumie to jedno pomieszczenie jest. Sam pokój ma niby 18m, ale przez to, że jest otwarty na kuchnię to chyba można traktować jako 25m.
Myślałem, żeby zamknąć się z głośnikami i amplitunerem w granicach 5.000 zł. Sam amplituner już poniżej 2.000 można dostać, a reszta może być na kolumny. Ale chyba ciężko będzie znaleźć jakiś zestaw głośników 5.1 do 3.000 zł z tego co podałeś. A który subwoofer n.p do tego dali concept ?
Czyli ten Jamo nie za bardzo? Dlatego, że nie za bardzo wiedziałem jakie kolumny - dlatego zapytałem. Zerknę zaraz na ceny tych głośniczków z twojego posta. Dzięki za odpowiedź.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
POgadaj z odpowiednią osobą, a znajdziesz cały komplet Dali w odpowiedniej cenie lub jak napisał kolega wyzej Monitor Audio M. POstaraj sie posłuchać przed zakupem. MOim zadaniem Dali to mimimum. Zawsze mozesz kupic 5.0, a za jakis czas suba.
 
Ostatnia edycja:

mostom

New member
POgadaj z odpowiednią osobą, a znajdziesz cały komplet Dali w odpowiedniej cenie lub jak napisał kolega wyzej Monitor Audio M. POstaraj sie posłuchać przed zakupem. MOim zadaniem Dali to mimimum. Zawsze mozesz kupic 5.0, a za jakis czas suba.
A z kim konkretnie mam pogadać? Nie wiem gdzie można odsłuchać takie kolumny - jestem ze Szczecina i nie orientuję się gdzie oprócz media markt można lepsze zestawy znaleźć. Muszę poszukać jakiś sklepów z lepszymi zestawami.
 

czarny2807

Active member
Bez reklam
Najlepsze kolumny to takie, z których wydobywający się dźwięk jest najmilszy dla Twego ucha :)
A jak nie będziesz odsłuchiwał to kup Monitor Audio. A jak chcesz jeszce kupić w rewelacyjnej cenie i od polskiego dystrybutora to napisz na priv do blackninja.
 

mostom

New member
Najlepsze kolumny to takie, z których wydobywający się dźwięk jest najmilszy dla Twego ucha :)
A jak nie będziesz odsłuchiwał to kup Monitor Audio. A jak chcesz jeszce kupić w rewelacyjnej cenie i od polskiego dystrybutora to napisz na priv do blackninja.
Dzięki - już właśnie znalazłem w innych wątkach, żeby się kontaktować z blackninja. Już do niego napisałem.
 

CezaryR

New member
Witam serdecznie,
drodzy forumowicze, a co sądzicie o zestawie głośników TONSIL MAESTRO II 180 do amplitunera Onkyo TX-NR609, czytałem dużo pochlebnych opinii na temat tych głośników.
Fakt nie miałem okazji ich posłuchać.
 

dybson

New member
witaj
a myślałes o Rubicon?
Sprawdź jakie modele by Ci odpowiadały, naprawdę bardzo czysto graja bez żadnych "ulepszaczy".
pozdrawiam
 
Do góry