Jakie głośniki do ONKYO TX SR-604

iszizaki

New member
Witam. mam zamiar kupic amplituner TX SR-604 i zastanawiam sie jakie głośniki sobie do niego sprawic??? a tak wogole co myslicie o podanym modelu amplitunera bo powiem szczerze nie wiem za duzo na ten temat?? zgory dzieki za okazana pomoc:)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Amplituner jest bardzo dobry, jednak musisz nam jeszcze podać:

1. Czego słuchasz?
2. Jaki stosunek muzyka/kino?
3. Jak duże posiadasz pomieszczenie?

ArtS :)
 

Mabri

New member
iszizaki - masz bardzo dobry amplituner.
Jeżeli ktoś podpowie ci jakie masz do niego dobrać głośniki, to tak jak by za ciebie wybiera kobietę. W sumie jest trochę takich fachowców.
Niestety musisz sam wykonać pierwszy ruch i posłuchać co nieco. jeżeli wydałeś już tyle kasy, to wydanie następnej musi być już odpowiedzialne.
Są salony z pokojami odsłuchowymi. Umów się na wizytę, weź amplituner i parę swoich płyt - posłuchaj i wybierz. To nic nie kosztuje.

Jeżeli to za dużo, to przynajmniej określ pomiędzy czym wybierasz, jakie masz preferencje i ile masz kasy.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
Rzecz w tym, że on jeszcze nie kupił amplitunera. Czeka zaś na jakieś wskazówki, czego ma słuchać. To nie sztuka wziąć amplituner pod pachę (szczególnie, jak się go jeszcze nie ma) i zasuwać na odsłuch. Niewykluczone, że jeszcze wybierze inny amplituner, gdy już będzie świadomy swoich potrzeb. Oczywiście bez urazy. Onkyo 604 to bardzo fajny sprzęt.

ArtS :)
 

iszizaki

New member
no powiem szczerze ze slucham wszystkiego jak leci, a jezeli chodzi o stosunek muzyka kino to powiedzmy 70/30. pokoj ma w sumie ze 30 metrow kwadratowych, z tym ze niedlugo sie przeprowadzam wiec chcialbym zeby zostal mi jakis zapas mocy w zanadrzu:) co do amplitunera to zdecydowany jestem na 80% jednak zestaw kolumn i suba to dla mnie jeszcze sprawa otwarta, nie chcialbym zeby kosztowaly wiecej niz 1500 chyba ze naprawde warto...
 

ttauruss

New member
Ja do tego ampli (slucham w podobnym stosunku procentowym) w pomieszczeniu 35m.kw. uzywam frontow JBL E90, wlasnie czekam na dowoz tylow JBL ES20, centrala EC25 i suba JBL ES150.

Wzmacniacz daje rade i da rade ze wszystkim, bo to, ze ma po ok. 100W/kanal nie jest sciema jak np. Denony czy inne podobne, ktore oferuja 110W/kanal, tylko zastanawia mnie w jaki sposob, kiedy 7x100 to ok. 700W, a maks. moc pobierana przez takie ample to od 180-280 W. matematycznie nic sie nie zgadza.

W Onkyo, maksymalne zuzycie to okolo 700W

Patrzcie na moce ampli, bo zasada jest taka: przy dwoch glosnikach moze byc 110W, przy dwoch i subie raczej ta moc spadnie do ok. 60-80W (o ile nie mniej). Przy 7.1 spodziewana moc maks ampli wyniesie 25-30W ;)

Poki co (na frontach) po wysterowaniu, gra bardzo ciekawie. Czekam na reszte zestawu.

Pozdr.
 

arkotic

New member
czy może mi ktoś pomóc ?????
czy onkyo 604 ma możliwość wyświetlenia Menu na ekranie TV ???
jeżeli tak to jak to zrobić nie mam instrukcji
_____________________________________________________
______________________________________________________
_______________________________________________________
 
Do góry