Jakie głosniki dokupic do istniejacego zestawu?

Witam,

Posiadany zestaw to onkyo 830rz front klipsch 280, cent 450.
Chciałem dokupić dipole ale z racji odległości od scian bocznych 4 i 6 metrow, postawiłem na rp 160m.
Sub 112 sw.
Co myślicie?
Aha i jeszcze coś do atmosa instalacja w suficie przedział cenowy jesli 2szt 1000szt. jeśli 4szt 500szt.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Dobre typy choć jak dostaniesz sub 115SW to bierz bez zastanowienia .
Pod atmos zależy jaką masz zabudowę ?
 
Hmmm jakieś propozycje? Co znaczy z regulowanym tweeterem? Rusza się on? Nigdy nieialem do czynienia z atmosem. Zielony jest jak jablko🤣
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bardzo dobry stosunek jakości do ceny ma Monitor Audio - https://www.monitoraudio.com/pl/glosniki-instalacyjne/sufitowe/ znajdziesz tam niektóre z ruchomym tweeterem, jest to ciekawa opcja, bo pozwala skierować dźwięk w kierunku słuchacza.
Oczywiście inne firmy też robią instalacyjne, jak chcesz Klipscha, to tam też znajdziesz.
Generalnie nie ma co przesadzać z sufitowymi, takie wielkości około 6-6,5'' będą w zupełności wystarczające.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Heniu generalnie ma rację, sam zresztą mam 4 MA w suficie z regulowanym cykaczem, ale teraz z perspektywy czasu tak się zastanawiam, czy 2 konkretne sufitowe - przede wszystkim z dobrą izolacja nie sprawdziły by się lepiej.
Sam gdybym miał dedykowaną salkę, to raczej na pewno podwiesilbym całe skrzynki i nie bawił się już w montażowe.

Dużo też zależy od wielkość pomieszczenia, jak nie wielkie, to 2 (lepsze) mogą się z powodzeniem sprawdzić.
 

Henry

Active member
Bez reklam
sam zresztą mam 4 MA w suficie z regulowanym cykaczem
Które masz u siebie?
Ja ostatecznie wsadziłem MA C165 i po zabawie z ustawieniami, kalibracją jest super, uważam, że to optymalny wybór za 4 szt. w cenie około 2 tyś.

Inna sprawa, to jak zauważyłeś wielkość pomieszczenia.
Jeśli tylko jest wystarczająca ilość na 4 szt. w obrębie miejsca odsłuchowego, to chyba bym się nie zastanawiał, a z wielkością skrzynek i sali dedykowanej, to inna inszość... ale jak większość z nas musi upchać wszystko w pokojach dziennych, to trzeba iść na kompromisy ;)
 
Do góry